Angels

Grădinița Nr.153 Bd. Dacia, 36/2*

Postări Recomandate

angelilisa

infectie in gradinita noastra!!! copii in stare grava la spital!!! educatorii tac la de miercuri 20 martie sunt copii in spital , joi educatori le-au administrat medicamnete copiilor fara a anunta parintii http://www.publika.md/alerta-la-o-gradinita-din-capitala-cinci-copii-au-fost-internati-in-stare-grava_1316341.html ce se intimpla???

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GINGA

infectie in gradinita noastra!!! copii in stare grava la spital!!! educatorii tac la de miercuri 20 martie sunt copii in spital , joi educatori le-au administrat medicamnete copiilor fara a anunta parintii http://www.publika.md/alerta-la-o-gradinita-din-capitala-cinci-copii-au-fost-internati-in-stare-grava_1316341.html ce se intimpla???

oho! s-a nimerit in perioada cind am stat acasa..ptiu-ptiu, sa se faca bine

toti copiii!!!

Cit despre D-na Angela, suntem la ea i ngrupa, si cum s-a mai scris e foarte

de treaba, noua ne place. Fetita mea merge de 6 luni, desi tot plinge la

intrarea in grupa... probabil e din cauza ca nu mergem in contiuu... ne

imbolnavim des...si asteptam sa se incalzeazsca sa iasa copiii afara...

Partajează acest post

Link spre post
angelilisa

Mamicilor grupa cresa este foarte buna - Dna Angela este de aur poezii a invatat multe,dar ce pot sa va psun de grupa 3-4 ani nu sunt multumita,copii nu au nici o activitate,nu au acumulat nici o cunostinta,ceea ce au stiut de acasa cu aceea au si ramas si asta de la 10 luni de cind suntem in grupa nr 2!!!Educatoare e parca buna dar nu se ocupa cu copii pina si matineele au fost slab pregatite!

la mine copilul de acasa daca a stiut sa invete a numara pina la 10 atot mai mult nu au invatat plus la asta acum nu numara corect din simplu fapt ca nu a repetat si uita,nici o poezie nu a invatat noua nimik- nimik-nimik!!! edcatoarele cam sunt indiferente ce tine de disciplina copilului,in grupa cresa mult mai disciplinat era copilul meu,dar acum e groaznik ma lupt in fiecvare zi cu strinsul jucariilor si a face curat pe masa de lucru!!!

Partajează acest post

Link spre post
angelilisa

Ma alatur si eu intrebarii puse de Ely: ce e obligator pt copii de cresa? In sens ca daca nu maninca singurel,va sta flamind?

nicidecum nu va sta flamind educaroarea il ajuta ,plus la asta credeti-ma ca in 2-3 sapt copilul va incepe singurel sa manince !!!

Partajează acest post

Link spre post
angelilisa

deci copiii de 3-4 ani nu au activitati in timpul zilei? gen dans, cantec, engleza, vorbire corecta????????

deci copii dupa 3 ani nu au activitati gen dans, muzica, engleza, vorbire corecta???????

nepoteii mei au mers la gradinitsa Pas cu pAs de la riscani si stiu ca aveau asa activitati...pentru care , evident ca parintsii achitau suplimentar, la aceasta gradinita sant asa activitati sau nu?

suntem in grupa de 3-4 ani si nici vorba de asa ceva,chiar daca sun tem de acord sa fie cu plata!!!

Partajează acest post

Link spre post
orion31

Ely,sorry ca raspund si eu,noi am fost azi la directoarea gradinitei.Baiatul meu a implinit acum 2 ani si vrem la cresa sa il dam.Am rugat-o sa ne dea indreptare ca ne primeste,a zis mai intii sa asteptam repartizarea de la 1 mai.

Partajează acest post

Link spre post
GINGA

Si la noi Emy s-a dus cind inca nu putea bine minca singura, dar d-na Angela, sta linga fiecare si ii ajuta pe toti, nimeni nu se duce flamind acasa... au

activitati, de poezii nici nu mai zic, ca fata in fiecare seara ne face recital de poezie :D ne ramine doar sa speram ca, calitatea produselor alimentare sa fie cit de cit buna....

Partajează acest post

Link spre post
lolo4ka

Мы тоже ходим дать своб девочку в этот садик в ясельную группу в мае месяце.

Здесь вроде по поводу ясель все сказали, добавить нечего. Конечно много зависит от того, к какому васпитателю мы попадем.

Конечно очень мне хочется. чтоб там правильно их учили разговаривать, так как я русскоговорящяя, и хочу чтоб мой ребенок правильно говорил на румынском языке.

Девочки, не ждите направлений, в этот сад попадают в основном по знакомству. Я с очень многими мамочками говорила, которые водят детей в этот сад, все по знакомству. Так что не ждите направленияй с РОНО, там вам ответят. что в этот сад большая очередь.

Я тоже дурочка блин, пошла сама в сад, поговорила с директриссой, она мне ответила идти в РОНо и брать направления, и если там дадут, то они нас примут.

Пошла в РОНО. ТАМ МНЕ ОТВЕТИЛИ ЧТО ОЧЕРЕДЬ БОЛЬШАЯ, и идти к директриссе, и если она нам даст сама справку, что берет нас, тогда нас и возьмут в этот сад.

Так что футболят по полной. Так что ищите знакомых.

И есть в саду и инглиш и танцы, и многое за отделную платту. Так во всех садах

в наше вреямя вырастить образованного и здорового ребенка стоит много усилий и денег

Partajează acest post

Link spre post
orion31

Dar de unde de luat acesti cunoscuti?:-(

Partajează acest post

Link spre post
orion31

miine mergem la aceasta gradinita in grupa de cresa, cine cu noi?

Partajează acest post

Link spre post
yrinu

miine mergem la aceasta gradinita in grupa de cresa, cine cu noi?

si de unde ati gasit cunoscutii? noi am fost azi si ni'au spus ca nu sunt locuri pentru copilasii de 2 ani((

Partajează acest post

Link spre post
orion31

si de unde ati gasit cunoscutii? noi am fost azi si ni'au spus ca nu sunt locuri pentru copilasii de 2 ani((

Irina,cu greu am razbatut si chiar ca sunt pline, am vrut la cresa,dar ne-au pus in grupa de 3-4 ani si sint 34 copii in grupa:(

Partajează acest post

Link spre post
yrinu

oho, nici nush atunci ce sa facem, sa incercam si noi sau sa cautam alta... noi in septembrie vom avea 2,2 si tot la cresa ma gindeam.... dar daca fiind cu cei mai maricei ii vor acorda atentia cuvenita poate si face. Stiu ca gradinita asta multi o lauda, care ar fi o alta asemanatoare?

Editat de yrinu

Partajează acest post

Link spre post
orion31

Azi am vazut grupa de cresa,erau doar 6 copii si cam de 1 an si 8 luni,maxim 2,micuti de tot,din acest motiv posibil ne-au luat in grupa mai mare. Cred ca aveti sanse pentru grupa de cresa.

Partajează acest post

Link spre post
natulea86

Девченки подскажите как попасть в сад?

Partajează acest post

Link spre post
sweetlight

Fetelor spuneti-mi va rog daca a fost cineva in grupa d-nei Carolina si Ludmila! sunt 2 surori! as vrea sa aud parerile dvs)mersi)

Partajează acest post

Link spre post
DiaCeb

Salut mamici cu pitici :bye: !!! sunt noua pe forum si vreau sa ma alatur discutiilor voastre. Pentru inceput vreau sa va intreb referitor la aceasta gradinita, de la ce virsta primesc copiii in grupa- cresa?!, credeti ca va fi posibil sa dau odorashul la 1 an si 9 luni?!

Partajează acest post

Link spre post
orion31

Salut mamici cu pitici :bye: !!! sunt noua pe forum si vreau sa ma alatur discutiilor voastre. Pentru inceput vreau sa va intreb referitor la aceasta gradinita, de la ce virsta primesc copiii in grupa- cresa?!, credeti ca va fi posibil sa dau odorashul la 1 an si 9 luni?!

Salut,Diana! La cresa am vazut si copii mai mici:) pe noi la virsta de 2 ani si 3 luni,ne-au inscris in grupa mica( copii de 3- 4 ani),unde mai sunt copii de 2 ani!

Partajează acest post

Link spre post
DiaCeb

Salut,Diana! La cresa am vazut si copii mai mici:) pe noi la virsta de 2 ani si 3 luni,ne-au inscris in grupa mica( copii de 3- 4 ani),unde mai sunt copii de 2 ani!

??? ... copii mai mici de 1 an si 9 luni?... sau mai mici de 2 ani?

Apropo, cum s-a acomodat copilasul la gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
orion31

??? ... copii mai mici de 1 an si 9 luni?... sau mai mici de 2 ani?

Apropo, cum s-a acomodat copilasul la gradinita?

Mi-au spus ca sunt si de 1 an si 8luni..noi inca ne acomodam,dar a oua saptamina are succes:)

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

Fetelor spuneti-mi va rog daca a fost cineva in grupa d-nei Carolina si Ludmila! sunt 2 surori! as vrea sa aud parerile dvs)mersi)

Noi suntem inscrisi in grupa 4, dar n-am apucat sa frecventam

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

cine stie, gradinita incepe activitatea doar la 15 august sau mai devreme?

ce donatie ati achitata anul acesta pentru inscrierea la gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

Noi suntem inscrisi in grupa 4, dar n-am apucat sa frecventam

ce numar la grupa aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Svetleachok

cine stie, gradinita incepe activitatea doar la 15 august sau mai devreme?

в этом году садик начинает работать с 15 августа. На кухне плиты меняют, как я поняла, поэтому и пришлось садик закрыть. Пользуясь случаем (обычно садик не лето не закрывается) - во многих группах делают и ремонты. Приводить деток сказали с 15 августа, раньше будет закрыто.

Editat de Svetleachok

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

multumesc, asteptam atunci 15 august. Dar ca prima data ce trebuie sa avem cu noi?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum