Vizitator Гость_Dina_*

Sint Casatorita Dar Iubesc Un Alt Barbat!

Postări Recomandate

Vizitator Гость_Dina_*

Salut tuturor! Nici nustiu cum sa incep..nu mai pot sa tin in mine,vreau sa ma descarc.Si am mare nevoie de un sfat,va rog mult! Sint casatorita de un an,insa cu sotul ne cunoastem de vreo 5 ani.La inceputul relatiei noastre spun eu ca a fost dragoste intre noi dar nu sint sigura.Defapt cred ca deprindere mai degraba decit dragoste.De la bun inceput nu mi-a placut fizic cum arata insa am continuat sa ne intilnim fiindca imi placea sa discut cu el ma simteam libera.

Asa a trecut timpul si noi tot impreuna eram cu toate ca imi dadeam seama ca tin la el dar nu il iubesc indeajuns.In toti acesti ani am incercat sa pun punct relatiei insa nu am putut,am fost prea slaba sa il las,nu puteam mai mult de 2 zile sa rezist fara ca sa-l vad,nustiu era un fel de deprindere El niciodata nu a incercat sa faca pasul asta,mereu ma lasa pe mine sa decid,fiindca imi spunea ca ma iubeste.

Insa eu nu il iubeam,ma amageam singura pe mine!!! de la bun inceput cum mi-a facut cunostinta cu prietenul lui am simtit acel fior care se numeste iubire! Am tinut in taina toti acesti ani dragostea mea pentru prietenul lui cel mai bun.Numai eu stiu cum ma chinuiam cind il vedeam,aproape ca am inceput sa ma feresc de el.Si chiar cu timpul am inceput sa-l vad din ce in ce mai rar,pina cind a plecat cu totul din tara si dus a fost.Asa ca mi-am zis sa-l uit cu orice pret si sa incerc sa=i acord toata dragostea lui.Dar degeaba mereu imi aparea in gind si nici o minuta nu am incetat sa-l iubesc,cu toate ca stiam ca nu pot avea nici un viitor cu el.Fiindca ei erau prieteni buni au crescut de mici impreuna si tin mult unul la altul.Atunci ar fi fost momentul potrivit sa rup relatia insa nu am facuto.

Pe scurt m-am jucat cu focul si m-am ars! Am ramas insarcinata! A fost un soc pentru noi,dar mai mult pentru el cred ca,fiindca avea planuri foarte serioase de plecare,si cind colo...Imi spunea sa intrerup sarcina acum fiindca vom avea inca cind face copii si numai nu la noi in tara asta saraca.

Eu nu am fost deacord si nici in ruptul capului nu putea fi vorba de avort,asa ca am pastrat sarcina cu toate ca nu stiam incotro so apuc,acasa nu aveau sa ma primeasca fiindca parintii mei is de moda veche.Pina la urma el a inteles ca nu ma voi razgindi si a venit sa ma ceara de la parinti.Desigur a iesit un mic scandal dar sa terminat totul cu o nunta asa mai mult de gura lumii.

Nu va mai spun cum ma simteam eu la nunta mea,ca la inmormintare! doar gindul la copil ma bucura.Atunci pe loc mi-am dat seama ce greseala facusem ca nu am rupt relatia,si s-a primit ca cum mi-am asternut asa voi dormi.Dear fi numai asta! poate ma impacam cu soarta si gaseam linistea sufleteasca,DAR eu il iubeam in continuare ca o nebuna pe prietenul lui si stiu ca dragostea asta va fi pe toata viata! Am uitat sa va spun ca din partea prietenului lui am primit doar priviri strapungatoare si atit,aaaa nu si o data la despartie mi-a tinut mina strinsa mai mult decit ar fi normal,deci nu ii eram indiferenta deloc!!! Dar si eu simteam asta cind ni se intilneau privirile,era ceva reciproc sint sigura!

Dupa nunta nimic nu s-a schimbat inspre bine,eu am nascut o fetita minunata si doar datorita ei mai simt ca traiesc.Sotul meu nu e un om rau,el ne iubeste mult,mereu e grijuliu,insa asta nu e deajuns ca sa putem fi fericiti pe deplin.E nevoie ca si eu sa simt ceva pentru el,nu doar mila si regret! Fara dragoste reciproca nu cred ca vom putea sa rezistam in timp.In fiecare zi imi zic sa nu ma gindesc la mine,la sentimentele mele dar la copil,la viitorul lui.Dar nu mai pot sa suport durerea ce-o simt,nu pot sa-l uit pe el,pe prietenul sotului meu! Oare ce se va alege din familia mea?Cum sa-mi iubesc sotul din nou?Acum sotul e plecat de 4 luni,si locuieste impreuna cu PRIETENUL lui! Deci mereu va fi si el! mereu vom da ochii,fiindca urmeaza sa plecam si noi in curind si desigur il voi vedea foarte des.Simt ca nu voi rezista.Ce sa fac cu viat amea mai departe??? cu el nu voi putea fi niciodata impreuna caci mi-a spus-o chiar el.El nu isi poate trada prietenul.Ce sa fac mai departe? sa plec la capatul pamintului cu un sot pe care nu il iubesc si sa ma gindesc la copil? si in acelasi timp s-a ma chinui mai departe iubindul in taina pe el? Cer scuze ca am scris asa mult si neclar,o fac rar si nu ma c-am pricep.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Roca

Draga Dina....in mare parte iti inteleg starea....e foarte greau...stiu cum e asta...dar sa-ti ofer sfaturi nu pot.

..poate ca ti-a fost frica sa va despartiti pina la sarcina...poate ai fost un pic egoista si nu ai facut asta....

dar....nu trebuie sa te macini, chiar nu vad cum sa procedezi in situatia asta...daca la distantsa iti era greu sa suporti despartirea de persoana pe care o iubesti....te vei simti si mai rau linga ea cind iti va fi alaturi..si nu ai sa poti face nimic mai mult.

Din alt punct de vedere...poate e vorba doar de o pasiune fizica...

...am zis ca nu-ti dau sfaturi..dar totusi iti propun sa mergi la un psiholog...cu sigurantsa o sa te ajute

succese

Partajează acest post

Link spre post
Roca

.eu una nu inteleg....spui ca sotul va iubeste...dar cum a putut el sa fie impotriva copilului...daca te iubea....ooooof....chiar nu inteleg asta...a procedat ca un lash...de aici se vede ca ii este frica de responsabilitati...si este un egoist cu litera mare...pentru ei e simplu sa zica....avort!!!....idioti...sorry

...si in cazul ca....cind incercai sa pui punct relatiei...ai scris ca el te lasa sa decizi tu....adica era indiferent???? esti sau nu??? nici chiar nu a incercat sa-ti explice ca va fi bine daca veti raminea impreuna....nu incerca sa-ti demostreze ca te iubeste enorm..si nu va putea fara tine.... pentru mine lucrurile astea sunt stranii din partea lui...despre ce iubire poate fi vorba?

incearca sa intelegi...te iubeste el? cum te iubeste? vorbiti despre asta...nu e simpu deloc...dar trebuie, insista sa clarificati odata si pentru totdeauna situatia....

ori traiti ca o familie fericita si ambii incercati sa mergeti la compromisuri..ori traiti de ochii lumii....ca o familie fericita...si in acest caz...o sa suferi si tu...si el....ori va despartiti...

cviata e foarte cruda uneori.... zici ca ii este prieten....si nu il va trada.... daca te iubeste cu adevarat...ei, ca intre 2 barbati pot sa discute situatia...dar daca sa fiu sincera...nu cred ca va avea curaj...barbatii de firea lor sunt foartea fricosi.... asta noi femeile putem taia in carne vie....dar ei sunt mai.... ei dar asta e alta chestie...

Partajează acest post

Link spre post
andry0304

Da, este o situatie neplacuta...Intr-adevar nu putem sa-ti dam nici un sfat, fiindca tu singura trebuie sa decizi...Nu te judec pentru ceea ce simti, fiindca inimii nu-i poti porunci pe cine sa iubeasca si pe cine nu...Trebuie totusi sa faci ceva fiindca intr-un final sotul tau isi vada seama ce simti si atunci ce vei face? Este rau ca acum sotul nu e cu tine si atitea ginduri te macina. Dar pot sa-ti spun una ca familia fara dragoste nu va exista, ti-o spun din propria experienta...Spui ca te gindesti la viitorul fetei, dar oare vrei ca ea sa traiasca intr-o familie unde se va simti raceala? Trebuie sa fii sincera cu tine, sa te intrebi oare chiar iliubesti pe acel prieten sau e un simplu moft, doar se stie ca ceea ce este interzis tot tipul atrage? Oare esti gata sa risti totul pentru el? Stii sincer cred ca fiecare din noi, are insuflet o dragoste neimplinita, dar trebuie sa continui sa traiesti, fiindca singura ai spus ca cu acel prieten nu vei reusi sa fii vreo-data, continua sa traiesti pentru bombonica de linga tine, da-i ei toata iubirea ce o simti . Analieaza ce ai de pierdut si ce ai de cistigat atunci cind vei lua o decizie, eu una cred ca totusi e mai bine sa fii tu iubita, decit sa iubesti fara raspuns. Nu mai bine si sa faci o alegere corecta!

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Si de ce noi femeile iubim sa complicam lucrurile? Te-ai impotmolit singura si acum te macini. Pentru ce? Trebuie sa fii responsabila pentru pasii pe care ii faci! Ci sa nu dai vina pe inima!

Iar acum, te-as sfatui, sa fii sincera cu tine insuti macar acum. Caci cu iluziile ai sa te impotmolesti mai mult si mai mult. Intreaba-te de ce te atrage alt barbat? Poate privirea lui enigmatica ti-a parut dragoste, privirea pe care n-ai vazut-o la sotul tau niciodata. Poate pur si simplu iti doresti emotii? Poate te atrage ceea ce este interzis?

Cauta raspunsul si nu te amagi in continuare.

ma amageam singura pe mine!!!

Sa nu se primeasca ca prietenul lui sa fie un cu totul altcineva si sa te dezamagesti si mai mult.

Mai zaboveste, astfel de pasi nu se fac pe grabite si instinctiv.

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu
Sa nu se primeasca ca prietenul lui sa fie un cu totul altcineva si sa te dezamagesti si mai mult.

Mai zaboveste, astfel de pasi nu se fac pe grabite si instinctiv.

+1. Plus la asta, imi pare ca poti sa regreti daca te vei desparti de sot, deoarece nu stii daca drumul tau si cu cel al prietenului se vor uni. Eu nu am inteles, da tu ce ai vorbit cu prietenul despre sentimentele tale si el ti-a spus ca nu puteti fi impreuna, el stie de sentimentele tale in genere?

Cred oricum ca nu tre sa faci un pas pripit, deoarece singura nu stii ce sentimente are prietenul.

Poate in viata voastra familiala tre de schimbat ceva, caci stii, si eu uneopri, cind relatia mea cu sotul (pe care chiar i-l iubesc mult) devine o rutina, eu pot sa incep sa visez la ceva deosebit, la ceva interesant si caut ceva schimbari (doar in gind), dar apoi imi dau seama ca el si fetita sunt familia mea, si nu as putea trai fara el si mi-i rusine de gindurile mele.

Partajează acest post

Link spre post
marissa

Eu nu inteleg un lucru... Cum poti sa zici ca iubesti si vrei sa fii cu un om daca nu il stii deloc cum ar fi el intr-o relatie. Poate voi nu va potriviti deloc ca caractere, idei de viata, scopuri. N-ati fost macar o zi impreuna. Poate iubesti sau esti indragostita de un ideal care ti l-ai format in cap si care poate nu corespunde deloc cu ceea ce prezinta omul dat. Fructul interzis intodeauna e mai dulce...

Asta poate fi maxim indragostire, dar nicidecum iubire. Incepi sa iubesti un om cind il cunosti zi de zi stiindu-i toate calitatile si neajunsurile, cind il vezi in diferite situatii a vietii. Si daca trece testul cu succes, doar atunci indragostirea trece in iubire.

Parerea mea pur subiectiva...

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Ничего если я напишу на русском

Никогда не понимала как можно жить с нелюбимым, просыпаться и засыпать с ним в одной постели терпеть все его тараканы, а они есть у всех. Даже с любимым человеком бывает сложно найти компромис, не то что с нелюбимым.

Такую жизнь и жизнью то не назовешь. Я бы поговорила с мужем и обяснила ситуацию. И честно бы от него ушла. Дело не в том будете ли вы с тем кого любите, а в том что с годами все будет только хуже. И в этой ситуации еще больше увязните как в трясине. Живем один раз не стоит тратить свою жизнь и молодость в мучениях.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость_Dina_*

Multumesc fetelor din suflet pentru sfaturi! Da asa si este m-am inmpotmolit singura in toata halababura asta si acum nustiu incotro so apuc.Da in momentul cind am ramas insarcinata sotul nu dispunea de o situatie financiara stabila si cred ca i-a fost frica de responsabilitati,mai corect zis el imi spunea ca se teme ca nu-i va putea oferi copilului tot de ce are nevoie.Dar mentionez ca nu a insistat deloc ca sa avortez,mi-a spus-o asa ca o ideie,cred ca a vrut sa vada si reactia mea.

Inca de atunci el stie fiindca i-am spus-o ca eu sint cu el numai pentru copil,ca sa aiba tatal linga ea.I-am marturisit de mai multe ori ca nu il iubesc asa cum stiu ca pot iubi,dar ca tin la el mult.Si am impresia ca el nici nu ma ia in seama,si apleaca urechea la tot cei spun.Si stiu de ce,fiindca pina a-mi fac cunostinta cu prietenul lui,eu parca eram obsedata de el,faceam orice ca sa ne putem vedea zilnic,iar acum brusc e invers,chiar ma deranjeaza uneori cind se apropie si vrea sa ma sarute.Nustiu unde s-au dus toate sentimentele ce le simteam pentru el,pur si simplu au disparut indata de cum l-am vazut pe EL.A fost dragoste la prima vedere.

Dar sa va explic defapt cum sta situatia,va poate parea inca si mai complicata.Fiind amindoi plecati,si cum v-am spus chiar locuiesc impreuna,desigur ca discutam pe skype zilnic.Cind nu era sotul acasa discutam cu el,asa lucruri banale, ca dspre timp..,si intr-o buna zi pur si simplu nu am mai putut si am rabufnit,i-am spus tot ce simt pentru el,pina atunci el nu stia nimic.Desigur ca a ramas socat si la intrebarile mele daca ii sint indiferenta,el mi-a raspuns doar atit ca fac parte din genul de femei care ii plac lui,dar el ma vede ca sotia celui mai bun prieten,.si ca asta la mine va fi ceva trecator.In zadar ii spuneam ca ce simt eu pentru el nu va trece asa usor.

Partajează acest post

Link spre post
Viorichika

Salut! Fiecare familie are zile negre si zile albe, timpul le rezolva pe toate, cum spune sotul meu pasarea din mina nu se schimba cu cea de pe gard!!!!!!!!!!!!!

Daca vei pleca din tara cu sotul si vei trai linga pritenul lui, poate atunci vei intelege ce poate fi intre voi, sa incerci sa discuti cu prietenul, caci imi pare ca iti faci iluzii referitor la el, viata de zi cu zi schimba omul, poate el iti pare doar mai atragator.......... decit sotul tau, eu as intelege daca si el are care-va sentimente in directia ta, dar privirile si strinsul minei poate fi doar iluzii.

Eu multe priviri intilneam (si intilnesc) din partea pritenilor si chiar neamurilor fostilor prieteni si ai sotului, dar stiu la sigur ca se uitau doar ca la un obiect sexual in rest nimic, e corect cum se spune ce e interzis iti pare mai bun si mai dulce, dar dupa ce obtii incepi sa visezi la alt ceva.

De parasit sotul vei reusi oricind, dar innainte de asta tre sa-ti asiguri viitorul tau si a copilului tau, dupa ce vei fi sigura ca barbatul pe care il iubesti vrea sa fie cu tine si te iubeste cum il iubesti tu pe el, atunci poate vei putea face pasul spre divort.

Partajează acest post

Link spre post
Viorichika
el mi-a raspuns doar atit ca fac parte din genul de femei care ii plac lui,dar el ma vede ca sotia celui mai bun prieten,.si ca asta la mine va fi ceva trecator.

Tu singura ai raspuns la intrebarea ta, pentru el esti si vei fi doar sotia prietenului lui. Crede ma un barbat care are care va sentimente fata de femeie rastoarna muntii.

Acesta nu va face nimic pentru tine, dar daca si va fi ceva intre voi permanent se va ghindi ca tu poti sa te indragostesti si in alt barbat foarte usor.

Partajează acest post

Link spre post
purple

Imi pare rau ca treci prin astfel de situatie chinuitoare.

E advarat ce au scris fetel mai sus: nu poti sa stii cum este El intr-o relatie.

Sotul tau,odata ce a hotarit sa va ia la el,inseamna ca va adora,pe tine si pe ingerasul vostru,de altfel nu avea sa va aduca la el.

Pt prietenul sotului,ai putea fi doar o aventura,o pasiune sexuala insa ca sa fii femeia vietii lui..nu pot spune nimic..

Intradevar, analizeaza bine,corect si cu "singe rece".

Bafta si iti tin pumnii!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость_Dina_*

Si asta nu e tot,colac peste pupaza,sotul a descoperit toata convorbirea mea cu El,nustiu cum a intrat la mine in laptop si a citit tot.Chiar a doua zi mi-a marturisit ca stie tot,pe mine asta nici nu ma speriat macar,imi era totuna.CHiar imi era indiferent ce simtea el in momentul acela.Vreau sa va spun ca eu mereu ii spuneam ca noi cu fetita no sa-l urmam,dar vom ramine aici,si mereu ii repetam fraza asta "Daca dragoste nu e nimic nu e".Ca cum faci asa ajungi,fiindca el inainte chiar se purta uneori urit cu mine,era chiar indiferent uneori,si plus la asta m-a lovit de doua ori,si nici nu si-a cerut scuze,mi-a spus ca eu l-am provocat! Am prins o ura pe el atunci pe loc! Si cred ca toata viata ura asta nu va disparea,orice n-ar face! Si chiar atunci cind am deschis ochii si am vazut ce fel de om este am aflat ca sint insarcinata! Deja cale de intoarcere nu era.. Dar sa revin la subiect.Cind a aflat tot adevarul,eu am ramas socata de ce mi-a spus.El a marturisit ca simtea asta demult,fiindca a observat cum ne privim,si l-au intrebat si altii daca eu am avut ceva inainte cu prietenul sau.Vriau sa spun ca nu inteleg cum de au observat si altii,fiindca noi daca schimbam doua cuvinte mereu,eu tineam distanata fata de el.Si faptul ce ma uimit cel mai mult a fost cind sotul mi-a spus ca ii este jale de mine,si ca el va lupta sa ma recucereasca,nu lasa miniile in jos,fiindca noi sintem tot ce are el mai scump.Eu am recunoscut tot si i-am spus ca niciodata nu il voi putea iubi cum il iubesc pe El,dar ca vom lupta de dragul fetitei,ca sa aiba o familie intreaga,si ca fericirea mea o pun pe locul doi.

O perioada parca ma linistisem si am incercat sai acord toata atentia fetitei,ca sa nu ma gindesc la El.Dar dumnezeu mi la scos iar in cale ca sa sufar si mai tare.A venit acasa sa-si vada parintii si m-a sunat sa-mi spuna ca tre sa ne vedem ca sotul ne-a trimis un pachet!!!

Doamne asa emotii n-am simtit in viata mea! Am zburat cu ochii inchisi sa-l vad! Dintotdeauna visam sa-l sarut,si mi-am zis ca acum o fac cu orice pret.Deja nu eram stapina pe mine.Cind ne-am intilnit tremuram de emotii,insa nu am dat pe fata,l-am sarutat pe obraz si am plecat la o terasa.Am discutat despre multe,numai despre noi nu.Nu a indraznit nici unul.Vreau sa va spun ca am simtit ca avea si el emotii mari,si cind vorbea nu ma privea mult in ochi.

La despartire am dat sa=l sarut iar pe obraz si pur si simplu nu m-am putut controla si la-m imbratisat si nui dadeam drumul.Imi venea sa pling si sa strig sa nu plece ca il iubesc enorm si ca simt ca nu mai rezist.Asta se intimpla in centrul pe Stefan in plina strada!Ba mai mult am dat sa-l sarut dar el se opunea,ma sarutat doar scurt pe buze si mi-a spus ca mai departe el nu poate merge.Si ca ne poate vedea cineva si parca ii era frica,insa eu nu vedeam pe nimeni!Pentru prima data in viata nu stiam cei cu mine,nu ma puteam controla! L-am implorat doar sa ma lase sa-l sarut o singura data si atit,dar a spus ca nu.

Eu insistam l=am tras mai intr-o parte si il sarutam scurt pe buze,el nu sa ferit dar nici nu ma lasa mai mult.Intr-un final mi-am cerut scuze si i-am spus sa uite.El mi-a spus ca Gata te-ai linistit? si mi-a mai spus ca sint periculoasa! Dar se ridea... Doamne il iubesc atit de tare! Pling in fiecare noapte si simt ca nu traiesc nici zimbetul fetitei nu reuseste sa ma faca sa uit tristetea,de sot nici nu mai zic nimic,parca nici nu exista pentru mine,il simt ca pe un prieten,frate doar atit.Simt ca nu em alta varianta si va trebui sa sufar mereu dupa dragostea mea,e o durere prea mare,ma tem ca nu voi rezista! Mii de scuze dar nu pot sa ma eprim mai pe scurt!

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

eu nu vad viitor la voi cu prietenul sotului tau...

acum tu esti in situatia sotului, tu il iubesti pe acel care nu te iubeste pe tine, a mai spus cineva aici ca barbatul pentru femeia iubita intoarce si muntii, dar El pentru tine nu va face asta, sunt sigura, vezi sa nu suferi si mai tare din cauza acestei iubiri neimpartasite, nu stiu ce sfat sa iti dau dar stiu precis ca ar trebui sa-ti iei gindul de la dinsul...el nu te va face fericita...

Partajează acest post

Link spre post
Viorichika
Simt ca nu em alta varianta si va trebui sa sufar mereu dupa dragostea mea,e o durere prea mare,ma tem ca nu voi rezista!

Tu nu suferi ca pe sot nu-l iubesti, ci suferi ca iesi refuzata si respinsa, mi se pare chiar si daca nu era sotul si fetita ta acest EL te respingea!

Sorry de intrebare tu ce virsta ai?

Partajează acest post

Link spre post
purple

E greu sa te sfatuie cineva cu cevq in astfel de situatie. Este viata ta!

Una pot spune:Timpul le trateaza pe toate, chiar daca ramin cicatrice, nu dor asa de tare..

Bafta si ai grija de tine caci ingerasul tau are nevoie de mamica sanatoasa si vesela!

Editat de luminella

Partajează acest post

Link spre post
marissa
Si asta nu e tot,colac peste pupaza,sotul a descoperit toata convorbirea mea cu El,nustiu cum a intrat la mine in laptop si a citit tot.Chiar a doua zi mi-a marturisit ca stie tot,pe mine asta nici nu ma speriat macar,imi era totuna.CHiar imi era indiferent ce simtea el in momentul acela...

Asta cind s-a intimplat?

Partajează acest post

Link spre post
Tary

Pot zice doar ca prietenul sotului Dvs este un prieten devotat!!!

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu

Uite, Dina, sa ma ierte Dumnezeu dar si tu de vorbele pe care o sa ti le spun (cu toate ca ti-am scris si mai inainte) dar parca esti o proasta: sa te arunci asa in bratele unui barbat, cind el te tine la distanta. Poate acele priviri sunt amgitoatre, cel putin p/u tine. Poate el isi dadea demult seama ca tu ceva simti p/u el, si de aia se simtea poate jenat de purtarea ta

In+ nu cred in dragoste de la prima vedere, astea sunt prostii. Tu esti pur si simplu indragostita cu pasiune, si numic mai mult si ma tem ca daca vei pleca la sotul tau, vei face niste prostii mai mari decit tine, si pot sa spun cam ce se va intimpla: vei placa, veti trai toti 3 impreuna, la o betie sau mai stiu eu ce te vei culca cu prietenul, dupa care el a doua zi se va face ca nimic nu a fost si va uita, da tu o sa te mai plingi mult si bine.

Dragostea nu e dint-o zi, si nici o luna, dragostea se capata cu greu si apare atunci cind cunosti sufletul omului

Scuze ca asa brutal, dar stii ca chiar parca esti o pustoaica de 14-15 ani.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Eu n-am avut asa experienta... dar ceva putea sa fie. Eu cu sotul m-am intilnit multi ani (9), pina ne-am casatorit. In timpul intilnirii noastre au fost multe... de multe ori credeam ca ne vom desparti (el e foarte bravo, se purta bine, atent, grijuliu s.a.m.d), dar tot ma gadilea prin minte "Oare acesta e printul la care visam?" Caci el e unicul barbat in viata mea (alte intilniri erau doar floricele si sambete).

Mai pe scurt, cat relatia noastra a fost stabila si totul era normal - eu cautam "Nod in papura" si singura nu intelegeam daca-l iubesc sau poate-i o simpla deprindere...

A trecut timpul si era deja momentul sa trecem la alta etapa, ne-am casatosit, apoi am aflat ca voi fi mamica, am nascut si aici au inceput sa se deschida cartile...

In detalii nu voi intra... am nascut un copilas grav bolnav - medicii ne-au prevenit ca poate deceda in orce moment si ca tre sa fim tari... Am trecut prin multe lacrimi, durere, frica, dezamagiri in diverse situatii si chiar in medicina noastra, dar unicul om care era gata sa lase totul, sa stea 24/24 cu mine, sa ma ajute, sa ma sustiba, sa ma incurajeze si sa nu ma invinuiasca asa cum faceau alti tatici care erau in situatia noastra- a fost scumpul meu sot. El a facut tot posibilul si imposibilul ca sa ma simt bine si sa trecem cumva peste momentele tragice din viata noastra - dupa acest caz, eu nu indraznesc macar un secund sa ma indoiesc ca nu e el acel ales. Acum nu-mi inchipui viata fara el si el fara mine.

Nu te grabi sa faci concluzii, ca-l iubesti pe EL, astea pot fi doar iluzii - e doar o atractie, un foc puternic care se stinge tot asa de repede cum s-a aprins, dar flacara mica pe care o ai acum - o sa dureze mult-mult timp. Pur si simplu tu nu simti flacara mica, p-u ca focul cel mare te frige mai tare acum. Dar asta-i trecator.

Si vreau sa-ti spun ca tre sa uiti supararile ce au fost candva, asta nu-i bine, iarta! Si inca vreau sa-ti spun ca sotul tau a procedat foarte intelept si intr-adevar el te iubeste!

Dar asta-i o regula cred-ca, atunci cand pe tine te iubeste si te stimeaza - noi cautam flacari aprinse ca sa ne parlim mai bine. fereste-te de foc mare, ca sa nu te sugrume!

Partajează acest post

Link spre post
TashaRu

In+, tu ai spus ca sotul te-a lovit de 2 ori. Nu stiu care a fost cauza, da poate a simtit ca tu i-l inseli in gind si in inima si s-a infuriat. Si eu cerd ca este bravo, caci eu personal sa stiu ca sotul meu iubeste pe altcineva, plec si-l las in pace. Dar sotul tau nu, lupta pina la capat. Tre sa ai mult curaj ca sa pornesti o lupta dupa care poate sa urmeze si o infringere.

Nu inteleg cum poti sa iubesti un om, cind nu-i cunosti esenta?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe
... la o betie sau mai stiu eu ce te vei culca cu prietenul, dupa care el a doua zi se va face ca nimic nu a fost si va uita, da tu o sa te mai plingi mult si bine.

...

Ma tem ca nici betia n-o s-o astepte, daca dupa un colet s-a dus cu asa emotii...

Dina! In primul rind esti om-fiinta rationala. Trebuie sa te comporti demn de aceasta denumire. Doamne chiar numai instincte sa fie in tine? :girl_haha::girl_in_love:

Si apoi, nu te injosi atita in fata acestui EL. O partida de sex cu acest comportament la sigur vei cistiga, caci barbatii nu se dau in laturi de asa ceva, cind femeia se catara in git la ei. Dar dragoste astfel nu vei obtine niciodata. El nu va dori sa traiasca cu o "periculoasa", care in orice moment il poate insela si pe el. :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

eu nu inteleg una, de ce sotul ti-a trimis pachet prin prietenul sau, oare a vrut sa te incerce? eu cred ca ca ei doi discuta la acest subiect, vezi sa nu ramii tu la urma de proasta (nu am vrut sa te jignesc, asa e o forma de a spune), fara sot si respinsa de El

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость_Dina_*
Ничего если я напишу на русском

Никогда не понимала как можно жить с нелюбимым, просыпаться и засыпать с ним в одной постели терпеть все его тараканы, а они есть у всех. Даже с любимым человеком бывает сложно найти компромис, не то что с нелюбимым.

Такую жизнь и жизнью то не назовешь. Я бы поговорила с мужем и обяснила ситуацию. И честно бы от него ушла. Дело не в том будете ли вы с тем кого любите, а в том что с годами все будет только хуже. И в этой ситуации еще больше увязните как в трясине. Живем один раз не стоит тратить свою жизнь и молодость в мучениях.

Da Katia sint de acord cu tine,in fiecare zi ma gindesc la asta,si parca simt ca mai rau fac ca nu pun punctul acum si gata.Dar nu pot sa-i despart,fiindca se iubesc mult.Fetita chiar ca nici un anisor inca nare dar il recunoaste indata cind vorbim pe skype si intinde minutele ca si cum ar vrea sa-l apuce.Si sotul la fel moare dupa ea,de mica o hranea cu biberonul si sa atasat foarte mult de fetita.Si alta problema ar fi cea financiara,sotul pe noi ne intretine,eu acum stau cu fetita acasa,dar chiar mai incolo cind voi iesi la lucru cum o sa ne descurcam cu 2000 lei pe luna? Prefer sa nu ma gindesc la mine dar la viitorul fetitei.Si sper si defapt astept ca ea sa mai creasca si daca situatia va fi la fel,apoi atunci la sigur ca voi pleca.

Partajează acest post

Link spre post
Ziurica

Eu nu va judec, dar o sa incerc sa va descriu cate variante care se pot intampla in continuare (dupa parerea mea).

1. Cu barbatul pe care il iubiti nu veti fi impreuna ptru ca el n-o sa aiba curaj niciodata sa distruga o familie, chiar daca va iubeste (eu una in asta nu cred, sorry). Deci, totul o sa se epuizeze de la sine, dar cu mari consecinte ptru familie si ptru copil.

2. Daca o sa contunuati o astfel de hartzuire, el poate totusi ceda ptru o noapte de sex, dupa care il va mustra constiinta, ii va spune totul sotului dvs si veti ramane fara ambii, iar ei vor distruge prietenia.

3. Puteti sa divortati, dupa care el poate sa faca acest pas si sa fie cu dvs, dar ceea ce v-ati desenat in cap se va imprastia timp de un an maximum. apoi pe voi ambii o sa va inceapa a mustra constiinta si o sa va despartiti.

4. Chinuit de ceea ce deja stie, sotul dvs isi va gasi si el o amanta si atunci veti intelege ce ati pierdut, dar cale intoarsa nu va mai fi.

5. Daca sunteti femeie inteleapta, o sa va gasiti o ocupatie si cu timpul o sa uitati aceasta aventura si o sa va amintiti de ea cu zambet.

eu mai am variante.. dar toate la fel de sumbre.

Dupa cum vedeti, unica solutie in care are COPILUL mai putin de suferit e varianta 5.

succes!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum