Танюсик

Probleme De Somn Noaptea

Postări Recomandate

Танюсик

Buna ziua

De ceva timp avem o problema. Noaptea dormim foarte rau (Cred ca momentul a coincis cu incetarea de a mai da sin fetitei). Adormim greu, copilul plinge, incerc sa o linistesc insa uneori imi reuseste alteori nu prea.

Pe la mijlocul noptii se trezeste si plinge. Se linisteste destul de greu. O culc linga mine in pat (patucul ei e linga patul parintilor) si incerc sa o cuprind, sa o linistesc, insa ea refuza, sau se linisteste daca o tin in brate si merg cu ea prin casa.

Se poate trezi si cere ceva ce nu ii pot oferi la moment (supa, pireu, strugure... si alte lucruri - eu ii lamuresc ca afara e noapte, si toti dorm, iar cind va veni ziua mamica ii va da si pireu si supa si strugure ..etc. A doua zi ma stradui sa ii dau ce a cerut noaptea)

Pina intr-un sfirsit inceteaza plinsul, si geme, se intoarce de pe o parte pe alta.

Asa stare tine intre jumatate de ora si o ora.

Asta noapte de 3 ori prin somn gemea si se intorcea de pe o parte pe alta...starea tinea cite 10-15 min.

Ati putea va rog veni cu un sfat ce am putea face.

Sau e nevoie de o consultatie mai aprofundata a situatie.

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Savciuc Tatiana

Buna ziua!

Cred ca momentul a coincis cu incetarea de a mai da sin fetiteiAti putea va rog veni cu un sfat ce am putea face.

Sau e nevoie de o consultatie mai aprofundata a situatie.

Daca, totushi cauza a fost intreruperea lactatziei, ar putea sa ajute sa depashitzi acest moment remediul Pulsatilla 30CH (200K).

Dar pentru un tratament mai corect e necesara consultatzia medicului homeopat (nu se exclude ca in urma consultului tot acest remediul va fi indicat, dar posibil shi Chamomilla, Ca. phosphorica sau altele... )

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

Am pute veni la D-ra la consultatie, caci mai apar probleme...si sper ca cu homeopatia sa le rezolv. Nu as vrea sa decurg la metode mai drastice, caci si asa prin multe a trecut saracutul copil.

se poate atele in privat.

multumesc frumos.

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Am raspuns in privat!

Partajează acest post

Link spre post
iulicica85

Buna ziua.

La fel avem si noi o problema cu copilul de 9 luni. Se trezeste foarte des si adoarme doar daca ii dau san. Dar nu asta ma deranjeaza ci faptul ca este foarte agitata: se invarte in patuc in continuu . NU stiu care e motivul deoarece dintii (7) au iesit si in perioada aia la fel de agitata era ca si acum. Nu ii este nici cald nici frig. NU are pampersul ud, nu ii este sete sau foame. Atunci care ar fi motivul? Poate ma puteti ajuta caci simt ca innebunesc.

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Poate ma puteti ajuta caci simt ca innebunesc.

Ashi dori sa Va pot ajuta aici, doar ca nu o pot face on-line, e nevoie sa vad copilul shi sa iau cazul inca din motivul de cind bebe era in burtica.

Deci cel mai corect ar fi sa facetzi o consultatie.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum