lollana69

Hotarita De Intreruperea Sarcinii

Postări Recomandate

Lofgren

spuneti cine stie,la ce pret e un avort in zilele de astazi,si ce tipe de policlinici le practica aceasta operatie??

Buna ziua, daca aveti o informatie despre la ce policlinica si la ce pret se poate de facut un avort  va rog sami scriti in privat aureliadontu@gmail.com va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
leto

Dumnezeu sa te ajute sa te razgindesti... Ai in tine o viata si un suflet, chiar daca nu - l vezi, Dumnezeu exista chiar daca nu simti, lumea nevazuta a ingerilor este, chiar daca noi nu o vedem..... Nu face o crima, avortind distrugi in chinuri groaznice nu doar trupul copilului, dar ii osidesti si sufletul lui cit si pe al tau.... :(((( copii avortati, spun sfintii, nu merg in rai...... :(((( . Viata aceasta e numai in jur de 70, 80 ani ( plus , minus) , dar dincolo e vesnicie, tu daca ai sa te mai poti marturisi si ruga de Dumnezeu, atunci copilul ucis nu poate face aceasta, el se duce nebotezat si nu va utea vedea e Dumnezeu, fie ti mila ....

Ai tot dreptul sa NU ma crezi pe mine, dar gasete pe interenet ce spun sfintii zilelor noastre ( Arsenie Boca, Gavriil Urghebadze, Paisii Afonitul, calugarita Antonia ...) Acestia sunt contemporanii nostri, care au ajuns la treapta de sfint, oameni care prin rugaciune se deplasau in timp si spatiu numai cu gindul asemeni lui Sfintul Nicolae, oameni care ii vedea lumea ridicindu-se de la pamint in timpul rugaciunii, oameni vazatori cu duhul care vedeau trecutul, viitorul si pacatele, vedeau ingeri di demoni, duceau lupta cu llumea intunericului, oameni cu har pe care merita sa- i citesti si sa- i crezi , oameni care au trait in zilele noastre, alaturi de noi, oameni care au vazut si ne- au lasat marturii despre lumea de dincolo, ca sa ne ajute ......

Dar daca ... Citeste marturiile femeilor care au facut intrerupere de sarcina, cita durere sufera ele si cite lacrimi si pareri de rau...

Sa te aiba Dumnezeu in paza pe tine si pe pruncusorul tau ....

Partajează acest post

Link spre post
ValentinaCr

Ma scuzati am cumparat si eu aceste pastile dar nu am inteles cum sa le eau .ma poate cineva sa ma ajute.deja am 2copii Si nus pregatita pentru al treile.

Dar de unde ați cumpărat aceste pastile ? Și cît ele costă dacă nu e secret

Partajează acest post

Link spre post
OliverRado

.

Editat de OliverRado

Partajează acest post

Link spre post
leto

Fetelor care va ginditi sa faceti acest pas groaznic uitati va, va rog mult, la aceasta marturie, a unei mame care a facut avort ....

Женщина, говорившая со своим абортированным ребенком, или послание с того света

. http://www.pronebo.i.../pro-aborty.php

Partajează acest post

Link spre post
Iepuras29

Am și eu o durere imensa in suflet și vreau să o comunic, simt că o să îmi ies din minți.

In acest an am serbat nunta. A fost o ceremonie foarte frumoasa, aproape cum am visat. Cuplu fericit, 2 oameni ce se iubesc și ca sa fie fericirea completa, imediat după nuntă am inceput conceperea unui copilaș mult dorit. M-am pregătit pentru acest pici mai mult de jumătate de an, mi-am tratat toate problemele de sănătate care le aveam, am făcut toate analizele necesare și totul era perfect, am luat vitamine și minerale cu o luna înainte de concepere. Așteptam momentul de concepere a copilașului chiar mai mult decit nunta. A trecut nunta, am plecat în luna de miere și la revenire am aflat că sunt însărcinată. Eram in culmea fericirii ambii! Nici nu îmi venea să cred că poate să existe așa perioada minunata, cu atitea evenimente frumoase și toate unul după altul. Era ideal!

Sarcina a fost una grea pentru mine, toxicoza foarte mare, am slăbit 8 kg și pina in săptămâna 18 nicidecum nu puteam sa adaug nimic înapoi. La 12 săptămâni am făcut ecografie. Îngerașul se mișca în burtica, era activ... Totul era bine! Ni s-a spus că posibil e fetița. Eram mega fericiți! Ni s-a recomandat ecografie la 20-21 săptămâni. De la 17 săptămâni am inceput sa am o presimțire, îmi doream tare mult sa fac o ecografie, sa îmi văd îngerașul. Insa întrucât toate analizele erau perfecte, medicul de familie și alte persoane din jur mi-au spus mai bine sa mai aștept încă 2-3 săptămâni și să trec la termenul care se recomanda. Am așteptat... Dar cred că o să regret această așteptare toată viața mea.

Acum sunt in 20 săptămâni. 4 zile in urma am făcut ecografia și copilașului i s-au depistat malformații grave. Nu are rinichi, plaminii sunt deformați, apasă pe inimioara care e mai micuța decit trebuie, in jurul bebelușului nu este lichid amniotic (de la 16-17 săptămâni lichidul amniotic se formează la bebe in rinichi și ajunge in sacul amniotic prin schimbul de substanțe și dacă nu are rinichi nu este nici lichid amniotic), o parte din lichidul amniotic era la bebe in burtica, dar nu se ducea mai departe, nu se făcea circuitul necesar. Idee nu am de la ce s-a luat aceasta problemă? Cine ne-a blestemat in acest hal? E o durere imensa!

Chiar și dacă noi am văzut totul la ecografie (in 4 zile am făcut 4 eco la 3 medici, cei mai buni medici), noua oricum nu ne vine sa credem. Am sperat la o minune, ne-am rugat Domnului, dar în 4 zile nu s-a întîmplat nimic spre bine.

Astăzi, a 5 zi am venit la CMC pentru întreruperea sarcinii. Am o durere imensa in suflet, mă simt o ucigașă, nu știu cum o sa îmi iert această faptă, dar am fost impusă de circumstanțe. Medicii mi-au spus că fără rinichi și lichid amniotic nu voi ajunge la termen, inima bebelușului nostru nu va rezista mai mult de 1-2 săptămâni și mai bine fac acum întrerupere de sarcină decit bebe sa moara in burtica si sa îmi pună viața în pericol, cu atît mai mult că am și Placenta Previa.

Am băut o pastila de Mifepriston și deja peste 2 zile o sa se înceapă procesul de expulzare a fătului prin pastile. Nu știu în ce constă, nu știu cum va fi, cît de dureros (cred că mai dureros decit durerea din suflet nimic nu poate fi). Insa va rog, cele care ați trecut prin așa tragedii, sfatuiti-ma in ce consta procesul. Cele care ați făcut așa procedura, ați putut după aceasta sa rămâneți însărcinate iar? După cît timp? Mulțumesc anticipat!

Editat de Iepuras29

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum