gab1

Детский Сад №127 Str. Albişoara,76

Postări Recomandate

gab1

buna fetelor de gradinita nr.127 nu cunoashteti nimic de pe albishoara

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
violetic82

Eu duc fetita la gradinita 127. Anul acesta am dat-o, merge yn grupa de cresha.

Initial parintii au stryns cyte 1000 lei pentru reparatie si e destul de bine yn grupa. Lunar le cumpara jucarii din banii strynshi pentru asociatzie.

Yn plus fac ceva activitatzi: muzica, arta vorbirii.

Conditiile din gradinita sunt medii, dar am avut noroc cu educatoarele. Sunt foarte blynde shi in general nu am pretentii la ele.

Myncarea e ca la toate gradinitile.

Important e ca copilul merge fara probleme.

Oricum cred ca nu conteaza gradinita, conteaza educatoarea.

Partajează acest post

Link spre post
gab1

violetic iti multumesc de raspuns

dar o intrebare cum teai inscris?

Partajează acest post

Link spre post
marisha_cool

Здравствуйте девочки!У меня такая проблемка: хочу отдать своего малыша в садик.Выбрали 127,потомучто рядом с домом.С виду вроде ничего,внутри тоже,легкий ремонтик и можно отдавать дите.....Но мы были на собрании и директор нам обьявила что у нашей групы нету площадки(вообще одна травка)ни павильона ,ни горки....ничего .И директор поставила вопрос родителям так..Хотите чтобы вашим деткам было где играть,делайте...если нет то ждите пока примерия выделит деньги...Родителям ничего не остается как скидываться и делать,но во сколько это встанет мы еще не считали. Девченки кто-то еще сталкивался с такими проблемами?и как с ними бороться? P.S Она еще асфальт хочет сделать за счет родителей. Всем заранее спасибо за ответы

Partajează acest post

Link spre post
Consuela

Si eu sunt interesata de aceasta gradinita.

Ce ma sfatuiti?

Nu prea mi-a placut aspectul gradinitei.

Partajează acest post

Link spre post
Consuela
Am fost la centrul de educatie si invatamint, sectorul Riscani, cu adeverinta shi buletinul unuia de parinti, shi m-am pus yn rynd, acesta este primul pas.

Apoi am fost la gradinita, am vorbit cu directoarea shi am scris o cerere precum ca solicit ca copilul meu sa frecventeze aceasta gradinita.

Nu prea vroia s-o primeasca, caci nu erau locuri dar pyna la sfyrshit au inclus-o in lista. Apoi am mers iarasi la centrul de invatamint shi mi-am luat indreptarea. Aceasta este procedura standart, pentru toate gradinitile.

Buna, spune-mi te rog procedura, ca nu prea am inteles din mesajul pe care la-i scris. daca se poate mai in detaliu.

Eu, am fost si m-am pus in rid la centrul de educatie si invatamint, sectorul Riscani si doamna de acolo mi-a dat un biletel in care a scris numarul rindului, numele copilului, numarul gradinitei si data cind m-am pus in rind, apoi am fost la gradinita Nr. 127 si am pus cerere atita tot, iar directoarea gradinitei mi-a spus ca ma va telefona. Dar nu inteleg cu mesajul tau cum dupa ce ai pus cerere la gradinita ai fost si ti-ai luat indreptare de la centrul de educatie si invatamint. Este nevoie sa fac si eu la fel.

merci.

Partajează acest post

Link spre post
violetic82
Buna, spune-mi te rog procedura, ca nu prea am inteles din mesajul pe care la-i scris. daca se poate mai in detaliu.

Eu, am fost si m-am pus in rid la centrul de educatie si invatamint, sectorul Riscani si doamna de acolo mi-a dat un biletel in care a scris numarul rindului, numele copilului, numarul gradinitei si data cind m-am pus in rind, apoi am fost la gradinita Nr. 127 si am pus cerere atita tot, iar directoarea gradinitei mi-a spus ca ma va telefona. Dar nu inteleg cu mesajul tau cum dupa ce ai pus cerere la gradinita ai fost si ti-ai luat indreptare de la centrul de educatie si invatamint. Este nevoie sa fac si eu la fel.

merci.

Salut

Dupa ce ai depus cererea la gradinitza, ashteptzi pyna te suna directoare shi te informeaza ca copilul tau va frecventa gradinitza.

Apropo, cynd ai depus cererea la gradinitza ce tzi-au spus pe cynd se preconizeaza s-o primeasca? Au locuri anul acesta sau la anul viitor?

Tu trebuie sa shtii concret cynd va merge copilul la gradinitza, ce grupa va frecventa.

Numai dupa aceasta te duci sa iei yndreptarea de la centrul de ynvatzamynt shi o duci la gradinitza.

Deci, yndreptarea de la centrul ynvatzamynt e o formalitate, totul se hotarashte pe loc.

Sper ca acum totul e clar (yn orice caz eu asha am facut).Bafta.

Partajează acest post

Link spre post
Consuela
Si eu sunt interesata de aceasta gradinita.

Ce ma sfatuiti?

Nu prea mi-a placut aspectul gradinitei.

Pentru cei interesati de gradinita nr. 127. Am inceput sa frecventam gradinita, e binisor, reparatia s-a facut din banii parintilor, jucarii de acasa s-au adus, suntem o grupa de 25 copii, dar frecventa zilnica e mai mica. Ce nu mi-a placut e ca se schimba foarte des bonele, chiar au fost cazuri si de educatori. Copii nu bine se obisnuiesc si iarasi are loc schimbari.

Partajează acest post

Link spre post
Consuela
Salut

Dupa ce ai depus cererea la gradinitza, ashteptzi pyna te suna directoare shi te informeaza ca copilul tau va frecventa gradinitza.

Apropo, cynd ai depus cererea la gradinitza ce tzi-au spus pe cynd se preconizeaza s-o primeasca? Au locuri anul acesta sau la anul viitor?

Tu trebuie sa shtii concret cynd va merge copilul la gradinitza, ce grupa va frecventa.

Numai dupa aceasta te duci sa iei yndreptarea de la centrul de ynvatzamynt shi o duci la gradinitza.

Deci, yndreptarea de la centrul ynvatzamynt e o formalitate, totul se hotarashte pe loc.

Sper ca acum totul e clar (yn orice caz eu asha am facut).Bafta.

Merci, deja m-am clarificat.

Apropo, in ce grupa voi sunteti, ma refer la Violetic82.

Partajează acest post

Link spre post
Klera

Мы тоже собираемся в этот сад..сейчас формируется группа 2-3 годика. Нам сразу сказали в группе капитальный ремонт новая мебель но игрушек нет..надо родителям скидываться и покупать.

Мне сам садик понравился.Попробуем что это такое.))

Partajează acest post

Link spre post
Niutka

Мы тоже собираемся в этот сад..сейчас формируется группа 2-3 годика. Нам сразу сказали в группе капитальный ремонт новая мебель но игрушек нет..надо родителям скидываться и покупать.

Мне сам садик понравился.Попробуем что это такое.))

Shi noi mergem in grupa care s-a deschis aku de la 1 februarie, am pregatit documentele shi kred ka de sapt viitoare o sa mergem, voi deja frecventati???

Partajează acest post

Link spre post
Klera

Shi noi mergem in grupa care s-a deschis aku de la 1 februarie, am pregatit documentele shi kred ka de sapt viitoare o sa mergem, voi deja frecventati???

Да мы уже ходим..вернее отходили 2 недели сейчас болеем..((

Partajează acest post

Link spre post
Consuela

Si cum impresiile la aceasta gradinita? Stiti careva informatii despre gradinita din apropiere de Gr. 127, care e privata?

Partajează acest post

Link spre post
chococreme

Девчонки, что-то как-то пассивно обсуждается этот садик, складывается впечатление, что все благополучно, и нечего обсуждать!!!! Так ли это,

Partajează acest post

Link spre post
misheli

Что то не могу найти такой темки.Девочки о кого детки туда ходят расскажите про садик? Как условия,какая оплата?

Partajează acest post

Link spre post
natusca

И мне интересны условия этого садика, потому что мы записались в этот садик и скоро подходит наша очередь. Отзовитесь кто нибудь.

Partajează acest post

Link spre post
Consuela

Buna... c-am tirziu dar va raspund.

Noi frecventam gradinita deja de un an, cum sa zic, conditiile sint bunisoare, grupa e noua, cu reparatie noua, mobiler nou, in grupa sint pe lista 25 copii. Educatoarele asa si asa, mai lasa de dorit. In rest sint multumita, e aproape de casa, copilul s-a adaptat, mergem fara probleme, doar ca nu prea vrem sa mincam (nici nu stiu daca dadaca sau educatoare o hraneste), dar sper sa trecem de perioada aceasta si sa devina mai micacioasa. C-am e greu sa iti exprimi pretentiile, ca se supara foarte repede si e c-am greu de comunicat si de ajuns la o intelegere amiabila.

Partajează acest post

Link spre post
nixulea

Buna fetelor! :val14:

A venit si randul nostru sa punem intrebari:) Este cineva care merge la aceasta gradinita acum? care sunt impresiile? Am auzit ca sunt copii care au facut pancreatita la aceasta institutie. :dry:

P.S.> ar fi interesant sa intemeiem o comunitate a parintilor, a caror copii merg la gradinita 127, ce ziceti? An de an parintii vor sa stie ce se intampla nou, care este taxa lunara etc. :help:

Partajează acest post

Link spre post
GurduzaOleg

Salut all, cine fregventează gradiniţa. Cîte grupe sunt cu copii născuţi în anul 2009, cîţi copii sunt în grupe. Avem rînd la ia de cîte ori nu maş duce la directoare (daca mai este) îmi zice veniţi mai tirziu nu sunt locuri poate cineva sămi spuna cîţi copii sunt .

Spre exemplu azi mea zis sa venim in august (bred)

merci.

Partajează acest post

Link spre post
Niutka

Salut all, cine fregventează gradiniţa. Cîte grupe sunt cu copii născuţi în anul 2009, cîţi copii sunt în grupe. Avem rînd la ia de cîte ori nu maş duce la directoare (daca mai este) îmi zice veniţi mai tirziu nu sunt locuri poate cineva sămi spuna cîţi copii sunt .

Spre exemplu azi mea zis sa venim in august (bred)

merci.

Noi frecventam, eu cred ca trebuie ori sa insistati intrucat in mai-iunie grupele pregatitoare vor merge la scoala, si respectiv vor fi formate grupe noi.

Fetita mea e din 2008, avem 22 copii pe lista, frecventeaza aprox 16-19 copii, acum suntem multumiti de educatori, depinde ft mult de ei.

Mai sunt gradinite prin imprejurimi, nu stiu anume unde, dar stiu ca sunt, e un pas important asta.

Partajează acest post

Link spre post
Genutsa

Noi suntem nascuti in anul 2011, frecventam gradinita din vara anului trecut. De gradinita nu sunt satisfacuta. Intr-adevar, cum s-a mai scris bonele se schimba des, ba chiar la moment la noi in grupa nu este bona. Adeseori educatoarea lasa copiii singuri si pleaca la blocul alimentar dupa mincare sau cu alte intrebari.... Va dati singuri seama copii de 2-3 anisori, singuri in grupa. Grupa e arhiplina 29 de copii in grupa.

Copilul vine permanent murdar, daca nu de mincare, atunci de vopsea, daca nu de vopsea....tot negru de nisip...

Permanent ni se accentueaza ca bona nu este din motiv ca salariul este mic, adica se face aluzie la sumele strinse ca asa zisa "salarizare" pentru educatori.

Partajează acest post

Link spre post
livirina

паршивый садик, очень не довольна им. Руководитель дет.сада, г-жа Овод, очень халатно относится к происходящему в этом саду: дети систематически покидают группу,гуляют по Албишоаре предоставленные сами себе, дети грязные, голодные, и ,извините,"глупые"...,т.к никаких навыков не получают,никаких уроков им не читают,тупо как стадо загоняют в группу, потом также на прогулку...ужас, я в шоке,неоднократно ругалась с Руководителем и воспитательницей....

.....мотивация у Руководителя: нет воспитателей, нет нянь и вообще платят мало,поэтому терпите....

Partajează acest post

Link spre post
kotea89

мы записались в этот садик....посмотрим...

Partajează acest post

Link spre post
aikon

мы тоже туда ходили в 7 группу - один месяц. Но уже не ходим, как сказали выше - паршивый садик. Во первых - Непонятно на что они деньги родителей тратят. моя девочка не хотела туда идти и все. Плакала каждое утра. Когда за ней приходили в обед, она на меня и на папу смотрела как на Богов, так и не привыкли туда ходить. на второй недели посещения садика появились сопли, но по советам воспитателей мы продолжали ходить - чтобы типа не отвыкла. дошло у нас все до острога синузита, легли в больницу и лечились целый месяц. Сейчас уже все хорошо, записались в другой садик возле Пан Кома, надеюсь будет все хорошо, на следующей недели начнем водить. даже сейчас когда гуляем по району она этот садик за 100 метров обходит, или совсем отказывается идти в сторону садика по той тропинке по которой ее водили раньше по утрам. Я думаю что с ней там не очень хорошо обращались, она очень ранимый ребенок, и у нас дома не привыкли на нее орать. Но судя по воспитательнице которая там была, я на 100% уверена что такое происходила. от этого садика у нас остались только негативные впечатления     

Editat de aikon

Partajează acest post

Link spre post
alexina

Девочки,Здравствуйте!Кто до сих пор ходит в этот садик,как там сейчас обстановка?И с какого возраста самого раннего берут,нам 1 год и 9 месяцев,мы ходим в ясли №64,на нижней рышкановке,но так как я проживаю на Албишоаре,очень бы хотелось поближе перевести его после лета.И сколько оплата примерно в месяц

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum