galina anitzoi

Defecte De Vorbire La Maturi

Postări Recomandate

galina anitzoi

Buna ziua, dna Alexandrina. Am o mare problema, sufar, din copilarie, de tahilalie, am un debit verbal enorm, pe care nu-l pot controla. Am un discomfort de nedescris din aceasta cauza. Spuneti-mi, va rog, exista tratamente ale vorbirii rapide si pentru maturi? As putea solicita o consultatie la logoped? Dati-mi, VA ROG MUULT, un sfat! Ce sa fac ca sa scap de aceasta problema? Vreau si eu sa pot vorbi fluent. Va multumesc>

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AlexandrinaTurcanu
Buna ziua, dna Alexandrina. Am o mare problema, sufar, din copilarie, de tahilalie, am un debit verbal enorm, pe care nu-l pot controla. Am un discomfort de nedescris din aceasta cauza. Spuneti-mi, va rog, exista tratamente ale vorbirii rapide si pentru maturi? As putea solicita o consultatie la logoped? Dati-mi, VA ROG MUULT, un sfat! Ce sa fac ca sa scap de aceasta problema? Vreau si eu sa pot vorbi fluent. Va multumesc>

Buna ziua!

Sunt mai multe metode de combatere cu tahilalia, ramine doar de ales care ar fi cea mai eficienta in cazul Dvs.

Pentru aceasta va rog sa raspundeti la urmatoarele intrebari:

Reusiti sa rostiti pe silabe (cite una pe secunda )un cuvint din 3-5 silabe???

In vorbirea Dvs pe linga tahilalie, mai sunt careva imperfectiuni (distorsionari de sunete, poticniri, blocaje...)???

Cititi in voce la fel de repede cum si vorbiti???

Ce ati incercat sa faceti pina acum si care au fost rezultatele???

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum