Vizitator ciutac82

Stafilococ Aureus

Postări Recomandate

Vizitator ciutac82

Buna ziua dl medic, avem un baietel de 3 ani si deseori se imbolnaveste, mai des i se inroseste gitul uneori in stare purulenta, cu febra.Acum 2 zile am facut frotiul din git si sa depistat stafilococ aureus... am mai facut si la ce antibiotic este sensibil-Haginat,Trikaxon,Gentamicina,E

ritromicina,Ofloxacina,Lincomic

ina,Flemoclav Unidox ; rezistent la oxacilina si amoxacilina. Ni sa prescris haginat cite 5 ml si suntem derutati cum sa il administram, si daca e nevoie de administrat si subtil. As vrea sa stiu daca se trateaza acest stafilococ cu haginat si ce ar trebui sa facem, si trebuie sa facem profilactica si in familie? Si totusi mai exista un test care ne-ar explica de ce se imbolnaveste atit de des, cu toate ca avem mare grija de el...Haginat este unicul medicament ce il putem administra acum , el e eficient numai pentru git sau si pentru tuse, febra, nas infundat? Multumesc anticipat, cu respect familia Ciutac!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg
Buna ziua dl medic, avem un baietel de 3 ani si deseori se imbolnaveste, mai des i se inroseste gitul uneori in stare purulenta, cu febra.Acum 2 zile am facut frotiul din git si sa depistat stafilococ aureus... am mai facut si la ce antibiotic este sensibil-Haginat,Trikaxon,Gentamicina,E

ritromicina,Ofloxacina,Lincomi

c

ina,Flemoclav Unidox ; rezistent la oxacilina si amoxacilina. Ni sa prescris haginat cite 5 ml si suntem derutati cum sa il administram, si daca e nevoie de administrat si subtil. As vrea sa stiu daca se trateaza acest stafilococ cu haginat si ce ar trebui sa facem, si trebuie sa facem profilactica si in familie? Si totusi mai exista un test care ne-ar explica de ce se imbolnaveste atit de des, cu toate ca avem mare grija de el...Haginat este unicul medicament ce il putem administra acum , el e eficient numai pentru git sau si pentru tuse, febra, nas infundat? Multumesc anticipat, cu respect familia Ciutac!

Haginat e un preparat bun cu spectru larg de actiune. Va trata toate cele enumarate. Dar e necesar si subtil de administrat sau linex. Pentru a depista cauza de ce copilul raceste atat de des e necesar consultatia imunologului cu o analiza speciala-imunograma pru a vedea starea imuna a copilasului.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

ritromicina,Ofloxacina,Lincomi

c

Consultatia imunologului+imunograma.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum