javakin

E Nevoie De Un Sfat

Postări Recomandate

javakin

mai pe scurt, carei situatia, ceva timp in urma pe site-ul meu din odnoklas. mia scris o fata ,cica il cunoaste pe sotul meu, si ca a avuut ceva cu dinsul,eu desigur nu prea am tras atentia si am interzis-o sa mai intri, peste citeva luni, apar alte fete, prietenele celei dintii, care imi spun o asa nooutate ca sotul mu are un baiat de 8 ani,sotul are acum 27 ani, cica el stie de dinsul,dar il ascunde de mine,eui nu prea as crede in toate astea,fiindca suntem casatoriti de 5 ani,si cred daca kiar ar avea copil as intui eu ceva,si nici la mesajele lor nu mas lasa provocata,daca nu miar scrie asa de des, incep cu diferite blesteme, cica barbatul meu tr sa arda in iad ca a lasat copilul, mam uitat si la poza baiatului, nui seamana deloc, cind intreb sotul cei cu povestea asta, imi spune cas proasta daca cred toate cu.....le,si parca dupa ani ar iesi ca de foarte tinar la facut, dar eu deja am indoieli, da cine stie cea fost acolo pina la mine. si nici nu stiu ce sa fac , cum sa dau de capat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
amalica

aceea ca sotul a reactionat asa de neadecvat si va numit cu cuvinte urite da de banuit. Il cunosteati 8-9 ani in urma ? Dar nu le-ati intrebat pe fetele acelea de ce pina acum toti anii au tacut si numai acum v-au spus ? Dar ar trebui sa sune intrebarea mai mult ironic.

Partajează acest post

Link spre post
Roxolana

mdea....stau acum si ma gindesc ce-as face ue in locul dvs daca mi s-ar aduce intr-o buna zi asa o noutate...cosmar...

ma gindesc ca faptul ca va vin astfel de mesaje de acu da de gindit...

1.sotul, poate avea facute niste greseluti si cineva vrea sau sa vorbeasca despre ele sau sa se razbune.

2.poate fi jocul cuiva,planuit asa ca sa va faca in familie razboi.

3.cineva n-are ce face si aiureste asa.

astea imi vin pina cind in cap.la moment cred ca tre sa va calmati si sa le eviati.

...poate si a fost sotul dvs in tinerete unul dintre iubitii ei pe-o seara si a uiatat fata.acum si-a amintit si hai sa-l ia la misto poate se alege cu tata la copil... :spiteful:

nu va dati la provocare.fiti inteleapta.

succese.

Partajează acest post

Link spre post
aletta

cu 45 de lei inchideti accesul tuturor strainilor pe pagina Dvs. pe saitul acela si rezolvati problema scrisorilor nedorite, iar incredere in sot ori aveti ori nu ... pina la urma fiecare are dreptul la un trecut.

Partajează acest post

Link spre post
Diana
cu 45 de lei inchideti accesul tuturor strainilor pe pagina Dvs. pe saitul acela si rezolvati problema scrisorilor nedorite, iar incredere in sot ori aveti ori nu ... pina la urma fiecare are dreptul la un trecut.

+100000

Chiar si daca a avut o relatie ... totul tine de trecut.

Si apoi cam de ce mama copilului a tacut 9 ani de zile???? Copilul e greu sa-l cresti primii 5 ani.. Sa fi vrut ea tata la copil de mult se adresa in instante si facea chiar si test de paternitate.

Se vede ca cineva vrea razboi in familie (

Nu va lasati provocata!!!

Partajează acest post

Link spre post
larisa

Не знаю , есть у вашего мужа ребенок или нет , но кто-то явно хочет вас поссорить или отомстить ему за что-либо. Не поддавайтесь на провокации. Закройте доступ на свою страницу в одноклассниках всяким ....(не хочу писать некрасивые нецензурные слова - а других для этих виртуальных дамочек не подберу ) и живите спокойно .

Partajează acest post

Link spre post
javakin

de inkis site-ul mam gindit si eu, dar vreau poate cumva voi lamurti situatia, si voi afla adevarul, ieri iarasi mia scris, si eu iam cerut nr. te tel, seara cind sa pus sotul la net,si inainte de asta iam spus ca iam cerut tele., a sters mesajul cela, eu am descoperit asta azi dmineata, cind ii sun la lucru sam i dee explicatie imi spune ca el nu prea intelege in copm. si intimpletor poate a sters, ei clar ca eu nu cred in asa ceva, si deja si comportamentul lui ma pune pe ginduri, ieri iam facut un scasndal pe tema asta, si poate de asta nu vrea sa mai continuie convorbirea mea cu dinsele,asta eu asa ma linistesc, in privinta la trecut, eu sunt de acord ce a fost pina la mine eu nam treaba dar numai nu copilllllllll, mai ales ca la noi nu se primeste sal avem pe al nostru de 5 ani, eu si asa pe tema copiilor sunt stresata, dar mnai apar si asa domnite care sa ne blasteme, atunci kiar nu stiu

Partajează acest post

Link spre post
Roxolana

mdea....cred ca n-o sa va linistiti pina n-o sa cunastei adevarul oricare n-ar fi,cu atit mai mult ca sotul va provoaca si mai mult cu comportamentul lui.

dvs de ce tre sa faceti scandal pe nimic.aflati intii lucruri concrete si apoi hotariti calm cum veti proceda mai departe.eu printre altele chiar daca as face-o pai as face-o fara ca sotul sa stie.

pina la urma ginditi-va bine daca doriti si sunteti pregatita sa aflati ceva din trecutul sotului care ar putea sa va surprinda si sa va aduca schimbari in relatia,viata dvs si posibil nu dintre cele spre bine sau nu...

va doresc succese.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator lol

de-acord co roxana, inainte de a face ceva trebuie sa va ginditi cit de departe sunteti gata sa ajungeti ... divortul fiind unicul final posibil daca continuati tot asa.

dar asi mai vrea sa adaug ca mi-ati creat impresia ca va place situatia creata, poate va simtiti in pielea unei eroine din film, sau poate v-ati plictisit si iata ce ocazie sa va mai dezmortiti relatia un pic

Partajează acest post

Link spre post
contessa

dupa ultimul mesaj inteleg ka totusi acei """binevoitori""" au obtinut ceea ce au vrut

????????

SKANDAL - nu este metoda de reolvare a situatiei

fiti mai inteleapta !

eu nu as inkide pagina pe odnokl

,dar intentionat pe toti straini care intra pe pagina sau skriu

le as pune in lista neagra

asta usor se face ,

intr-un fel as arata ca nu mii pasa de birfe si vorbe aiurea

plus la aceasta puteti srie in statutul dv-ra

ca iubiti la nebunie sotul si sunteti fericiti

plus nishte poze dragute

acum e toamna si nu e asa de frig

puteti face un piknik romantik in doi

cu muuuuuuulte poze

VA GARANTEZ CA PESTE 2-3 SAPTAMINI

N-O SA VA MAI DERANJEZE NIMENI

:tease::tease::tease::tease::tease::tease:

DAR......NICI INTR-UN KAZ SKANDAL

SI POLIGRAF

:girl_in_love::curtsey::dash1::sad::spiteful::spiteful::spiteful::spiteful::spiteful:

SUCCES

Partajează acest post

Link spre post
PrettySmile

Poate nu voi da sfaturi din cele mai corecte dar eu ash vorbi direct cu "doamnele" astea, le-ash zice "am vorbit direct cu sotul, el a vazut si pozele tale si cele al e copilului, am incredere in el si degeaba incercati sa stricati familia noastra." Veti vedea reactia. Daca vor vedea ca degeaba se straduie, vor inceta, daca nu, atunci vorbiti cu sotul calm dar cereti-i sa va ajute in situatia creata, el trebuie sa va ocroteasca, nu sa le "acopere" pe toate nebunele ...

Eu pur si simplu analizind logic pot sa zik ca daka ar fi vrut intr-adevar sa "uneasca" copilul ku tatal, ar fi facut-o demult, chiar daca ar fi vrut acuma , ar fi apelat la sotsul DVS. Nu-mi inkipui, statea pe site,... hop a vazut o Doamna, ia da sa intru, poate nimeresc peste sotia tatlui copilului meu.

Cred ca atita timp trait alaturi de sotul DVS v-a invatsat sa diferenciati cind minte si cind nu. Aveti grija de familia voastra, pentru ca sa o strice se vor gasi o mie si una persoane, dar de ocrotit sunteti doar 2. Succese mari!!!

Editat de PrettySmile

Partajează acest post

Link spre post
aletta
as arata ca nu mii pasa de birfe si vorbe aiurea

plus la aceasta puteti srie in statutul dv-ra

ca iubiti la nebunie sotul si sunteti fericiti

plus nishte poze dragute

acum e toamna si nu e asa de frig

puteti face un piknik romantik in doi

cu muuuuuuulte poze

VA GARANTEZ CA PESTE 2-3 SAPTAMINI

N-O SA VA MAI DERANJEZE NIMENI

:tease::tease::tease::tease::tease::tease:

DAR......NICI INTR-UN KAZ SKANDAL

SI POLIGRAF

:girl_in_love::curtsey::dash1::sad::spiteful::spiteful::spiteful::spiteful::spiteful:

SUCCES

+100

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

cum as fi procedatt eu? mai intii as incerca sa stabilesc un dialog cu persoana cu noutatea, Dvs. incercati sa-i stabiliti intilnire si sa va arate actele copilului. scrieti toata informatia - si prin diferite metode se poate de aflat din ce sat este mama, unde a nascut copilul, cind, ..... si multe altele (asta numai in cazul in care parsoana va veni - daca nu vine - inseamna ca este o farsa si vrea sa va compromita sotul dintr-un motiv oarecare)

mai pe scurt - as face o ancheta minutioasa - fara a face in familie scandal - ca oricum nu este vorba de o inselare sau adulter, tot ce a fost sau se presupune - a fost pina la casatoria dvs.

si !!!!............. NU FACETI SCANDAL sotului, asa comportament nu duce la nimic bun. Daca dvs. ve-ti reactiona calm la aceasta situatie , atunci si sotul va intelege ca nimic din trecutul lui nu va poate dezechilibra relatia.......in cazul in care faceti scandal si va da-ti pe fata emotiie, normal este ca sotul sa nege totul, din teama de a va pierde - deoarece nici un om normal nu ar vrea sa sacrifice prezentul frumos cu pretul trecutului rusinos!

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Daca tot nu va puteti linisti, raspundeti la intrebarea: ce doriti sa obtineti?

Sa presupunem ca este un copil- ce veti face???

dar daca nu e?

Dumneavoastra nu aveti incredere in sot si acum asta ii aratati si il tachinati cu astfel de prostii.

Poate fara scandal ii spuneti sotului ca orice ar fi sunteti alaturi de el, si ambii incercati sa aflati adevarul.

Doar intrebarea este ce vreti dumneavoastra de fapt?

Totusi nu inteleg de ce sau legat de capul dv si nu l-au contactat pe sotul dv?

Cineva si-a pus in gind sa destrame familia, si dv ii jucati dupa scenariu((

Partajează acest post

Link spre post
javakin

Fetelor, eu sunt de acord ca cu scandal nu faci mare casnicie, dar credeti-ma mai bine aflu acum totul decit peste citiva ani sa aflu ca am fost mintita, daca voi trece cu vederea aceasta situaie, va aparea alta si atunci tot sa tac? paremi- se ca se va deprinde ,sotul meu drag, ca nu trag atentia si-i va fi destul sa-mi spuie vreo minciuna si linistea noastra in casnicie va continua, numai nu in sufletul meu, si deci imi propuneti toata viata sa traiesc cu gindul |Da poate-i drept totul............?

si kestia ia cu increderea in sot,cite ori am bagat eu mina-n foc pt oameni atitea ori mam si ars,kiar si in legatura cu sotul

si in privinta la contactul cu acea persoana, iam cerut sami dea macar nr.de tel. astept samil trimita

Partajează acest post

Link spre post
larisa

eu sunt de acord ce a fost pina la mine eu nam treaba dar numai nu copilllllllll, mai ales ca la noi nu se primeste sal avem pe al nostru de 5 ani, eu si asa pe tema copiilor sunt stresata, dar mnai apar si asa domnite care sa ne blasteme, atunci kiar nu stiu

Am impresie că idioata , care vă scrie , ştie foarte bine despre problemele familiei voastre şi anume despre aceia , că nu se primeşte (sper ca temporar) să aveţi copilul vostru. Întrebaţi pe dînsa , care este scopul mesajurilor ei ? OK. El are copil şi ce vrei tu mai departe - bani, participarea lui in educaţia copilului etc.

Еu cred câ informaţia despre copil este o minciune ; scopul principal - de provocat SCANDAL in familie (pentru inceput) şi dupa o serie de certuri - despărtirea , divorţ. Aici apare altă intrebarea logică ce relaţii are femeia asta cu soţul D-stră sau poate numai are planuri in privinţa lui , cine ştie (sunt oameni foarte răi, ividioşi ) . Şi comportamantul lui este cam straniu.

Sfatul principal - ştiu că sinteţi foarte stresata , dar vorbiţi cu dinsul deschis şi calm . Daca d-stră faceţi scandal sau il "alungati " din familie persoana ceia obţine scopul ei.

Partajează acest post

Link spre post
Gwen

Olea, spuneti-le ca nu sinteti impotriva ca sotul sa comunice cu fiul sau. si ce vor ele de la dvs? spuneti-le ca comunicarea cu fiul depinde doar de sotul dvs, doar el poate decide in situatia data. foarte calm, nu aveti nici o treaba. comunicarea cu fiul nu presupune si cu mama copilului.

Partajează acest post

Link spre post
Diana
Fetelor, eu sunt de acord ca cu scandal nu faci mare casnicie, dar credeti-ma mai bine aflu acum totul decit peste citiva ani sa aflu ca am fost mintita, daca voi trece cu vederea aceasta situaie, va aparea alta si atunci tot sa tac? paremi- se ca se va deprinde ,sotul meu drag, ca nu trag atentia si-i va fi destul sa-mi spuie vreo minciuna si linistea noastra in casnicie va continua, numai nu in sufletul meu, si deci imi propuneti toata viata sa traiesc cu gindul |Da poate-i drept totul............?

si kestia ia cu increderea in sot,cite ori am bagat eu mina-n foc pt oameni atitea ori mam si ars,kiar si in legatura cu sotul

si in privinta la contactul cu acea persoana, iam cerut sami dea macar nr.de tel. astept samil trimita

de ce credeti ca ati fost mintita? Toate nu s-au intimplat in timpul casniciei.

Doriti sa aflati adevarul, trebuie sa va sustineti sotul si sa spuneti ca veti fi alaturi de el., dar ca sa va simtiti bine trebuie sa aflati ce a pus la cale persoana care v-a contactat. Puteti sa aflati adevarul nu prin scandale si reprosuri...

Eu nu mi-as trada sotul pentru un strain. Chiar daca si a gresit, asta a fost inaintea dv.

Eu stiu un lucru, in casnicie conteaza doar doua persoane: SOTUL si SOTIA.

Partajează acest post

Link spre post
tigerlilly

chiar daca a fost,a fost pina la casatorie cu dvstra.iar ceea ca ascunde...da poate el are indoieli sau nu crede sau chiar stie ca nu e al lui.cite "domnite" recurg la asa ceva pentru a tine un baiat linga el...

il iubiti?va iubeste?sunteti o familie fericita?ce dovezi va mai trebuie?

si cred ca dca iar raspunde acelor "dame" ca nu va intereseaza trecutul sotului si decizia ii apartine lui in privinta situatiei,s-ar plictisi madamele si v-ar lasa in pace.

fi-ti fericita!

Partajează acest post

Link spre post
javakin

Miam inchis profile-ul de atunci, si nu ma mai deranjeaza nimeni, slava Domnului, sa speram ca aceasta e finalul, si ca totul era minciuni, kiar daca si e drept ceva, deja doar sa ne gaseasca adresa sau tel,dar poate nu se va ajunge pina la asa ceva. Mersi tutuor pentru mesaje, incurajari si sfaturi :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum