taniuhis

Бонбоньерки и все о них

Postări Recomandate

taniuhis

Salut fetelor! Marturiile nu reprezinta o traditie moldoveneasca dar a fost preluata de la alte popoare nu de mult timp si foarte repede a reusit sa se bucure de mult succes deoarece este o traditie destul de frumoasa si o modalitate placyta de a-i multumi pe oaspeti ca ne-au onorat cu prezenta lor, marturiile tipice reprezinta bomboane(pampasele) ambalate frumos(fatin, cutiute) sau si multe alte suvenire, obiecte. Eu am hotarit sa fac cu bombonele dar am descoperit ca pe piata moldoveneasca in afara de pampaselele de la bucuria nu prea gasesti mare varietate, daca vre-una din voi cunoaste unde se pot gasi magazine cu asortiment mai mare sa va impartasiti aici!

Unde putem gasi bombonele pentru ele?

Editat de irishkkka

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

Cauta prin supermarkete:

Шоколадофф, Миндаль в белой Глазури.

Partajează acest post

Link spre post
sorinella
Salut fetelor! Marturiile nu reprezinta o traditie moldoveneasca dar a fost preluata de la alte popoare nu de mult timp si foarte repede a reusit sa se bucure de mult succes deoarece este o traditie destul de frumoasa si o modalitate placyta de a-i multumi pe oaspeti ca ne-au onorat cu prezenta lor, marturiile tipice reprezinta bomboane(pampasele) ambalate frumos(fatin, cutiute) sau si multe alte suvenire, obiecte. Eu am hotarit sa fac cu bombonele dar am descoperit ca pe piata moldoveneasca in afara de pampaselele de la bucuria nu prea gasesti mare varietate, daca vre-una din voi cunoaste unde se pot gasi magazine cu asortiment mai mare sa va impartasiti aici!

Sunt deacord ca mare gama de bomboane nu ne ofera piata noastra si mereu sunt nevoita sa am de rezerva citeva cutii de bomboane aduse din Italia sau America,chiar nu inteleg de ce pina acum ai nostri nu au scos pe piata produse macar putin asemanatoare cu cele din strainatate.

Partajează acest post

Link spre post
lolo4ka

Я сколько искала бомбоны .не нашла у нас. и поэтому пришлось заказать черз свою подругу ,которая попросила свою в Италии, чтоб та мне купила и прислала, а топом я ей обратно деньги выслала.

Partajează acest post

Link spre post
Marianuska

Am folosit shi eu bomboniere care le-am facut singurica. ce-i drept bomboanele leam adus din italia. aici le-am asamblat shi s-au primit foarte originale. pun poza cand am timp

Partajează acest post

Link spre post
LEYA36

Девочки подскажите пожалуйста где можно купить конфеты для бонбоньерок?и сколько они примерно стоят?

Partajează acest post

Link spre post
dalas
Девочки подскажите пожалуйста где можно купить конфеты для бонбоньерок?и сколько они примерно стоят?

А что нужны какие то специальные??? Я в этом не разбираюсь.

Partajează acest post

Link spre post
Zliudocica

Смотря какие вы конфеты хотите. Мы не заморачивались и купили в Букурии такие круглые мампасельки разноцветные. Аманда Анета писала, что их должно быть 5 штук. Замотали в фатинчик+ленточка+цветочек. Получилось аккуратненько и красивенько.

Такие конфетки стоят не дорого, точно не помню. Еще девочки писали про идею с Рафаелло. Думаю не плохо получается.

Мне кажется это уже обсуждалось где-то... поищите, и много фотографий выставлялось с уже готовыми бомбоньерками.

Partajează acest post

Link spre post
LEYA36
А что нужны какие то специальные??? Я в этом не разбираюсь.

Ну я знаю что должен быть миндаль в глазури.только я нигде не могу его найти!!!

Partajează acest post

Link spre post
РИША

в букурии есть конфеты разноцветные если не ошибаюсь называются колейдоскоп... они очень яркие и обалденно вкусные.. размером примерно с огромную маслину

мы ложили по 8-10 шт в каждый мешочек.. завязывали бантиком а на бантике была мини табличка с нашими инициалами!

Partajează acest post

Link spre post
dalas
Ну я знаю что должен быть миндаль в глазури.только я нигде не могу его найти!!!

Ну если миндаль.Я как то видела в грин хилсе фасованные конфеты.Там был и минддаль в черном и белом шоколаде.Но дорого.Или еще тоже этот ассортимент видела в союзе есть отдел кофе чай там тоже был.

Partajează acest post

Link spre post
dasy
Ну если миндаль.Я как то видела в грин хилсе фасованные конфеты.Там был и минддаль в черном и белом шоколаде.Но дорого.Или еще тоже этот ассортимент видела в союзе есть отдел кофе чай там тоже был.

Вы,правы,эти конфеты были раньше в Союзе,т.к.я там работала раньше в этом бутике :wink: ,но в данный момент их нет в продаже,и не будет. Конфеты-вкусные,не спорю!!! Но,с другой стороны,великоватые для бомбоньерок :shok:

Partajează acest post

Link spre post
LEYA36
Вы,правы,эти конфеты были раньше в Союзе,т.к.я там работала раньше в этом бутике :girl_crazy: ,но в данный момент их нет в продаже,и не будет. Конфеты-вкусные,не спорю!!! Но,с другой стороны,великоватые для бомбоньерок :crazy:

т ак что в нашем кишиневе нет таких кофет :acute::sad: :sad: или может есть но мы не знаем.!!! подскажите где купить миндаль или кешью в белой

глазури ???

Partajează acest post

Link spre post
Suntime
т ак что в нашем кишиневе нет таких кофет :crazy::acute::sad: или может есть но мы не знаем.!!! подскажите где купить миндаль или кешью в белой

глазури ???

В Киеве такого добра - завались, но стоит дорого, хотя зависит от того скока вам надо

Я на след неделе там буду, если хотите - могу посмотреть цену и привезти. Но миндаль мне кажется слишком уж кучеряво для бомбоньерок :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
aryncik

зайдите в №1 магазин. там по крайней мере были такие конфетки. мы заказывали в Италии, если хотите могу спросить если могут ещё послать. если что стучитесь в личку

Partajează acest post

Link spre post
flora

девочки, подскажите пожалуйста обозначение этих конфет? почему миндаль-я поняла, миндаль бывает и сладким и горьким - как жизнь, а почему конфет должно быть 5? какую символику они носят?

Partajează acest post

Link spre post
Zliudocica
девочки, подскажите пожалуйста обозначение этих конфет? почему миндаль-я поняла, миндаль бывает и сладким и горьким - как жизнь, а почему конфет должно быть 5? какую символику они носят?

"Бомбоньерка представляет собой красиво оформленную коробочку или мешочек с конфетами, и содержит карточку с именами молодоженов и нечетное количество конфет, которые символизирует неразделимость, как неразделимы сердца, соединенные любовью. Обычно количество конфет - 5, каждая из которых символизирует:

Здоровье; Счастье; Плодородие; Долгие годы жизни; Богатство".

Partajează acest post

Link spre post
flora

Sorina, spune-mi te rog, bombonierele se dau -una la cuplu sau cate una la fiecare?

Partajează acest post

Link spre post
Corina

Uraaaaaa!!!!! Am deja bombonele pentru marturii!!!!

Nasii mei au adus din Ukraina... acolo sunt de toate felurile.... Doar ca pretul bate putin la buzunar.. 1kg= 200 grivne

Dupa cite am inteles, intr-un kg intra aproximativ 200 bombonele :ok:

Editat de irishkkka

Partajează acest post

Link spre post
LEYA36

УРА Я нашла конфетки для бонбоньерок.

В МАГАЗИНЕ №1 в центре.в отделе где продаются орешки. они упакованые фирма " CHAKA"

очень вкусные!!!

всем удачи!!!!

УРА Я нашла конфетки для бонбоньерок.

В МАГАЗИНЕ №1 в центре.в отделе где продаются орешки. они упакованые фирма " CHAKA"

очень вкусные!!!

всем удачи!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Eternity

не забывайте - по традиции их должно быть ровно 5 :curtsey: символизируют: здоровье, богатство, счастье, плодородие и долголетие...

Partajează acest post

Link spre post
Life

Este o ideie ca in loc de bomboane...de dat oaspetilor luminari

HPPLSFAV.jpg

10-handmade-wedding-favor-rose-ball-flower-candles-43b00.jpg

Intrebarea e - unde gasesc luminari mai frumoase/neobisnuite.....si la pret mai mic...p-u ca urmeaza de procurat o cantitate mai mare..?

Partajează acest post

Link spre post
sorinella

Este o ideie ca in loc de bomboane...de dat oaspetilor luminari

HPPLSFAV.jpg

10-handmade-wedding-favor-rose-ball-flower-candles-43b00.jpg

Intrebarea e - unde gasesc luminari mai frumoase/neobisnuite.....si la pret mai mic...p-u ca urmeaza de procurat o cantitate mai mare..?

De asa gen la 7 km am vazut.... La fel la Bucuresti este o stradela doar cu asa maruntishuri pentru nunta.

Partajează acest post

Link spre post
Runedo

ce idee interesanta!!!! imi amintesc ca pe site-uri gen laredoute.fr odata am observat luminarele de vinzare, dar probabil ca nu s/ar putea de comandat multe odata ca sa nu para suspect la vama

Partajează acest post

Link spre post
Life

Mersi fetelor,

Este si la noi pe Petricani un depozit ce asa si se numeste - al 7 km (p-u ca tot de acolo sunt aduse...)..sa incerc sa vad ce este....

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum