Vizitator femeia x

Vrea Sa Incerce Si Cu Altcineva

Postări Recomandate

Vizitator femeia x

Suntem casatoriti de 3 ani, el fiind mai mare cu un an decit mine. Inainte de casatorie ne cunosteam de 5 ani si el nu avuse inaintea mea nici o femeie, adica in pat. Eu insa avusem doi parteneri inainte sal fi cunoscut pe el. Pina acum totul era bine, sunt fidela lui si voi fi si el stiu bine ca i-mi este fidel insa de aproape un an tot i-mi spunea, de la inceput in gluma iar acum mai in serios ca ar dori sa mai incerce si ceva nouadica sa vada cu este si cu altcineva. Eu de la inceput nu prea il luam in serios insa de vreo trei luni incoace incepusem sa ma ingrijoreze vorbele sale. Ma stradui sa ii satisfac unele fantezii sexuale si parca observ ca sa mai potolit un pic, peste o vreme iarasi intervine in discutie cu dorinta sa si i-mi spune ca ma va insela in curind daca nu il satisfac pe deplin. Uneori ii spun ironic: "Poti sa te duci la altcineva sa vezi cum e caci eu nu te tin insa i-ti va parea mai tirziu rau de ceea ce ai facut".

Ce pot eu sa fac in asa fel de situatie. Gresesc spunind aceaste lui, nici nu stiu cu sa procedez. Nu vreau sa se plictiseasca de mine si cu atit mai mult sa ma insele.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
radazavas

Ппц... по-моему, проблему разнообразия в постели нужно было решать до брака. Брак в нормальном моём пониманиии не предполагает "попробовать ещё кого-то"...

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Totuna o s-o faca. Vreti dvs sau nu. Cit de amar n-ar fi... :girl_haha:

Casatoria nu e numai sex.

Si unii, precum sotul dvs, aceasta nu intelege. El nu intelege ca acest pas poate schimba multe in viata lui...si nu spre bine...

Am impresia ca este prea rasfatat sau pur si simplu n-are alte probleme si are prea mult timp liber si are timp pentru asa ginduri.

Si problema e ca pina n-o s-o faca n-o sa inteleaga e bine sau nu pentru el.

Partajează acest post

Link spre post
Ratel

Согласна, что ситуацию, вы автор, изменить не сможете. Раз такие разговоры имеют место быть, то это говорит о том,

что ваш муж лишен понятий семейных ценностей и не лишён определенного цинизма, а значит произойдет, то чего вы опасаетесь.

Поэтому, думаю, вам в этой ситуации следует подумать о том, готовы и сможете ли вы это принять или нет.

Partajează acest post

Link spre post
ky4epяшka
Согласна, что ситуацию, вы автор, изменить не сможете. Раз такие разговоры имеют место быть, то это говорит о том,

что ваш муж лишен понятий семейных ценностей и не лишён определенного цинизма, а значит произойдет, то чего вы опасаетесь.

Поэтому, думаю, вам в этой ситуации следует подумать о том, готовы и сможете ли вы это принять или нет.

+1

если эта мысль засела у него в голове то уже ничего не изменить..гулять надо было до брака....мой нагулялся, а вот у меня он был первым...и желания пробовать что-то другое у меня нет..

Partajează acest post

Link spre post
radiomonstr

я бы наверное послала на все 4 стороны.. тем более что детей нет я так поняла.. выводят такие эгостичные мужчины.. енаигравшиеся и сосущие кровь из нормальных девушек.. У моей дальней родственницы, тот вообще не стеснялся приводить домой каки-то левых подруг типа на чай...а заходит жена домой с ребёнком маленьким и каждый раз какие-то фиифы.. и она им делала чай по началу.. думала что это друзья.. в этом случае можно легко сказать "Слава Богу развелись" .. Новенького ему захотелось...

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Dati-i voie! eu inteleg ca el asta vrea - anume acordul dumneavoastra, ca de altfel el nici nu va spunea.... o facea "в тихорях"

da-da! spuneti-i ca-i permiteti sa-si satisfaca curiozitatea, dar mai intii perfectati actele de divort si puneti-l sa le semneze!!!!!!!!!!!!!!!! :tease:

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

De ce nu-i ziceţi că vreţi şi dvs să mai încercaţi şi altceva :girl_cry2: ???!!! Precis va face ochi mari şi va zice "nuuuuuuuuuu!".

Înaintea căsniciei trebuia să încerce şi la stânga şi la dreapta, dar nu acum!!! S-a trezit macho din el :sad: Să ia el seama să nu vă treziţi şi dvs :spiteful:

Partajează acest post

Link spre post
RomanSonya

А я думаю, что муж просто злится на вас за то, что он не первый. Он просто вам мстит таким образом, держа вас в постоянном страхе. Если действительно бы хотел это сделать, то вас бы в известность не ставил точно. Я бы на вашем месте сохраняла бы спокойствие, хотя бы внешне. И сухо бы сообщила, что простить такое не сможете, а так-же подписывать ему путевку тоже не собираетесь.

Partajează acest post

Link spre post
Кристика

Buna ziua, draga autor. Inteleg ca dumnevoastra treceti printr-o situatie de stres,si ca sotului dumneavoastra intr-adevar e posibil sa i se fi dezvoltat un complex,un orgoliu barbatesc neimplinit, in capul lor totul e altfel,ei privesc viata prin alta prisma. E normal sa nu ramineti indiferenta la ce spune,sa va doara,sa fiti geloasa,dar sunt aproape sigura ca va spune despre "dorintile"sale pentru a-si compensa prin durerea dumnevoastra propriile complexe,dar daca intr-adevar exista o potentiala amanta,ori macar o posibilitate sa va insele,sigur nu va spunea nici un cuvint. Nici nu aflati ca are astfel de ganduri daca era cu musca pe caciula.Va spune el,dar nici macar el nu crede ce spune,cred ca nici nu-si inchipuie cum e sa fii cu alta femeie,presupun ca nici arta flirtului nu a isusit-o prea bine. Dar nu cred ca e cazul sa-i spuneti ca-i permiteti,e de ajuns ca el nu crede ca ar putea "agata" o femeie...nu-l faceti sa creada ca si dumneavostra nu-l credeti apt de aceasta,caci ar putea deveni si mai furios,si mai agresiv fata de dumneavoastra. Aratati-i ca-l iubiti,pretuiti si ce-i mai important pentru el acum ,ca-l considerati un amant bun,dar cu toate astea nu sunteti gata sa suportati porcariile pe care le spune,anume pentru ca simtiti ce simtiti pentru el.Succese,cred ca veti depasi criza!!!

Partajează acest post

Link spre post
Diras

Hmmm, mie i-mi miroase a manipulare, gen ¨daca nu faci ce i-ti cer - te voi insela, voi incerca si ceva nou¨ si stiind ca asta i-ti provoaca frica si nesiguranta - realizeaza multe capricii si prostiutze inoculate recent sau mai devreme ...

asta nu vorbeste decat despre infantilitate si sentiment de inferioritate. important, draga autor, sa nu-i faci jocul, nu manifesta frica si incearca sa vezi situatia dintr-o alta prisma, dintr-un alt unghi. mizeaza pe elementul surpriza cum spunea cineva anterior - spune-i ca vei incerca si tu probabil, ceva nou - poate te va revedea cu alti ochi si te va reevalua la justa ta valoare! iti tin pumnii si sper ca se rezolva in favoarea ta!

Editat de Diras

Partajează acest post

Link spre post
Marinca

а я считаю, что нужно сесть вместе, обсудить все варианты и к чему это может привести. посмотришь на его реакцию на возможные ситуации. может к чему-то вместе придете. может что-то для себя сама решишь...

Partajează acest post

Link spre post
Nessa

Вы уж не обижайтесь на меня, но я предполагаю что он чем-то неудовлетворен в постели и поэтому думает что другая ему даст то чего он не может добиться от вас. Потому что я предполагаю что если бы он был доволен Всем то ему было бы незачем искать что-то еще. К сожалению помоему он всеравно сделает это, а уж вопрос принимать его обратно или нет решать вам...

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Eu consider ca atunci cand dumneavoastra ii veti spune ca ii permiteti s-o faca si cu altcineva; atunci el nu va mai dori atat de mult acest lucru. Cand se simte prea "legat" doreste o escapare, dar cand ii oferi spatiu si libertate(principalul el sa creada asta) atunci persoana de alaturi nici nu are nevoie de acea libertate sau de cineva STRAIN

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum