laridana

Grădiniţa Nr.168 Bd. Cuza Vodă,29/7

Postări Recomandate

laridana

salut la toti, cine stie ceva despre gradinita nr. 168 de pa cuza voda, va rog vreau sa- mi dau fetita la aceasta gradinita

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
laridana
Fetita mea merge la gradinita aceasta si nu pot spune nimic bun de ea. Nu sunt multumita nici citusi de putin. Copilul meu n-a invatat acolo nimic. Frecvantam de o luna Albinuta si am invatat acolo atita cit la gradinita nici intr-un an nu face. Elementarul nu-i invata, sa zica Doamna educatotarei si nu Tanti, sa spele minele, cu toate ca fata mea o face acasa de o mie si una de ori, acolo nu poate sa o faca. In grupa de 4-5 ani sunt si copii de 3 ani, si nu unul...

mersi pentru informatie si unde-i gradinita albinuta

Partajează acest post

Link spre post
Dantsea

Buna! Ma intereseaza si pe mine aceasta gradinita. Poate isi mai expune cineva parerea in privinta ei. Ma intereseaza cam citi copii sunt in grupa, ce ocupatii au, cum sunt hraniti, care este plata lunara, adica orice informatie e binevenita. Merci anticipat

Partajează acest post

Link spre post
natusik82

mersi pentru informatie si unde-i gradinita albinuta

Albinuta nu e gradinita din pacate, adica nu poto lasa copilul pe o zi intreaga, doar merge acolo sa invete 3 zile in sapamina cite 4 lectii a cite 40 min.

Editat de natusik82

Partajează acest post

Link spre post
natusik82

Buna! Ma intereseaza si pe mine aceasta gradinita. Poate isi mai expune cineva parerea in privinta ei. Ma intereseaza cam citi copii sunt in grupa, ce ocupatii au, cum sunt hraniti, care este plata lunara, adica orice informatie e binevenita. Merci anticipat

Parerea mea este cam ra cum am mai spus-o.»Ma intereseaza cam citi copii sunt in grupa, ce ocupatii au, cum sunt hraniti, care este plata lunara, adica orice informatie e binevenita» - in toate grupele cred ca e diferit. la noi in grupa erau 25-26 copii. Sunt hraniti binisor, dar asta depinde si de dadaca, daca nu rupe din portie in favoarea ei. In privinta platii, daca va referiti la Fondul gradiniti aici la fel difera de la grupa la grupa, la noi e 80 lei, dar asta cred ca e cel mai mic de acolo. Mie ce nu-mi place e atitudinea neserioasa in toate, atit a educatoarelor cit si a directoarei. Aici e fff mult de spus...

Partajează acest post

Link spre post
СкорпиОлька

Что-то как-то глухо в этой темке...

Мамочки, неужели этот сад настолько плох?

Partajează acest post

Link spre post
radaperju

In luna mai tot am intrat pe aceasta pagina sa vad ce se spune despre aceasta gradinita,fiinca am fost trimisa anume aici si citind primu comentariu,tare m-am descurajat.dar nu aveam de ales si am dat copilu si v-as spune ca sint multumita,sa dea Domnu sa fie tot asa si mai departe.succese

Partajează acest post

Link spre post
tomaalina

Добрый вечер, интересует вопрос: дают ли вашим детям селедку раз в неделю? именно селедку, не рыбу, а скумбрию? пожалуйста ответьте

Partajează acest post

Link spre post
Tseomchik

Ходим в 168 четыре месяца. Очень сомневалась, правильно ли я его выбрала. Кроме впечатлений о хорошей территории ничего не имела. Моей девочке 2,5 (очень характерная), привыкали тяжело, но воспитатели и нянечка сделали свое дело и теперь ребенок ходит в садик с удовльствием. Уже отгуляли новогодний утренник, все было достойно - стишки, песни, Mos Craciun. Хочу отметить, что мы русскоязычные, но уже проскакивают молдавские выражения, считаем практически до 10, легко отвыкли от памперсов. Особую благодарность выражаю нянечке Наташе и доамне Любе (группа №1)

Partajează acest post

Link spre post
СкорпиОлька

Tseomchik сколько детей у вас в группе? условия и оплата за поступление и за месяц во что вам обходятся?

Partajează acest post

Link spre post
neka

почему так глухо в этой темке?

я пошла в разведку в этот сад, мне сразу сказали, что берут только с 3-х лет и все..и разговор окончен.

вижу и мнения тут не очень..мы в поисках садика..

Partajează acest post

Link spre post
ladyju

Мне садик не понравился..Хотя наверно многое зависит от воспитательницы. Нас перевели на лето в этот садик. Территория - да - хорошая. Питание - моей дочке не понравилось, она сказала,что в старом садике вкусней было ( мы вообще ходим в 71 садик) . Хотя здесь в этом садике за питание платят больше- это я по абонплате выяснила - на 2,5-2 лея. Ребенок сегодня в садике упал - даже ранку не промыли.Причем ранка большая - кровь была. В 71 садике - приходила вся в зеленке,если падала. :) 

Partajează acest post

Link spre post
nasty16

Buna fetelor noi mergem la aceasta gradinita si nu vas sfatui de loc la ea ocupatia e foarte slaba noi terminam anul acesta sin nam rabdare sa plec mai repede.Nu zic sint vreo citeva grupe 2-3 in care educatoile is bune da in rest e zero si ii un mare cumatrim acolo toti is colegi dea directoarei si nu pot rezolva nimic.Sincer nu vas sfatui de loc acolo.

Partajează acest post

Link spre post
cristinutza

intr-un articol am citit ca e gradinita logopedica,este adevarat?

Partajează acest post

Link spre post
neka

Девочки, что можете сказать о данном садике? Все так плохо?Есть ясельные группы?

Partajează acest post

Link spre post
neka

Cine frecventeaza aceasta gradinita. Scrieti, va rog, parerile voastre.

Partajează acest post

Link spre post
Ohra_08

Вот и мы думаем перевести ребенка в этот сад, так как есть логопед, (сейчас ходим к ней заниматься  платно и она предложила перейти в этот садик), но  после скудных и плохих отзывов задумалась, больше всего настораживает отношение директора и воспитателей.

Может все же кто-то ответит подробно о ситуации в садике.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Aliona

Cred ca au interzis parintilor sa scrie ceva de gradinita.

Care grupe sunt bune? De 4-5 ani

Grupe pregatitoare cum sunt?

Cit vine bonul pentru mincare?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Светик

девочки кто знает ремонт в садике уже закончился? проходила мимо не заметила изменений почему хотя бы окна не поменяли :sleep:

Partajează acest post

Link spre post
arty

Скажите пожалуйста остались ли вы довольны логопедом. Как раз в поисках логопеда а этот сад у нас просто под боком.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator olea

Salut, copilul merge deja al 2-lea an la aceasta gradinita. Nu pot spune ca e super, o gradinita obisnuita ca si celelalte (desigur corespunde preturilor, achitam in jur de 150 lei lunar+fondul grupei 100 lei). Mult depinde de educatori si de dadaca ( la acest capitol pot spune ca e mediu, cel putin nu prea il aud acasa vorbind diferite cuvinte vulgare), pina la aceasta am freventat alta gradinita, acolo educatoarea era foarte buna, copilul s-a atasat mult de ea, dar apareau in vocabularul lui diferite cuvinte urite pe care noi acasa nu le vorbeam. Ce tine despre mincare, totul nu-i atit de rau cum cineva spunea...in fiecare zi peste sau carne, totul este fiert, permanent sunt salate din legume proaspete si fructe. Terenul este amenajat cam prost, si tot ce se face in aceasta gradinita achita parintii. Daca ar fi sa-i pun o nota i-aș pune cred un 7+

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum