LILLIA

Muscatura De Pisica

Postări Recomandate

LILLIA

Ieri am incercat sa prind un pui de pisica pentru mama care sta la tara. In ograda avem multe pisici pe care le hranim si ele se inmultesc foarte repede. Deci am dat de mincare si am ales una cind am luat-o in brate ea a salbaticit si brusc a inceput sa ma muste si sa zgirie cu putere , imediat am lasat-o jos si am fugit acasa sa-mi prelucrez ranile de pe miini cu peroxid de hidrogen. Astazi o muscatura s-a inflamat si s-a inrosit si se simte cum pulseaza. Acum stau cam speriata si ma gindesc ce sa fac , astazi e sarbatoare si poleclinica nu lucreaza , astept ziua de miine , pina cind am tinut mina in apa cu sare si pun unguent vishnevskii , dar ma gindesc ca aceste pisici traiesc in subsolul blocului si cine stie ce soareci sau guzgani mai prind ele si aceea is purtatori de o multime de boli.

Poate cineva a trecut prin asemenea caz si stie ce e de facut? va rog sa ma informati.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Кисюня

Кошачьи укусы надо промывать хозяйственным мылом, от всего остального будет описанная Вами реакция. Вообще подвальные котята всегда так реагируют, это спасает им жизнь.

Теперь уже перекись + присыпка либо зеленка, в течении недели все пройдет. Поправляйтесь :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum