iuli4ka85

Copilul Meu Are Comotie Cerebrala

Postări Recomandate

iuli4ka85

Buna ziua, Amanda copilul meu a cazut de pe scari ,inaltimea lor fiind de 1m ,nu am vazut cum a cazut dar sa lovit la cap,era rosu si putin cucui,a plins mult,el amai avut lovituri la cap(el in general cit nu l-ai pazi oricum intotdeauna nimereste cu capul),are un 1ansi 4 luni ,am fost la neuropediatru D-NA ANA CHETRARU ea mi-a spus ca are comotie cerebrala,tensiunea 10,si mi-a mai spus ca are REFLEXELE SLABE imi puteti spune ce inseamna aceasta si la ce fel de reflexe se refera pentru ca eu nu p0t spne despre c0pilul meu acest lukru pentru ca este foarte activ are multe cuvinte deja in v0vubular,urmareste cu degetul in carte stie animale si in general reactie f0arte buna dar in acelasi timp este si neascultat0r face galagie multa cind ii interzici ceva, ne loveste,musca si loveste inperete cind se enerveaza,de mic doarme foarte rau noaptea.....merci mult

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Buna ziua!

Este vorba despre feflexele osteotendinoase. Adica reflexele pe care controleaza un neurolog cu ciocanasul.Nu au nimic comun cu faptul ca copilul e activ sau pasiv. Ele vorbesc despre starea sistemului nervod.

Dar ce tratament ati primit?

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85
Buna ziua!

Este vorba despre feflexele osteotendinoase. Adica reflexele pe care controleaza un neurolog cu ciocanasul.Nu au nimic comun cu faptul ca copilul e activ sau pasiv. Ele vorbesc despre starea sistemului nervod.

Dar ce tratament ati primit?

magneziu B6 intramuscular 2mg

veraspiron1/4-2 ori pe zi

cinarizin1/4- 2 ori pe zi

ascorutin 1/4 3 ori pe zi

10zile

si am vrut sa aflu ce inseamna bugristasti golovi ?si daca reflexele sunt slabe ce iinseamna?

Partajează acest post

Link spre post
Neurolog
si am vrut sa aflu ce inseamna bugristasti golovi ?

сred ca s-a avut in vedere ca oasele cranuiului au proeminnente.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum