Aliona1978

Sulphur

Postări Recomandate

Aliona1978

buna ziua.amo fetita 6 ani am primit mult timp Sulphur Ea facea foarte de din git, parca permanent o deranja ceva.Avem acesta problema inca de citiva ani, a primit multe antibiotica(precum ca are stafilocot, apoi streptococ). dupa tratament putin sa ameliorat, dar iarasi a inceput. Deasemenea dupa tratamentul homeopatic (Ignatiu, Sultur)sa facut bine , dar de fiecare data dupa vreo raceala, tusa s.am.d ea iarasi face din git, mai ales dimineata si seara la culcare, Zice mereu ca are un fel de macrota si nu se rupe. as putea sa incerc si altceva

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nadine80

La noi e aceeaşi situaţie. am procurat sulphur, dar încă nu am administrat. deoarece pe lîngă problema aceasta mai avem şi o durere mare de burtă şi piciore, ceea ce pare a fi o intoxicaţie.

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana
as putea sa incerc si altceva

V-ashi recomada sa avetzi incredere in medicul D-stra homeopat!

Daca a revenit problema, e cazul sa facetzi un consult repetat, shi deja medicul D-stra va decide daca e necesar sa fie repetat tot acelashi remediu, in aceiashi dilutzie; sau revede cazul shi primitzi o alta indicatzie!

La noi e aceeaşi situaţie. am procurat sulphur, dar încă nu am administrat. deoarece pe lîngă problema aceasta mai avem şi o durere mare de burtă şi piciore, ceea ce pare a fi o intoxicaţie.

Sper ca atzi procurat Sulfur la indicatzia medicului homeopat. Daca este remediul constitutzional al copilului, atunci il putetzi administra fara careva dubii.

Partajează acest post

Link spre post
kkrisstina
V-ashi recomada sa avetzi incredere in medicul D-stra homeopat!

Daca a revenit problema, e cazul sa facetzi un consult repetat, shi deja medicul D-stra va decide daca e necesar sa fie repetat tot acelashi remediu, in aceiashi dilutzie; sau revede cazul shi primitzi o alta indicatzie!

Sper ca atzi procurat Sulfur la indicatzia medicului homeopat. Daca este remediul constitutzional al copilului, atunci il putetzi administra fara careva dubii.

Buna ziua d-na Tatiana!

As dori si eu coordonatele dumneavoastra unde va putem gasi. Va multumesc anticipat! :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Am raspuns in privat.

Partajează acest post

Link spre post
alioncik78

se poate de administrat sulphur la conjunctivita alergica+rinita alergica, uneori tuse? si cum se administreaza?

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana
se poate de administrat sulphur la conjunctivita alergica+rinita alergica, uneori tuse? si cum se administreaza?

Da, se poate! dar, doar la indicatzia medicului homeopat! daca atzi mai facut tratament homeopatic, shi Sulfur este remediul de constitutzie al copilului, atunci il putetzi administra! in ce doza shi care va fi frecventza, deja depinde de starea copilului, contactatzi medicul D-stra shi va va indica.

In patogenezia Sulfur-ului este caracteristi shi conjunctivita

Орган зрения. Опухание и краснота век, зуд и жжение в глазах, усиленное слизеотделение, склеивающие веки ночью; ячмени; слезотечение, светобоязнь, катар соединительной оболочки с образованием на ней пузырьков.
shi tusa
КАШЕЛЬ.

Влажный кашель: ухудшение от разговора, утром.

Мокрота зеленоватая, гнойная, сладкая.

Громкое клокотание слизи.

Колющая боль, стреляющая в спину, усиливается в положении лежа на спине или при глубоком вдохе.

Dar, nu este unicul remediu.... Pulsatilla, K sulf., Arg nitric, shi alte redemii.

Care anume este indicat, o hotareshte medicul homeopat.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum