irusik69

Proctolog pentru copii

Postări Recomandate

VIRGINIA

salut mamicilor   va rog mult sa veniti cu un sfat, am un baietel de 6 ani si eri dupa ce a facut treaba mare cind iam sters poponeata la anus avea o besicuta parca de marimea unui banut de 5 violet la culoare am venit lam asezat pe pat  am vrut sa vad din nou ce e nu mai era deacum... ce poate fi? hemoroizi la copil asa mic? a mai avut cineva aceasta problema . avem marti intilnire la proctolog dar retraesc foarte tare

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marinca

si la hirurg, ei tot se uita

oricum vedeti dupa copil, ce am intales eu si ce e foarte greu de facut,dar trebuie - nu faceti panica. Pur si simplu nu lasati si mergeti la medic bun.

daca va deranjeaza mult, se poate de mers la consultatie la CMC in sectie herurgie, sint acolo medici buni. Este si la Ignatenco o doamna foarte puternica, este foarte in virsta, dar asa medic bun nu am mai intilnit. Este sefa la sectia hirurgie septica, se precepe la multe. Vedeti dupa situatie, dar daca trebuie cautati sa ajungeti si la ea. 

Editat de Marinca

Partajează acest post

Link spre post
VIRGINIA

si la hirurg, ei tot se uita

oricum vedeti dupa copil, ce am intales eu si ce e foarte greu de facut,dar trebuie - nu faceti panica. Pur si simplu nu lasati si mergeti la medic bun.

daca va deranjeaza mult, se poate de mers la consultatie la CMC in sectie herurgie, sint acolo medici buni. Este si la Ignatenco o doamna foarte puternica, este foarte in virsta, dar asa medic bun nu am mai intilnit. Este sefa la sectia hirurgie septica, se precepe la multe. Vedeti dupa situatie, dar daca trebuie cautati sa ajungeti si la ea. 

multumim mult din suflet am fost la hirurg la mama si copilu de la internare nu nea prea lamurit a zis ca poate sa fie polip sau hemoroizi si ca treb de facut colonoscopia de precizat, sincer nas prea vrea sal stresez  cu colonoscopia ca si asa saracu se teme de doctori ca am stat cu mina in ghips  am sa ma duc si la ignatenco numaidecit  nu stiti numede doamnei chirurg?

Partajează acest post

Link spre post
Marinca

Stepanova, cel mai bine va ridicati in sectie, et. 5 si spuneti ca aveti nevoie de d-ei si deja asteptati sa va primeasca, am fost la d-ei internati, nu stiu exact cum e daca vii asa, dar incercati. Daca va primeste, e medic foarte puternic. Colonoscopie e destul de stresat, dar daca va spun si altii nu refuzati, sanatatea copilului e mai principala. Colonoscopie pentru copii se face doar la CMC (doar acolo exista real medici pentru copii pentru asta, noi am facut, stiu. La cele private un medic normal nu va trimite). Fac bine, dar eu am si multumit. Va interneaza pe 2-3 zile, asta e. Se fac clizme, se face anestezie. Deja daca nu veti avea alta iesire, imi scrieti in privat si va spun la cine mai bine si cum sa faceti, ce fel de anestezie sa rugati. Aici nu vreau sa dau unele detalii. Sanatate.

Editat de Marinca

Partajează acest post

Link spre post
VIRGINIA

Stepanova, cel mai bine va ridicati in sectie, et. 5 si spuneti ca aveti nevoie de d-ei si deja asteptati sa va primeasca, am fost la d-ei internati, nu stiu exact cum e daca vii asa, dar incercati. Daca va primeste, e medic foarte puternic. Colonoscopie e destul de stresat, dar daca va spun si altii nu refuzati, sanatatea copilului e mai principala. Colonoscopie pentru copii se face doar la CMC (doar acolo exista real medici pentru copii pentru asta, noi am facut, stiu. La cele private un medic normal nu va trimite). Fac bine, dar eu am si multumit. Va interneaza pe 2-3 zile, asta e. Se fac clizme, se face anestezie. Deja daca nu veti avea alta iesire, imi scrieti in privat si va spun la cine mai bine si cum sa faceti, ce fel de anestezie sa rugati. Aici nu vreau sa dau unele detalii. Sanatate.

multumim muult

Partajează acest post

Link spre post
mady08

ну,в принципе не обязательно идти именно к ним,елси не хочется

я знаю,что многие хвалили хирурга Гроссу именно по этим проблемам

. A можно и мне тел. Гроссу или Сеу очень пишу.Заранее спасибо.

Partajează acest post

Link spre post
inusik

fetelor, sa intilnit cineva din voi cu fisura anala cronica la copil? noi de la 2,5 anisori suferim de scaun cu singe. Tot pe atunci ne-am adresat la d-na Grosu si am fectuat o investigatie de recto-mano-scopie (fara anestezie!) unde s-a depistat fisura si hemoroizi anali. Ne-a prescris tratament cu supozitorii, vitamina e si dieta, insa dupa ce am terminat tratamentul (peste 1 luna) problema s-a intors. Cind am contactat din nou medicul ea a spus sa mai repetam o data recto-mano-scopia ca sa ne convingem ca nu sunt polipi, dar de data aceastaa noi am refuzat (cred ca ma inteleg cei care stiu ce prezinta aceasta investigatie!). Deja avem 5,5 anisori si problema nu a disparut, ea tot reapare periodic. De atunci ne-am tot adresat pe la medici, am ajuns si la medparc, la chirurgul Jalba Alexandru care la rindul sau tot ne-a dat tratament cu sup. si dieta si sa repetam investigatia r.m.s. Nu stiu ce sa mai fac, la cine sa ma mai adresez. poate a fost cineva in cunostinta de cauza si ar putea sa ne lamuresca un pic.

Partajează acest post

Link spre post
olka

Девочки, напишите в личку пожалуйста телефоны  Гроссу или Сеу .Заранее благодарна.

Partajează acest post

Link spre post
olka

А где Гроссу и  Сеу принимают? Подскажите пожалуйста.

Partajează acest post

Link spre post
Сластёна

проктология-это один из разделов хирургии.

в отношение вырезать-надо видеть снимки, знать диагноз

возможно это единственное решение, а может и нет.

сходите к Гроссу-поверьте , доктор, у которого "не чешутся руки"

если скажет,что надо оперировать-значит надо

пациентов у нее сверхдостаточно,увы..

так что она не стремится прооперировать еще одного зря

я там таких врачей вообще не знаю

у них запись идет надого вперед, так что специально придумывать диагноз смысла не вижу

но елси родные боятся-пусть сходят на консультацию к Гроссу

кстати, вот вам еще один прекраснейший доктор.

там таких много,слава Богу

Ева Михайловна умеет отбирать себе врачей лучших из лучших

Va rog mult puteti sami trasmiteti si mie contactele medicilor, si unde primesc ei, mersy mult.

Partajează acest post

Link spre post
Lasinta

Пожалуйста, если кто-нибудь еще читает эту тему и может поделиться контактами Сеу и Гроссу, или хотя бы владеет информацией, где они принимают, очень прошу - поделитесь!

Боян назначил операцию, а пока дорогие аппараты для подготовки к операции (с его слов). Мне для ребенка ничего не жалко, но и резать сразу так...может, другие врачи поставят другой диагноз.

Partajează acest post

Link spre post
oksanko09@gmail.com

Девочки, кто может дать контакты Сеу Михаила Моисеевича?

Partajează acest post

Link spre post
natasandu86@gmail.com

nr d.Seu va rog mult 

Partajează acest post

Link spre post
anadora

кто может порекомендовать детского проктолога? ребёнку 3 года, все отправляют в ЦМР, только там детей принимают, кто в курсе ? Спасибо.

Partajează acest post

Link spre post
Alinka92

Buna mamici...va rog mult sa ma ajutati cu sfat..cine din voi se confrunta cu RECTOSIGMOIDITA ULCERO-HEMORAGICA..COLITA ULCEROASA la copii....fetita mea de 3 ani avea constipatie si dureri cind avea scaun care era insotit de singe..dupa colonoscopie mi s-a pus acest diagnostic,sunt disperata nustiu ce sa fac la ce medici sa ma adresez,pt ca stiu ca e o boala ce nu se trateaza definitiv...va rog mult cine trece prin asa situatie cu copilasii sa imi raspundeti...multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Alinka92
La 20.01.2018 la 4:26, Alinka92 a spus:

Buna mamici...va rog mult sa ma ajutati cu sfat..cine din voi se confrunta cu RECTOSIGMOIDITA ULCERO-HEMORAGICA..COLITA ULCEROASA la copii....

Partajează acest post

Link spre post
Liita

Numarul lui Boian Veaceslav va rog cine il are.ms

Partajează acest post

Link spre post
Alfred-86

А можно номер телефона Сеу Михаила

Partajează acest post

Link spre post
Svetik1304

Bună seara  cine stie  vriun  proctolog pentru copii  si număr de telefon  va multumesc 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum