bonnyblue

Cit Costa Scoala Gratuita (lichidarea Asociatiilor De Parinti)

Postări Recomandate

bonnyblue

dezradacinarea fenomenului coruptiei in invatamint. e posibil oare?

costa scoala gratuita (lichidarea asociatiilor de parinti)

vom fi noi oare parintii in stare sa stopam smulgerea de bani silita de catre sefii institutiilor de invatamint scolar?

Editat de bonnyblue

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bonnyblue
dezradacinarea fenomenului coruptiei in invatamint. e posibil oare?

costa scoala gratuita (lichidarea asociatiilor de parinti)

vom fi noi oare parintii in stare sa stopam smulgerea de bani silita de catre sefii institutiilor de invatamint scolar?

odata ce am deschis tema o continui.

zDeci care e situatia prin scoli , gradinite? la noi deja oficial e interzisa colectarea banilor.

Partajează acest post

Link spre post
olya
odata ce am deschis tema o continui.

zDeci care e situatia prin scoli , gradinite? la noi deja oficial e interzisa colectarea banilor.

Avem asociaţie, banii se colectează - "donaţia" la admitere, fondul şcolii, fondul clasei, manuale suplimentare.

Partajează acest post

Link spre post
Flamingo

Exact ca la Olya, banii lunar se "doneaza" in asociatie, fondul grupei, pentru reparatii, jucarii, rechizite si altele.

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Nu stiu cum stau lucrurile la scoala, anul acesta vom afla, da la gradinita sunt multe stringeri; bonul+ 100 lei fundatia + reparatia in jur de 300 lei si pe parcursul anului mai apar, ba inca 2 usi sa schimbam, viceele si santehnica o schimbam, covoare mai bune, perdele mai la moda, fete de mese, vesela ,detergenti si solutii.... + rechezite 150-200 + zile de nasteri a educatorilor, dadacelor si a administratiei+ ziua profesorului + 8 martie + la matinee in plic, si chiar si acum la adio gradinita se stringe cite 200 lei de copil pentru cadouri la toti, dar la copii nu se gindeste nimeni macar o masa dulce sa le faca si de aia sunt foarte suparata. Si m-a indignat faptul ca educatoarele noastre nu au ramas multumite ca la 8 martie li s-a oferit cite 700 lei in plic, eu la servici am primit o garoafa si am fost multumita ca am fost observata...

Editat de LILLIA

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.