kraciunel

Restaurantul "Miraj"

Postări Recomandate

kraciunel

fetelor, am facut recent nunta in sala restaurantului miraj,et 3

, si am fost dezamagita total

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kraciunel

kelnirii erau imbracati diferit,se aducea mincarea cind oamenii dansau, da nu kind stateau la masa, niam inteles sa aduka mincarea cu fok ei miau aduso cu luminari care se folosesc de obicei la dansul mirilor(rotunde si mici), unde nici nu sau deranjat sa le eie, liau lasat invitatilor sa le manince sau cine stie pu ce liau lasat.... kind aveai nevoe de un angajat din partea restaurantului trebuia sal cauti, niciodata nu era in sala, ei erau kind trebuia sa stringa de pe masa, si aduceau ceva.... camera mirilor e tokmai la et 3 dar sala unde este nunta e la 2, scarile celea sunt inguste, permanent intunerik, ei ziceau ca sala e pu 120 de persoane, la mine au fost 70 si kind esiau toti la dans, era inghesuit in sala

si multe alte maruntisuri care nu le mai tin minte, dar sunt furiasa de tottt pe ei, mincare putina, am avut norok ca am dat comanda de 15mincari reci si 6 calde si cit de cit am facut fata

cind alegeti sala singurei uitativa si intrebati kum o sa fie mesele, unde o sa fie, cit lok o sa ramina in sala pu dans, unde si kum o sa arate intimpinarea oaspetilor,

la ce ora o sa fie deservita prima mincare calda, a doua .....cite aveti,diamu dupa situatia dumniavoastra la ce interval si kum o sa fie deservit

cite persoane deseveste un kelner, asta e foarte important---1 kelner trebu sa deserveasca maxim 8persoane, nu mai mult

si bautura nimik, nici apa sa no lasati pe mina lor, toata bautura sa fie sub keie, cind aduce stiklele goale atunci le skimbati,,,,,,bautura o puteti lasa in camera mirilor sau intro masina ..... daca mai aveti intrebari ma intrebati si va raspund cu mare placere,

si pe contract sa concretizati ce suma si gramaju la mincare, kiti kelneri sunt la masa si in ce sunt imbracati

Partajează acest post

Link spre post
kraciunel

soacra mia a zis,ca trebuia sa le zik ka kind masa o sa fie pusa cineva o sa verifice kite grame sunt puse in farfurii, de preintimpinat.... eu ku ei mam inteles ca pune 150 grame de salata de persoana si 250 de restul mincarilor inafara de asorti din cirnat sau carne ...si pote ei atunci aveau sa se gandeasca sau sa se strahuiasca sa faca mincare cit trebu

calitatea tot ar fi bine venit sa fie stabilita, nustiu kum la altii dar la mine am dat asorti de legume coapte, unde kiperii erau arsi si se vedeau ca erau cei mai marunti kiperi dint tot kisinau matinca , bostaneii erau ferti, sau cine stie ce au facut cu ei numai nu prajiti......daca aveti ceva rezervat deodata va zik sa discutati in detaliu si sa le preintimpinati ca nu vad nici o kapika daca ceva nu fac cum trebu...........sper sa va fie de ajutor informatia data si sa aveti kit mai putine surprize de genu dat in ziua nuntii, eu kind am vazut toate kesteele aceste aveam o dorinta sa le fac un scandal ca le sarea si ferestrele, dar sotu a zis ca se lamureste el , a doua zi mia zis ca nu avea cu cine ca doamna nadejda, care a luat capika deja a plecat,

Partajează acest post

Link spre post
BotnariLilishor

soacra mia a zis,ca trebuia sa le zik ka kind masa o sa fie pusa cineva o sa verifice kite grame sunt puse in farfurii, de preintimpinat.... eu ku ei mam inteles ca pune 150 grame de salata de persoana si 250 de restul mincarilor inafara de asorti din cirnat sau carne ...si pote ei atunci aveau sa se gandeasca sau sa se strahuiasca sa faca mincare cit trebu

calitatea tot ar fi bine venit sa fie stabilita, nustiu kum la altii dar la mine am dat asorti de legume coapte, unde kiperii erau arsi si se vedeau ca erau cei mai marunti kiperi dint tot kisinau matinca , bostaneii erau ferti, sau cine stie ce au facut cu ei numai nu prajiti......daca aveti ceva rezervat deodata va zik sa discutati in detaliu si sa le preintimpinati ca nu vad nici o kapika daca ceva nu fac cum trebu...........sper sa va fie de ajutor informatia data si sa aveti kit mai putine surprize de genu dat in ziua nuntii, eu kind am vazut toate kesteele aceste aveam o dorinta sa le fac un scandal ca le sarea si ferestrele, dar sotu a zis ca se lamureste el , a doua zi mia zis ca nu avea cu cine ca doamna nadejda, care a luat capika deja a plecat,

Dar mai recent nimeni nu a facut pe aici vreo festivitate? Noi ne gindim cumatrie sa facem... poate deja e altfel?

Partajează acest post

Link spre post
Axm

Dar mai recent nimeni nu a facut pe aici vreo festivitate? Noi ne gindim cumatrie sa facem... poate deja e altfel?

Я в субботу была на юбилее на папы в этом ресторане, мне еда понравилась: хорошая, вкусная, как и подают обычно в ресторанах. Порции нормальные, до горячего все так наелись, что почти и не притронулись к нему. 

Официант тоже очень внимательный был. 

В общем, мы остались довольны.

Partajează acest post

Link spre post
BotnariLilishor

Я в субботу была на юбилее на папы в этом ресторане, мне еда понравилась: хорошая, вкусная, как и подают обычно в ресторанах. Порции нормальные, до горячего все так наелись, что почти и не притронулись к нему. 

Официант тоже очень внимательный был. 

В общем, мы остались довольны.

Inseamna ca putem fara grija sa ne apropiem sa vedem.

Partajează acest post

Link spre post
Angel12

Мы делали свою свадьбу в этом заведении.нам все понравилось,еда была вкусная,обслуживание хорошее.зал нам подошел идеально,тк гостей было не много.

Но,будьте внимательны,когда будете подсчитывать стоимость.нас чуть не надули на 2тыс)))но мы вовремя разобрались.мое личное мнение,если вы подойдете к этому вопросу серьезно,те100 раз спросите все сто вас интересует,/00раз посмотрите зал,100 раз скажете им,что конкретно вы хотите,то все пройдет хорошо.удачи вам!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum