Ксёмпа

Liceul Teoretic „Iulia Haşdeu” (Str. N. Titulescu,18)

Postări Recomandate

Ксёмпа

Am nevoie de parerea parintilor despre acest liceu,a caror copii invata in clasele primare!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
alesia1982

salut

nu stiu cum e acum in clasele primare, dar eu mi-am dedicat cei mai frumosi ani ai mei, in perioada mea s-a schimbat din scoala in liceu,

mi-i foarte dor de el, profesorii sunt calificati si omenosi, imi place ca merg profesori tineri acolo sa munceasca...

pot sa scriu multe si multe, chiar m-a apucat nostalgia... :sorry:

daca aveti de dat copii in clasa I, sfatul meu este sa mergeti la scoala si sa comunicati cu parintii clasei a IV, respectiv acesti profesori se elibereaza pentru cl I din 1 septembrie...(eu asa am facut, dar la alt liceu)

dar am sa stau si eu sa ascult parerea altor parinti......

Partajează acest post

Link spre post
vivian

Salut! Dar unde se afla acest liceu? Ce limba straina se studiaza? Cine are mai multa informatie, dati-va va rog cu parerea, mersi.

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Salut! Dar unde se afla acest liceu? Ce limba straina se studiaza? Cine are mai multa informatie, dati-va va rog cu parerea, mersi.

Va raspund doar la o parte din intrebari.

Liceul se afla la Botanica de jos, pe strada Titulescu (paralela cu Sarmesegetusa). Limba straina de baza e engleza (au si franceza, limba a doua). Catedra de limbi straine

e o catedra cu profesori profesionisti. Engleza bine pusa la punct.

Partajează acest post

Link spre post
vivian

Mersi pentru raspuns, dar e cam departe pentru noi, caut un liceu bun in partea de sus a Botanicii

Partajează acest post

Link spre post
Bvlgari8

:))am invatat si eu in acest liceu,de la inceput scoala,apoi liceu...toti 12 ani ai mei de scoala au trecut in acest liceu.Nici nustiu ce sa spun,probabil foarte muti profesori s-au schimbat .

Partajează acest post

Link spre post
litotusea

моя дочка учиться в этом лицеее ,уже в 4 классе,в музыкальном ,есть и простые классы ,когда нас принимали в первый класс,мы сдавали тесты на конкурсной основе ,занимается на инструменте пианино ,выступают на филормонии

Partajează acest post

Link spre post
virtovera

si eu mi-am petrecut 12 ani din viata pe bancile acestui liceu, care la inceput era doar scoala 32!! profesorii se schimba, mai ales acei de limbi, eu pe parcursul anilor de studii am avut foaaarte multi profi de engleza, care mai de care. Un lucru pot sa spun, liceul nu-i mai rau ca altele.

Am fost in treacat pe acolo si am vazut ca s-au schimbat multe, asa ca sfatul meu parintilor care vor sa dea copilul acolo, e sa mearga personal si sa analizeze conditiile din clase, coridoare, chiar si wc si sa discute personal cu directoarea Eleonora Goncear

Partajează acest post

Link spre post
dianaa

Eu la fel am invatat in acest liceu toti anii de studii practic. Ce sa zic, nivelul organizatoric este foarte bun dar in rest totul depinde de profesori. In mare parte profesorii sunt puternici dar pe parcursul anilor am mai avut parte de momente negative..Directoarea e o femeie foarte bravo, in rest nimic special- dar ca trebuie de invatat foarte asiduu. Ps- sora mea mai mica a invatat 9 ani aici in clasa muzicala si i-a fost foarteee greu- eu personal nu mi-as chinui asa copilul dor de sa aiba vreun talent extraordinar la cintat.. Succese.

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

vreau sa intreb mamicicle ale caror fetite frecventeaza liceul - cine are de vinzare un sarafan marimea 2 (procurat in 2013) in stare buna.

am nevoie anume de acest model deoarece sarafanele din 2014 sunt mai largi.

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Uniforma scolara al elevilor Liceului Teoretic "Iulia Hasdeu"

b18c0c59173ff9e4eb9665b3b053e357.jpg

Fetite:

- camasa,

- fusta, 

- vesta,

- stanut

adaugator - sarafan

Baieti:

- camasa,

- pantaloni,

- vesta,

- stanut

Partajează acest post

Link spre post
kristino4ka

Девочки, хочу малого в следующем году отдать в Хашдеу, вопрос - эта форма обязательна?

как там обстоят дела с первоклассниками? к кому стоит идти?

что из себя представляет директор? помещения? первоклашки на первом этаже?

Partajează acest post

Link spre post
acta

Я вот тоже подумываю отдать в этот лицей дочь, очень близко к дому. Но румынский она знает плохо.

Интересно, есть подготовительный класс?

Partajează acest post

Link spre post
kristino4ka

Я вот тоже подумываю отдать в этот лицей дочь, очень близко к дому. Но румынский она знает плохо.

Интересно, есть подготовительный класс?

у меня ребенок на 2 языках прекрасно разговаривает и понимает, иногда и смешивает их...

я сразу отдаю в румынский, без обид я против русских школ

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Девочки, хочу малого в следующем году отдать в Хашдеу, вопрос - эта форма обязательна?

как там обстоят дела с первоклассниками? к кому стоит идти?

что из себя представляет директор? помещения? первоклашки на первом этаже?

форма обязательна, (кстати она очень практична)

в следующем году будет брать первоклашек - Улинич Дорина, очень хороший специалист, прекрасный человек.

в лицее хороший ремонт.

первоклашки (до 4 класса) в отдельном корпусе (там есть и столовая и спорт зал, есть где побегать на улице, все отгорожено забором)

Partajează acest post

Link spre post
Ксёмпа

в следующем году будет брать первоклашек - Улинич Дорина, очень хороший специалист, прекрасный человек.

Лена, а её класс где находится (знаю что есть начальные классы и в главном корпусе)? У неё обычный класс или музыкальный?

Младшую в следующем году будем отдавать, вот интересуюсь.

Учительница старшей ничего вразумительного нам не смогла сказать по поводу тех учителей, кто будет набирать через год 

Partajează acest post

Link spre post
kristino4ka

форма обязательна, (кстати она очень практична)

в лицее хороший ремонт.

первоклашки (до 4 класса) в отдельном корпусе (там есть и столовая и спорт зал, есть где побегать на улице, все отгорожено забором)

а форма одна? или 2 комплекта можно брать на смену?

спасибо поедем знакомиться

и есть какие то взносы/оплаты годовые?

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Лена, а её класс где находится (знаю что есть начальные классы и в главном корпусе)? У неё обычный класс или музыкальный?

Младшую в следующем году будем отдавать, вот интересуюсь.

Учительница старшей ничего вразумительного нам не смогла сказать по поводу тех учителей, кто будет набирать через год 

Ее класс находится в младшем корпусе, на 2 этаже (предпочтительно она берет музыкальный класс)

Знаю что в этом году все 3 класса первоклашек будут в младшем корпусе.

Думаю что на следующий год - один или два класса попадут в главном корпусе (все на первом этаже)

Мой сын идет в первый класс - музыкальный - не знаю кто будет учительницей - да мне и все равно.

Нам главное было попасть в музыкальный))))

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

а форма одна? или 2 комплекта можно брать на смену?

спасибо поедем знакомиться

и есть какие то взносы/оплаты годовые?

форма однотипная - можете купить себе хоть 3 комплекта))

первых классов - 3 (1 музыкальный, 2 общих)

конечно есть (об этом через личку) 

Partajează acest post

Link spre post
acta

форма однотипная - можете купить себе хоть 3 комплекта))

первых классов - 3 (1 музыкальный, 2 общих)

конечно есть (об этом через личку) 

Лена, а ты не в курсе, есть подготовительный класс или занятия для дошкольников?

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Лена, а ты не в курсе, есть подготовительный класс или занятия для дошкольников?

подготовительного класса нет.

про занятия - не знаю.

но думаю что тоже нет.

Partajează acest post

Link spre post
Кудряшка

подготовительного класса нет.

про занятия - не знаю.

но думаю что тоже нет.

Скажите, пожалуйста, а продленка в начальных классах до скольки?

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Скажите, пожалуйста, а продленка в начальных классах до скольки?

Извините, я не могу ответить вам на этот вопрос, Вы наверное думаете что я из администрации лицея)), а я всего лишь мама 2 учеников.

Могу вам ответить только по поводу продленки музыкального класса - начинается сразу после уроков и до 18-00. Начальные классы музыкального профиля имеют свою отдельную продленку которая отличается от остальных классов. 

Partajează acest post

Link spre post
tashkuliasa

Vreau sa- mi transfer copilul in alta clasa, va rog mult cine cunoaste model de cerere?

Partajează acest post

Link spre post
Ксёмпа

Лена, ты что то слышала про учителей Паламарчук Галина и Дану Стела?

Они в этом году буду брать первоклашек.

Ломаю голову у кого еще спросить о них, и  где их классы находятся...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum