MoooooN

Свадебное путешествие

Postări Recomandate

Фыцка
да уж,сегодня по меню с человека вообще 600-700 лей сосчитали :) Правда еще не окончательно,подобье

м под 500 максимум,ибо еще выпивка,вода,фрукты и т.п. Торт принесли даже попробовать.2 вида.Киевский оказался очень даже ничего,ням-ням!Не приторно сладкий и очень мягкий,орешки только на вкус чувствуются и, что очень удобно,делают прямо на месте,при транспортировке никак не повредится :) стоит это удовольствие 150 лей кг,на 110 сказали брать 10 кг.Не знаю,не многовато ли?Хотя у меня такое никогда не пропадает :)

По моим меркам это очень дорого! Есть же рестораны ооочень красивые но стоимость проведения торжества нааамного дешевле.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nisha
По моим меркам это очень дорого! Есть же рестораны ооочень красивые но стоимость проведения торжества нааамного дешевле.

Ну,скажем свадьба у нас 15го сентября,а зал искали в начале марта,ВСЕ УЖЕ БЫЛО ЗАБИТО!Были еще варианты с Оскаром и Мугурелом,не помню как в 1ом,а в Мугуреле нам сказали цену 380 на человека,в Кодру-тогда завлекли ценой якобы в 400.Разница была в 20 лей,но уровень отличался очень.Да и в Кодру готовят ОБАЛДЕННО,они постоянно какие-то медали за это получают,о них пишут в газетах... В общем решились.А после цены вдруг до 450 выросли :),ну и еще то то,то се... Уже настроились...Все-равно меню сделаем не больше 500 лей/чел-к

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

Я вот тоже сижу и поражаюсь ценам :huh::huh::smile: , я думала что это за два года, которые прошли с момента моей свадьбы, так цены выросли. У нас вышло намного меньше на человека.

Partajează acest post

Link spre post
nisha

А у тебя где свадьба намечается?

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

Наверное так во всех ресторанах. У нас тоже вроде 250 с человека, а после составления меню вышло 300 лей. Так как мы наслышаны о ценах, мы не возражали.

Ресторан нашли в июне месяце. Называется "Сингарелла". И то потомучто на эту дату кто-то отказался. Это выходит в воскресенье. Я всегда хотела сыграть свадьбу в пятницу...и в августе, но мы рады тому как все вышло, так как еще в начале июня я даже и не думала о свадьбе, говорила что к свадьбе буду готовится за год :smile: а вышло...как вышло.

Partajează acest post

Link spre post
inusik

SI NOI VOM PRINDE DOI IEPURI ODATA.

VOM PLECA PESTE O SAPTAMINA DE LA NUNTA LA SANATORIU PE 15 ZILE SI VOM SAVURA ODIHNA DE DUPA ASA UN STRESS NEBUN SI TOT ODATA NE VOM LECUI DE BOLILE CRONICE.

DIN PACATE NU NE PUTEN DUCE LA MARE DEOARE CE LA SFIRSITUL LUI OCTOMBRIE E DESTUL DE FRIG.

Partajează acest post

Link spre post
Five

Salut tutoror!

Luna noastra (a mea si a sotului) de miere am petrecut-o pe Insulele Maldives (mai la sud de Sri Lanka, Oceanul Indian). Am apelat la Voial International (cel mai ieftin), pt 10 zile, Moskova-Male(capitala Maldives-lor).

Am hotarat sa luam pana la Moskova (din Chisinau) un cupe la tren, pt ca e mai romantic:) si asa si a fost. Inapoi ne-am intors cu avionul.

Cand am ajuns in Male, ne-au confiscat din aeroport toata bautura alcoolica, pt ca e tara musulmana. Dar sa vezi ce paradox... numai am iesit din aeroport, si ne invitau localnicii sa servim la barul de alaturi bere, vodka, vin :)) Asta nu mi-a placut, pt ca invoca ca tre sa fie respect pt tara si nu se admite bautura alcoolica, dar aici... Sigur e vorba de a face bani, pana la urma. Totodata ne-au avertizat ca nu e voie topless pe insula.

Din aeroport am urcat direct intr-un iaht pt pasageri, eram cam 25 persoane (atatea persoane eram pe insula intreaga plus personalul hotelului), si am mers pe ocean 2 ore pana la insula noastra. Cand am ajuns, ne-au intalnit cu prosoape reci si umede in parfum si cu suc natural de portocale. Vegetatia era extraordinara, ceva nemaintalnit de noi, ceva curat si proaspat. Bineinteles ca erau si vietati, diferite soparle, crabi, si pasari asemanatoare cu liliecii, dar colorate. Mie mi-e frica de astfel de vietati, si mergeam foarte atent pe nisip, iar pana in ziua a 10-a eram prietena cu ele:)

Ne-au oferit chei si un servitor personal, care ne ducea bagajele pe cap:) Am intrat in bungalo, cu conditioner conectat, cu patul mare si rotund si cu multe flori rosii naturale pe el, iar in mijloc era o felicitare: Happy Honeymoon! :)

Primele zile stateam doar in ocean, iar apoi am descoperit si un bazin superb, o sala de forta si i sauna. Bineinteles ca aceste bunatati intrau in foaia noastra turistica, doar bauturile le comandam si ne puneau toate cheltuielile pe cont, pe care l-am achitat la plecare.

Mancam de 3 ori pe zi cat doream, si beam sucuri naturale. Iar apa plata trebuia de comandat si era destul de scumpa, odata ce ei o importa. De trei ori am mancat pe malul oceanului, cu lumanari si lumina lunii, la diferite restaurante (mancare thailandeza, italiana si japoneza) - desigur ca si asta nu era inclusa in foaia turistica.

A fost ceva de neuitat si exact pt o luna de miere. Recomand tuturor, doar ca e de ajuns si 7 zile, nu tocmai 10.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Mary,

ai ceva foto sa postezi?

daca nu vrei cu voi,atunci poate natura,oceanul,locru

rile:)

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Ati facut o alegere super!! Mi-a placut cum ai povestit!

Daca nu e secret, cit v-a costat calatoria, totul ce era inclus in foaie (fara comenzi personale)?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Si cit timp a durat zborul?

Partajează acest post

Link spre post
Five
Mary,

ai ceva foto sa postezi?

daca nu vrei cu voi,atunci poate natura,oceanul,locru

rile:)

Da, multe, mai tarziu le voi posta. :)

Ati facut o alegere super!! Mi-a placut cum ai povestit!

Daca nu e secret, cit v-a costat calatoria, totul ce era inclus in foaie (fara comenzi personale)?

Merci:) Nu e secret. Noi am hotarat sa plecam cu 3 stele, pt ca nu merita atunci 5 stele, vroiam pt natura etc. Ne-a costat totul: zborul, cazarea, mancarea, plus 250 $ acolo am cheltuit pe bauturi, suvenire etc, -> 2000 Euro. E o nimica toata pt luna de miere (doar e o data in viata la unii:)))

Si cit timp a durat zborul?

Zborul a durat 9h, de la Moskova, cu 3 mese:) Pt mine mancarea in avion e preferata, nu stiu de ce:)

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Super honeymoon! si clar ca e de dorit si ceva fotos :clapping: Intr'adevar pretul e o.k. drept ca nu inteleg de ce spui ca 10 zile e mult?! Eu personal niciodata nu ma puteam satura de mare :smile:

Noi in luna de miere am fost in Bulgaria :kiss3: , numai ca aceasta a fost demult si pe atunci Bulgaria era la fel exotica :smile: , oricum avem amintiri foarte placute si deosebite de cele 10 zile de acolo :smile:

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

Девочки, вообще-то уже есть тема, в которой обсуждаются свадебные путешествия.

Здесь

Partajează acest post

Link spre post
Five

Luci, nu stiu de ce, dar eu repede ma satur de lucruri, chestii.... Uite vrem sa plecam in Cuba, sora mea pleaca des acolo, ei e aproape, caci traieste in Montreal...

Partajează acest post

Link spre post
Five

Salut Vicky, merci:)

Am fost la sf lui iunie, iar sezonul rau se incepea cand deja plecasem noi. Este Ecuator si acolo permanent e 32 gr Celsius.

Am vazut ca si voi a-ti facut o luna de miere superba... Poti sa postezi si tu cateva poze cu tine aici?

Partajează acest post

Link spre post
Anna

Frumoase poze! Frumosi tineri insuratei!

Vreau si eu la maaaaaaaaaaare :da1:

Partajează acest post

Link spre post
Five

NewMom, Merci:) dar la Ocean e si mai bine. Atat de cristalin si curat.

A-propos, unde inotam noi, inotau si richini mici, dupa ce i-am vazut nu am mai intrat sa innot :) l-am convins pe sotul sa plecam la bazin.

Partajează acest post

Link spre post
inx

suuuper poze,

:da1: vreau si eu ''la ocean'',numai ca 10 zile la sigur nu mii de-ajuns

Partajează acest post

Link spre post
Five

Uguu Nati, bebelushul vostru are deabia 2 saptamani :))) Sa fiti sanatoshei! Vezi ca degraba, adica in urmatorul an nu prea vei avea vacanta :)

Partajează acest post

Link spre post
Anna
Uguu Nati, bebelushul vostru are deabia 2 saptamani :))) Sa fiti sanatoshei! Vezi ca degraba, adica in urmatorul an nu prea vei avea vacanta :)

Sint mamici care calatoresc cu copii si mai mici. Nu tin minte unde pe forum am discutat despre aceasta. Asa ca se poate!!! :yess:

Partajează acest post

Link spre post
Five

Eu stiu ca pana la doi ani bebeul nu e bine sa calatoreasca in partile unde este clima diferita..

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Eu stiu ca pana la doi ani bebeul nu e bine sa calatoreasca in partile unde este clima diferita..

E vorba de aclimatizare,insa nu toti bebelusii o fac :)

Partajează acest post

Link spre post
Five

VIcky ai poze din luna de miere?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
VIcky ai poze din luna de miere?

Am,dar eu sunt rezervata in privinta afisarii in internet :da1:

Partajează acest post

Link spre post
Five

Hehe, de ce ti-e rusine?? De fapt, daca afla sotul ca am afisat pozele noastre ... hmmm.. nu stiu ce va fi... A-propos, cum se pot de exlus?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum