amelie85

Лазерная эпиляция

Postări Recomandate

EDiana

La Laboratorul frumusetii socot asa: masoara cu metrul imprejurul piciorului deasupra genunchiului si inmultesc cu lungimea piciorului (masuram lungimea), cam asa... Si inmultesc cu pretul pe cm patrat.

Mie mi-a iesit aprox. 4000 lei de sedinta... Off cam scump, nu stiu cind am sa ma hotarasc...

Interesant cum e la alte saloane, daca cineva stie, scrieti...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tony85

prietena mea a facut procedurele la ea acasa,am inteles ca si la ea te primeste dar cred ca e ku mult mai komod la domiciliua la tine,si inca si pretu e mai jos ka la salon,si egiena nu e mai rea ca la salon

Partajează acest post

Link spre post
radulets

am facut cindva...si nu pot spune ca am vazut mare rezultat

Editat de radulets

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Offf eu deja de vreo 1 saptamina citesc si citesc despre epilarea cu laser si nu ma pot hotari unde sa ma duc (la care clinica). Din ceea ce am citit pe net pentru pielea alba si par negru se foloseste 2 tipuri de laser: alexandrite si dioda. La medpark se foloseste alexandrite, la dermabeauty si secret of beauty se foloseste dioda laser. Conform studiilor gasite de mine in engleza, alexandrite laser este mai efectiv, insa si cu diode laser tot e bine. Eu m-as duce la medpark insa cind a fost promotia pe zumzi cu epilarea laser la medpark am citit multe comentarii negative. Iata la laboratorul frumusetii nu stiu cu ce tip de laser lucreaza, trebuie sa cercetez))

Iata unele referinte despre epilarea laser:

http://www.realself.com/question/lightsheer-vs-gentlelase-whats-difference

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11737125

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11442611

http://www.medic8.com/cosmetic-surgery/hair-removal/diode-laser-hair-removal.htm

http://www.medic8.com/cosmetic-surgery/hair-removal/alexandrite-laser-hair-removal.htm

Partajează acest post

Link spre post
pipetka

Всем привет!

Ровно месяц назад делала лазерную эпиляцию в МедПарке. Все супер, все понравилось.

Единственное, что: врач сказала прийти ровно через месяц. Но сейчас у меня ДАЛЕКО не проросли все волосы, а выкидывать 1000 лей за 2 с половиной волоса не хочется.

Кто делал уже эпиляцию, подскажите, как часто следует ее делать.

Partajează acest post

Link spre post
EDiana

am gasito pe doamna cea,dar ma suna peste 10 zile ca asteapta o piesa de schimb de la epilator,daca vrei iti las numarul

asa si nu mi-ati dat numarul de telefon.....

Partajează acest post

Link spre post
tony85

nici o problema t-il dau acuma :rolleyes: 78001371 Tatiana

mi-a zis ca nu prea e de dorit in perioada asta dar o mai poti suna tu 78001372 Tatiana

Partajează acest post

Link spre post
EDiana

Merci

Partajează acest post

Link spre post
taniar85

mîine merg la laser la medpark, îmi fac mustacioara că am ceva fire care ma deranjează, după ce văd efectul poate trec si la alte zone

Partajează acest post

Link spre post
taniar85

am facut prima sedinta :) nu stiu de ce fetele mai sus au scris ca parul cade peste citeva zile, ca la mine a cazut deodata, parca l-a ars cu laserul, ca in timpul procedurii si mirosea a ars :beach:

daca ramin multumita scriu :gamer3:

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

am facut prima sedinta :) nu stiu de ce fetele mai sus au scris ca parul cade peste citeva zile, ca la mine a cazut deodata, parca l-a ars cu laserul, ca in timpul procedurii si mirosea a ars :beach:

daca ramin multumita scriu :gamer3:

Parul nu cade la procedura, si da laserul a ars parul, la procedura se duce rasa ca laserul omoara radacina, si apoi peste citeva zile incepe sa creasca parul si apoi cade ca mai usor sa cada va dati cu crema de corp

Atrageti atentia

1) firele albe sau puful laserul nu le vede

2) si ca sa faceti laser si sa fie efectiv, trebuie cel putin jumatate de an inainte de asta sa nu va faceti epilare numai sa va radeti

Dupa prima etapa laser am scapat cred 25%

Dupa a doua etapa a trecut o luna inca e devreme sa spun cu ce am ramas

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Petoxy dvs. la ce clinica ati facut epilare laser?

la tema: cu 2 zile in urma am facut epilare cu laser zona bikini totala, am facut la medpark

am facut la medicul Tatiana Terzi (din cite stiu doar ea lucreaza acolo la epilare laser)

procedura a durat mai putin de 15 minute, mai greu a fost sa ma pregatesc pt procedura deoarece a trebuit sa rad cu 3 zile inainte toata zona inghinala, si cam am avut iritatii de la lama pt ca la mine pielea e sensibila, pt mine aceasta a fost un discomfort insa a trecut :)

roseata de dupa procedura a trecut cam in 30 minute (cind am ajuns acasa nu aveam urma de roseata)

iata acum astept sa vad cind va cadea parul (medicul mi-a zis in a 12-13 zi de la procedura)

voi scrie mai apoi aici pe forum despre eficienta procedurii, insa nu pot scrie mai devreme de 2-3 luni (trebuie sa astept sa creasca firele de par ramase)

procedura e un pic dureroasa, insa e suportabila

taniar85 iata diferenta dintre fotoepilare (numita si epilare IPL) si epilare cu laser

http://www.romanialibera.ro/stil-de-viata/sfaturi-practice/adevarul-despre-epilarea-laser-vs-epilarea-ipl-218592.html

https://www.sknclinics.co.uk/laser-hair-removal-vs-ipl

http://mrcbc.com/blog/2012/05/29/the-difference-between-ipl-hair-removal-and-laser-hair-removal/

Din experienta proprie pot sa spun ca am facut fotoepilare la medazur si efectul a fost foarte slab, practic am cheltuit banii fara sens.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Eu nu am facut in MD epilarea laser si am facut la aparat de ultimul nivel, roseata nu am avut deloc dar a 2 zi putin asa ca arsura parca in unele locuri adica unde pielea e mai sensibila dar trece si nu doare deloc, durerea de de secunda de parca ai pune o injectie am facut picioarecele subsiori si bichini de mini pur si simplu am uitat dar nu stiu daca are rost ca la mine dupa prima etapa a ramas numai puf ceea ce laser nu vede

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

vreau si eu sa merg la medpark pentru zona bikini, dar e neaparat sa razi cu lama?niciodata nu mam ras , dar daca te epilezi cu crema?

eu cred ca nu/i problema aici se are in vedere dupa epilare radacinile sunt slabite si cresc firele mai rar sau peste unu si la urmatoarea data apar alte fire asta e riscul ca laserul sa nu le vada pe toate si astfel se primeste ca dupa laser sa nu aveti efectul dorit nu stiu daca am explicat clar

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Perfect_Angel, cat va costat sedinta? multumesc

Rena eu am facut bikini total si am platit 1000 lei la casa

bikini partial costa 800 lei

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Petoxy mai am o intrebare :)

peste cit timp ati facut a 2 procedura de epilare cu laser?

mie medicul mi-a zis sa vin peste 2 luni, eu ma gindesc sa ma duc peste 3 luni pentru a vedea mai bine efectul (sa stiu daca merita sa continui sau sa apelez la electroepilare)

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Eu am facut a doua procedura la jumatate de an dupa dar asta din cauza ca eu pina atunci nu am fost pe loc,

Eu cred ca 2 luni e devreme, deoarece inca radacinile sunt slabite si nu toate cresc si iar riscati ca sa nu fie ucise toate radacinile care au supravetuit dupa 1 procedura, vedeti cum vor incepe creste firele de par mai radeti de iteva ori si mergeti repetat,

Dar cum am zis imediat dupa procedura peste cite zile incepe sa creasca parul si acesta va cadea sau e smulgeti sa vedeti ca se trag usor si urmatoarea data cind incep sa creasca firele acela este si rezultatul ce l-ati obtinut dupa epilarea laser

Partajează acest post

Link spre post
SummerRain

пошла на лазерную эпиляцию в клинику DermaBeauty,сделала себе усики)

верхняя губа стоит 250 лей, а дополнительно, так 25 лей см2 на лице

немного щиплет, но покраснений почти и не было, пахло горелым волосом немного) процедура длилась 3-4 минуты

прописали регенерирующий крем, каждый вечер мажу, думала что волос упадет весь и начнет расти новый, но как вижу...прошло уже 4 дня а волос не упал...

не знаю, правильно это или нет??

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

пошла на лазерную эпиляцию в клинику DermaBeauty,сделала себе усики)

верхняя губа стоит 250 лей, а дополнительно, так 25 лей см2 на лице

немного щиплет, но покраснений почти и не было, пахло горелым волосом немного) процедура длилась 3-4 минуты

прописали регенерирующий крем, каждый вечер мажу, думала что волос упадет весь и начнет расти новый, но как вижу...прошло уже 4 дня а волос не упал...

не знаю, правильно это или нет??

Волос упадет постепенно, но если не упадет то есть риск что лазер не "увидил"( лазер не видит светлых волос) или неправильно поставили " частоту "

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Dar sedintele ulterioare, tot atita vor costa, sau pretul se micsoreaza treptat?

Mie medicul mi-a zis ca pretul se va micsora treptat, in functie de cit par va fi

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Apropo ştie cineva de vreun risc legat de cancer dacă faci epil. Cu laser? Merci :)

Eu din cite am citit inainte sa ma apuc de procedura cu laser, pai nu exista vreo legatura intre cancer si epilarea cu laser.

http://www.ehow.com/how-does_4572239_laser-hair-removal-cause-cancer.html

Laser hair removal does not cause cancer because it uses non-ionizing radiation. The United States Department of Labor defines non-ionizing radiation as "a series of energy waves composed of oscillating electric and magnetic fields traveling at the speed of light." This type of radiation produces intense heat but does not cause cell mutation. In fact, non-ionizing radiation surrounds us every day. Sources of this type of radiation include ultraviolet light, visible light, power lines, cellular phones and many household appliances.

Partajează acest post

Link spre post
SummerRain

завтра иду на лаз. эпиляцию интимной зоны, глубокой)

позвонила записаться, сказали что нужно прийти за день за кремом-анастезией

думала анастезия входит в стоимость всей процедуры, а когда .....нет....она стоит 150 лей, и только на 1 раз......в следующий раз опять надо покупать...((

и во всех клиниках так?

Partajează acest post

Link spre post
SummerRain

на лице анестезии не было, на сколько глубоко - этого не знаю, не слышала)

как я поняла,у них там аппарат какой то новый,современный и врач высококвалифицированный(отзывов много и все такие хорошие, все девочки в восторге и от цен и от результата)

надеюсь что все будет хорошо, врач сказала что для всех зон необходимо 4-5 процедуры с интервалом в месяц...

Partajează acest post

Link spre post
anette2311

Оля, не похож ваш врач на специалиста, во-первых, анестезию практически не делают при лазерной, тем более такую недешёвую. Во-вторых, 4-5 процедур недостаточно, индивидуально для каждого, конечно, но не настолько, в-третьих, как уже писали выше, интервал между процедурами около 2-3 месяцев.

Что это за клиника?

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Если аппарат современный то тем более никакой анестезии а лишь деньги содрать

Боли не такие уж и болючие чтоб использовать анестезию не говорю что прямо гладят но это дело занимает 5 минут и после ничего не болит

Ну Вы пойдете и потом раскажите

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum