mamykutza

Pilozitatea La Copii...

Postări Recomandate

mamykutza

Buna fetelor. Fetitza mea peste 2 saptamani face 6 ani, dar parul de pe picioare e "frumusel", de fapt are si pe spate. Nu stiu ce sa fac, la cine sa apelez, cu ce sa incep? Ma cam pune in garda chestia asta. Poate sa fie ereditar? (deoarece eu tot ma lupt cu pilozitatea). Din surse am inteles ca excesul de testosteron ne creaza problema respectiva. La adulti - e clar, dar la copii? Va rog, sa-mi explice cineva ce si cum. Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Allissa

nu vreau sa afirm nimic, nu sunt medic, dar din cele citite, ar trebui sa apelati la un endocrinolog - poate fi problema de ordin hormonal. dar si la un neuropatolog caci poate fi vorba de o afectiune a sistemului nervos (dar asta am citit-o intr-o carte despre bebelusi si nu sunt sigura daca se poate aplica si la un copil de 6 ani - asaca nu va speriati in nici un caz - consultati endocrinologul mai intii)

Partajează acest post

Link spre post
mamykutza
nu vreau sa afirm nimic, nu sunt medic, dar din cele citite, ar trebui sa apelati la un endocrinolog - poate fi problema de ordin hormonal. dar si la un neuropatolog caci poate fi vorba de o afectiune a sistemului nervos (dar asta am citit-o intr-o carte despre bebelusi si nu sunt sigura daca se poate aplica si la un copil de 6 ani - asaca nu va speriati in nici un caz - consultati endocrinologul mai intii)

Multumesc frumos! Cred ca ar trebui ca caut un endocrinolog pentru copii.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum