Duda

Chist In Gurita?

Postări Recomandate

Duda

buna ziua

Am fost la controlul de la 2 luni si pediatrul cand s-a uitat in gurita a spus ca avem molocinitza, apoi a spus ca e chist. M-am uitat acasa si pe gingii sunt ca niste cosuri albe. Sunt in 2 locuri. Poate un bebe de 2 luni sa aiba chisturi?! Ce se face in cazul acesta? Unde sa ma adresez? Il incurca la supt?

Multumesc

Editat de Duda

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Taisafinscaia
buna ziua

Am fost la controlul de la 2 luni si pediatrul cand s-a uitat in gurita a spus ca avem molocinitza, apoi a spus ca e chist. M-am uitat acasa si pe gingii sunt ca niste cosuri albe. Sunt in 2 locuri. Poate un bebe de 2 luni sa aiba chisturi?! Ce se face in cazul acesta? Unde sa ma adresez? Il incurca la supt?

Multumesc

Buna sera!Eu cred, ca cea ce presupuneti D-ra si pediatrul D-ra drept chist,este cresterea macsilarului de bebe si formarea alveolelor,ce se pregatesc pentru cresterea dintilor(peste 4-5-6-7-)luni/Nu e cazul sa Va faceti grigi,dar,ca sa fiti sigura,puteti face un consult la stomatologul pediatru,cea ce tre sa Va indice si medicul pediatru.Succese si sanatate!

Partajează acest post

Link spre post
Duda

Va multumesc

ne vom consulta neaparat

Partajează acest post

Link spre post
Duda

Intr-adevar, am fost la stomatolg si a spus ca copilul e sanatos si sa nu ne facem griji, asa se formeaza la el maxilarul!

Dar de ce pediatrii nu stiu despre asta?! Ei doar se uita in gurita la copii foarte des! Spun asta fiindca alt pediatru ne-a spus ca e stomatita, si daca nu mergeam la stomatolog era sa chinui in zadar copilul......

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia
Intr-adevar, am fost la stomatolg si a spus ca copilul e sanatos si sa nu ne facem griji, asa se formeaza la el maxilarul!

Dar de ce pediatrii nu stiu despre asta?! Ei doar se uita in gurita la copii foarte des! Spun asta fiindca alt pediatru ne-a spus ca e stomatita, si daca nu mergeam la stomatolog era sa chinui in zadar copilul......

Pentru ca invata stomatologia 2!!!saptamini!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.