Инга

t-a-o.com Tape A L'oeil

Postări Recomandate

Инга

4be1a241fa5f.jpg

Очень прикольные вещички, есть Клиренс с привлекательными ценами.

Доставка в Молдову стоит 18 евро, доставляют за 2-4 недели.

Вот что нашла про этот сайт:

"Размеры, в принципе, соответствуют их сайз чарту, не маломерят точно, я брала и на 18мес, на 5 лет и на 14 лет.

Вообще, у них можно заказать сlub card, он стоит 3,5 евро, потом за каждые 10 евро потраченные будут начисляться баллы, которые можно будет исп-ть во время следующих покупок. Мне они сразу прислали после этого скидку на 10 евро."

Я тоже много покупаю в Ла Редут, но к сожалению, вещи там более повседневные, а здесь очень прикольные модели. Только рубашечек для мальчишек сколько стильных - в Редуте я ничего интересного не нашла. И для малышей вещи намного интересней, чем в Ла Редут.

По качеству отзывы тоже очень хорошие.

Editat de Winter
жмите на картинку

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Winter

M-am inregistrat si eu.

Pentru 1 comanda ei fac reducere 3,5E la livrare si am gasit si un cod, care face -5E la comanda si inca 3,5E la livrare. Asa ca iese livrarea 11Euro. Dar acest site, spre deosebire de LaRedoute si DPAM, nu intoarce Detaxul...

Codurile incercati de aici. La mine a mers Calin.

eu pun in kos,dar peste vre-o ora totul dispare...oare de ce???
Asa e pe situl dat. Daca nu esti activ - se goleste cosul peste vreo 10-15 minute. Multe internet-magazine au asa program. Numai cele mari si serioase au brouzere mai sofisticate, care memorizeaza coshul p/u mai multe zile.

In sectia baieti si fete marimea 2 ani taman a ramas la majoritatea hainelor. Taman ce era nevoie... Am pus atitea in cosh, ca nu ma puteam decide ce sa scot, ca sa ramina 190E...

Deci, 1 comanda e facuta pe 26 aprilie. Am verificat posta si contul meu - coletul meu a fost trimis pe data de 28, ceea ce e f.bine, avind in vedere ca erau 29 obiecte. In cont exista optiunea de a urmari coletul, dar trebuie # de 13 cifre - nu l-am gasit nici in mail, nici in cont...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

заказала и я только что: 19 артикулов в сумме 99 евро + 18 евро доставка.

я заказала в основном со скидками: 50 - 70%. Где у нас можно купить за 99 евро 18 артикулов!!!?? Причем среди них и обувь и зимняя курточка!

И впрямь вещи там разбираются быстро - пока я рассматривала, узнавала коды моей карточки - уже нужных мне размеров не было! То есть прямо в секундах дело :)))

Вещи по фотографиям очень понравились: модели, дизайн.... Не знаю как некоторым нравятся с laredoute - мне они совершенно ни-ни.... очень обычные вещички... ничего интересного.

Оплатила леевой карточкой, сняли леи по курсу (карточка Банка де Економий - та на которой начисляются пособия на детей).

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Инга

Итак, посылку отправили 21 апреля, а заказала я 20 вечером, получена (дата на штампе) 2 мая.

Девочки, вещи супер. Так стильно, даже лучше чем на фото. :friends: Размеры все подошли.

я малому брала вещи на 3 года, а дочке на 8. Только кепки нам немного свободноваты, но это дело наживное ))))

Дочке 7 было в ноябре, я все вещи взяла на 8 лет, и они ей как раз.

Сфоткала вещи сына, а на дочкиных разрядился фотоаппарат :bye:

005421b9f780.jpg

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Winter
... старшему 10 что посоветуйте брать на 10 или 12 ?
12

Am primit si eu azi coletul la MD-2000. Intr-o parte cutia e lipita cu scotch posta moldovei, de parca ar avea gaura mare, nu l-am scos inca sa verific, vreau intii sa fac poza. Am lipsa de o unitate. In rest hainele sunt f. frumoase si calitative. Nu-mi pare rau ca am comandat.

Am luat multe scurte, vetrovci, haine calde, camashi, totul p/u 23 luni, 2 ani si 3 ani. 23 luni si 2 ani e putin mare. Lipseste un polo de 4.99E (la -50%). Aveam haine si mai bune in cutie, ca sa cred ca a fost scos. Si ochelari de soare, ca sa cred ca a cazut prin presupusa gaura. Poate au uitat sa puna...

Ma gindesc ce sa fac: sa scriu, sau sa-i las in pace, caci eu obtinusem cu cod reducere de exact 5E. Iar daca i-mi intorc ei cei 5E in cont (imi inchipui deja cita bataie de cap va necesita), banca va retine 2E.

Daca cineva comanda pantaloni p/u bebelusi ce utilizeaza pampersuri sa aveti in vedere ca marimea 23 luni are loc prevazut p/u pampers, dar marimea 2 ani - nu.

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

eu am facut comanda pe 04.05. Si azi (07.05) inca imi scrie la comanda mea e "En cours de préparation". Sa inteleg ca inca nu a fost livrata?

Livrarea ta a fost facuta in 8 zile, da?

Partajează acest post

Link spre post
asha

Спасибо всем за советы , вот только я пока регистрировалась и вникала в суть вопроса размеров уже не было , пока я присматривалась к другим вещам , сайт вообще зависал и надолго а когда начинал работать то в корзине ничего уже не было и нужно было начинать по новой :sad: . На 3 попытке отключили нет всему дому по тех. причинам . Вот и подумала я что это не спроста :tease: и ждет меня удача на другом сайте или магазине. Пойду гулять по другим темам :shok:

Partajează acest post

Link spre post
Winter
...как с размерами быть? Mы подходим под категорию одежды от 3 мес до 23 мес... и по росту и по весу и так же с 2 лет и выше ...это один размер... 86(23-24 мес?) и 2 года?..если так зачем тогда 2 категории делать..
La marimile pina la 23 luni la pantaloni e prevazut loc p/u scutec (pampers), la maiouri si pulovere este incheietoare. Pe cind modelele 2-14 ani sunt deja modele p/u baieti mari.

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Daca cuiva ii interesant - cpmanda mea:

acfb020741b9t.jpg

Am incercuit cu rosu articolul-lipsa. Am hotarit sa nu le scriu, caci, mi se pare, ca nu l-au pus ei din cauza reducerii de exact 5E ce am obtinut cu cod.

Vetrovka rosie (al 2-a linie) deja o purtam. Doar ca culoarea pe site e spre oranj, iar in viata e roz murdar.

Да Оксан пасибки я уже поняла разницу.:)
Am scris p/u altii. Caci eu am luat pantaloni scurti p/u 2 ani si nu i-am putut imbraca caci-s mici pe fund "pampersat"...

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

am primit pe e-mail notificare, ca comanda mea intirzie, si-au cerut scuze si ca sa-i pot ierta :)) mi-au dat un cod pentru livrare la urmatoare comanda. Nu am inteles daca e cu totul gratis sau doar partial:

Afin de nous faire pardonner, nous sommes heureux de vous offrir la livraison de votre prochaine commande en point relais.

Pour l'utiliser, il vous suffira de saisir le code xxxx dans votre panier (valable jusqu'au 31/07/2010).

Partajează acest post

Link spre post
Winter
...la livraison de votre prochaine commande en point relais...
Presupun ca va fi reducere de 3,5E, caci altfel ar fi scris ''a domicile''. Dar si astia-s bani...

Partajează acest post

Link spre post
Rodicus
uff... cu codurile lor!!! astept sa-mi faca livrarea... sa vad daca mai comand vreo data. Caci comanda mea din 4 mai inca e "En cours de préparation ".... si asta la ceea ca promit livrarea in 3 zile!!! :smile: principalul ca banii mi-au luat din cont............

nu fiti nerabdatoare... cred ca facem parte din fetele mai putin norocoase. Dar livrarea de 3 zile e pt. Franta, pt. noi este indicat 8-10 zile + zilele de pregatire a coletului.

Am primit avizare prin e-mail ca comanda mea din 23 aprilie (deoarece era vineri seara real o consider din 26 aprilie) a fost livrata pe 05 mai.

Astept... sper pana maine sau cel tarziu pana luni sa primesc si eu coletul.

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Cred ca calitatea hainelor si preturile in timpul reducerilor merita sa asteptati... Eu, in orice caz, la urmatoarele reduceri o sa mai comand si poate chiar nu doar o data. Pentru 2 si 3 ani fiul meu l-am asigurat cu scurte si pulovere, dar cu pantalonii stam mai rau (cind comandam erau aproape toti doar marimi mici) asa ca avem de acoperit un gol.

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

Eu azi am primit coletul,aM FACUT COMANDA PE 3O APRILIE..

ne spui ce impresii ai? calitatea, cantitatea.. e totul ok???

sunt multumita de calitate si pret,unikul minus este ca nu mi-au trimis 4 pozitii,dar mi-au scris pe e-mail ka imi intorc banii,deci m-au preintimpinat ca in kolet lipsesc acele haine...la urmatoarele reduceri voi mai face comanda, merita...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Хельга

Получила свои вещи что заказывала с Ириной...все подошло качество супер...особенно если учесть что самая дорогая вещь вышла около 100 лей...

буду еще заказывать...

Ира спасибки ;)

Partajează acest post

Link spre post
lorena

Irina (IRISIRIS777), eu tot vreau sa-ti spun un GRAND MERCI pentru organizarea comenzii!! Iti doresc nastere usoara! Mie mi-a placut foarte mult calitatea, asa ca sunt gata sa comand si data viitoare. Astept cu maaaaare nerabdare reducerile. Mai jos agat citeva poze din hainutele mele:

2fb7600318d1t.jpg

c8438e6365bat.jpg

b7bb1c8379f1t.jpg

Partajează acest post

Link spre post
tatiana82

отпишусь и я... (Ирина спасибо!!!) Вещички просто супер .в субботу успела простирнуть в ручную .Не растянулось ,цвет тот же. Жду скидок ,закажу обязательно еще.

Partajează acest post

Link spre post
Хельга

А я простирнула в машинке...все супер...особенно мне нра рубашки такие стильные...

Заказ ждать макс 2 недели...

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

mi-a venit si mie azi coletul comandat pe 4 mai. Si sunt foarte-foarte multumita!!!! Totul coincide: marime, culoare, cantitate. Totul e foarte calitativ, de nivelul "Orchestra". Pe 18 piese am platit 99 euro plus livrarea 18 euro. Adica de 2000 de lei... am luat bune lucruri care la Orchestra trebuia sa dau vreo 4 mii.

Scurta super cu 9 euro la reduceri http://www.t-a-o.com/mode-fille/blouson-ve....html?ori=LProd

acesti papucei ii vind ca ne sunt mici (nu stiu de ce iam luat) http://www.t-a-o.com/mode-bebe-fille/chaus....html?ori=LProd masura 18/20 cu 7 euro i-am luat. Sunt in cutie.

Astept cu mare nerabdare celelalte reduceri... e mai avantajos, chiar decit cunda.de... mai ales ca nu ma leg cu intermediari..

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

prima comanda am facut-o pe 4 mai... si am primit-o pe 25 mai (drept ca mi-au scris pe e-mail si siau ceruz scuze de intirziere a comenzii). Prima livrare ma costat 18 euro.

A doua comanda am facut-o pe 26 mai (erau 2 zile de reduceri pina la 50%) si era oferta de 3 euro la livrare si inca am avut un cod cu care am obtinut inca 4 euro de discount la livrare. Adica livrarea mi-a iesit 11 euro! Si ce e miraculos ca pe 27 mai mi-au scris ca comanda a fost prelucrata, iar pe 28 mai expediata! Asa ca zilele acestea imi astept hainutele :)))

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

am primit ieri comanda din 26 mai. A venit iarashi tot in ordine. Am primit si un cod de discount la livrare (daca nu ma gresesce e ENFANT6).

Vroiam sa va spun ca hainele pt baitei sunt mici. Adica vecina mea a comndat vreo 5 camase pt baietelul ei de 7 ani (acum in mai a implinit) masura de 8 ani si ii sunt la limita.... Adica trebuie sa luati mai mari: 9-10 ani. Pentru fetite hainele vin in conformitate cu virsta.

Cind am facut comanda, mi-am comandat si card de club de fidelitate de 3 euro. Nu stiu ce beneficii imi da, dar sa vad cind fac comanda.

Eu am inteles ca iti ofera 10 euro pt cumparaturi la fiecare 15 puncte adunate.

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Rodicus
Подскажите пожалуйста как узнать все ли в порядке с моим заказом ? Читала как то что можно проверить на какой стадии находиться. Зарание спасибо!

Когда заходите на сайт под своим именем, есть надпись - Suivre ma commande - там указывается на каком этапе заказ; можете нажать и зайти на данную страницу, если товар отправлен есть ссылка на сайт перевозчика.

Partajează acest post

Link spre post
evca

Девочки, подскажите - вот сделала я заказ и мне ничего не пришло не письмо в емэйл, более того заказ не появился в suive my commande, а деньги заблокировались - это вообще нормально?

Partajează acest post

Link spre post
Winter
Девочки, подскажите - вот сделала я заказ и мне ничего не пришло не письмо в емэйл, более того заказ не появился в suive my commande, а деньги заблокировались - это вообще нормально?
La mine tot asa ieri a fost. Exact aceeasi situatie. La etapa a 4 m-am intors de pe situl bancii lor pe situl t-a-o si era scris ca comanda mea nu e confirmata. Si inca si in cosh a ramas totul. Am sunat la banca mea si mi-au spus ca banii s-au blocat. Am stat, m-am gindit si am confirmat inca o data comanda. Peste un sfert de ora aveam in mail 2 confirmari la 2 comenzi identice. Am cautat pe site nr de telefon sa sun sa anulez 1 si nu am gasit. Am scris, dar nu stiu vor anula sau voi primi 2 colete identice... Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
evca

Оксана, спасибо за ответ!

Хорошо что у меня руки не потянулись заказать еще раз.

только что пришло подтверждение о регистрации в мэйл. все выдохну

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum