kkrisstina

Tusea

Postări Recomandate

kkrisstina

Buna ziua d.Tatiana! Copilul de o saptamina si jumatatte tuseste (vreau sa va zic ca noi am urmat un tratament de o jumatate de an homeoATIC) I-AM ADMINISTRAT AANTIMONIUM TARTARICUM 5 GR O DATA,APOI DUPA CATEVA ZILE I-AM DAT FOSFOR SI TOT NIMIC,TUSEA A FOST LA INCEPUT USCATA APOI UMEDA,AM CONSULTAT MEDICUL PEDIATRU SI NE-A RECOMANDAT TANTUM VERDE ,DAR DEOCAMDATA MA ABTIN. AS VREA DACA SE POATE SA-MI SPUNETI DUMNEAVOASTRA CE SA-I ADMINISTREZ PENTRU TUSE PINA AJUNG LA DUMNEAVOASTRA (DACA SE POATE SA-MI DATI COORDONATELE DUMNEAVOASTRA).SI DE VREO DOUA ZILE IAR CURGE SI NASUCUL.

iN SPERANTA UNUI RASPUNS VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Savciuc Tatiana

Buna ziua!

Pentru a va indica ceva specific pentru tusa, este prea putzina informatzie!

Deoarece avetzi un numar mic de mesaje pe forum, nu este activa "poshta personala".

Daca doritzi, putetzi da un numar de mobil, pe care in varianta send SMS text, ashi putea sa va dau datele mele de contact!

Shi, de ce nu, sa va ajut!

Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
kkrisstina
Buna ziua!

Pentru a va indica ceva specific pentru tusa, este prea putzina informatzie!

Deoarece avetzi un numar mic de mesaje pe forum, nu este activa "poshta personala".

Daca doritzi, putetzi da un numar de mobil, pe care in varianta send SMS text, ashi putea sa va dau datele mele de contact!

Shi, de ce nu, sa va ajut!

Sanatate!

068482445

Partajează acest post

Link spre post
kkrisstina

Buna seara! D-na Tatiana v-am mai scris in urma cu ceva timp in privinta copilului cu tuse.Am lasat nr.meu de telefon si as vrea nr. dumneavoastra de telefon. si daca ati putea sa ma ajutati pina ajungem la dumneavoastra la consultatie(pentru ca deja am facut programare la centru pe data de 5 octombrie).Copilul astazi a venit cu o viroza de la gradinita ,gatul inflamat rosu aprins ,ochisorii rosii si lacrimeaza,tuseste tuse uscata, nasucul su eliminari verzui,a avut diaree si la gradinita si acasa si acum seara i s-a ridicat febra 38,8 , e rosu pe fata,sta fara dispozitie nu a vrut sa manince.Febra i s-a ridicat brusc.

Va multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Am raspuns la telefon! Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
laridana

Buna ziua pe caldurile acestea nebune am pus climatizatorul si ieri fetita a ragusit si are o tusa parca traheita nu are febra se comporta ca de obicei normal si mucoasa s-a agravat. ce poate fi si ce ne recomandati?

merci anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Buna ziua!

Ashi recomanda Causticum CH9 de 3 ori pe zi, 1-2 zile.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum