Vizitator Cris

Tusa Convulsiva

Postări Recomandate

Vizitator Cris

Salutare la toti ...

Copilul meu a fost diagnosticat de un medic cu tusa convulsiva :((((( (коклюш).

Speram sa nu fie asta dar dupa toate descrierile simptomelor de pe net lucrurile coincid ... ....

In orice caz am nevoie cine stie sau poate sa ma ajute sa fac rost de lapte de magarita, sau lapte de iapa.

Poate persoanele care nu sunt tocmai din oras, mai mult au legatura cu satul ... sau din auzite ... sa pot face contact cu cineva din acei care au asa ceva.

Va multumesc frumos !

Tare avem nevoie ...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vkusnaia

Sper ca la copilul dv. deja totul e bine... Si daca mai aveti nevoie de cea ce ati scris va recomand sa descideti tema in alta parte (de exemplu in rubrica "Anunturi" sau "Am nevoie de ajutor". Sau cel putin dati o alta denumire temei, pentru ca aceea care este - duce in eroare oamenii. Numiti-o "Unde sa gasesc lapte de magarita?" atunci mai multi vor intelege care e problema. Succese!

Partajează acest post

Link spre post
Irinica
Salutare la toti ...

Copilul meu a fost diagnosticat de un medic cu tusa convulsiva :((((( (коклюш).

Speram sa nu fie asta dar dupa toate descrierile simptomelor de pe net lucrurile coincid ... ....

In orice caz am nevoie cine stie sau poate sa ma ajute sa fac rost de lapte de magarita, sau lapte de iapa.

Poate persoanele care nu sunt tocmai din oras, mai mult au legatura cu satul ... sau din auzite ... sa pot face contact cu cineva din acei care au asa ceva.

Va multumesc frumos !

Tare avem nevoie ...

Poate la gradina zoologica gasiti vreo magarita?

Partajează acest post

Link spre post
Kori

si noi avem tusa convulsiva. nu e nevoie neaparat de lapte de magar. exista si alte remedii naturale. stati tot timpul posibil afara. inregistrati undeva ora cind are accese si cite reprize face la un acces. straduiti-va sa fie copilu afara, sau cel putin la geamul larg deschis in aceasta perioada. incercati sa o distrageti cu aceva, atunci cind tuseste, pentru a usura accesele. daca suneti in prima saptamina de boala, puteti lua un curs de antibiotic din grupa eritromicinelo sau azitromicinelor (sumamed de exmplu), suc de ridiche cu miere seamesteca si ii dati copilului citeva picaturi de 3-4 ori pe zi. Daca maninca usturoi, dati-i usturoi.

Asta facem noi. Si rabdare!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum