Noela

Ретро

Postări Recomandate

Noela

fetelor am nevoie de ajutor - imi amintesc adeseori cu nostalgie de cantelece anilor 80 - Lazariuc, Suruceanu, formatia Noroc etc - de genul - Melancolie, Fuga, fuga prin campii, Moldova mea, De ce pling chitarele etc - cred ca va dati seama la ce ma refer - foarte mult as vrea sa-mi fac o colectie de-a lor dar chiar nu stiu unde le pot gasi (deseori se aud la radio Plai) - cu internetul nostru moldovenesc superdezvoltat nu stiu daca le-as putea gasi - si totusi fac apel la voi - poate ma sfatuiti pe unde sa caut

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ellyna

daca aveti posibilitate sa descarcati de pe torrent atunci incercati http://thepiratebay.org/search/moldavian/0/99/0, in lista gasiti Moldavian pop hits dar nu e doar retro, oricum, colectiile sunt bune; puteti cauta pe www.torrentsmd.com sau sa descarcati de pe www.chisinau.ch :cry:

Partajează acest post

Link spre post
olka

Обожаю ретро музыку)

Выросла на ней. :ok::val16:

С братом большая разница в возрасте, так что слушаю ее еще из "под стола, когда туда пешком ходила" :clapping:

Даже когда плохо себя чувствую, могу включить ретро послушать и "оживаю".

1)Modern Talking

2)Blue system

3)Bad Boys Blue

4)CC Catch и т.д. и т.п.

А как вы относитесь к ретро?

Есть ли еще поклонники?

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Mie tot imi place muzica anilor 80 . Cind am posibilitate merg la discoteca Buduar unde se face discoteca anilor 80 .

Partajează acest post

Link spre post
Вика

я тоже очень люблю эту музыку, такая же история, большая разница в возрасте с сетрой, так что с детства привыкшая.

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Îmi place mult muzica anilor 80 căci îmi aduce aminte de copilărie, adolescenţă :cry::girl_cry2:

Oh, da neapărat Modern Talking cu "You are my heart". Aveam vreo 12-13 ani când ascultam cântecul acesta fără să înţeleg vreo boabă despre ce cântă :cry:

Îmi plăceau foarte mult cele 4 grupe enumerate dar mai adaug

+ "Miraj" "Музыка нас связала"

+ "Nautilus Pompilius" cu "Я хочу быть с тобой"

+ Toto Cutugno cu "Serenata" şi "Lasciatemi cantare"

+ şiiiii desigur Michael Jackson cu "Billie Jean" :cry:

Partajează acest post

Link spre post
Anya31

Мы с мужем тоже дети начала 80-х и выросли на этой музыке.И сейчас продолжаем её любить и слушать.Пытаюсь привить вкус к хорошей,доброй музыке (в которой есть смысл ) и старшему ,но ,конечно он в первую очередь дитя своего времени. :blush: ...

Partajează acest post

Link spre post
aza
Mie tot imi place muzica anilor 80 . Cind am posibilitate merg la discoteca Buduar unde se face discoteca anilor 80 .

dar unde se afla ea si poate mai stiti si alte discoteci unde sunt zile speciale pu muzica retro?

Partajează acest post

Link spre post
Кощунда

И мне нравится))) конечно куча воспоминаний из детства/юности и все такое))))

Partajează acest post

Link spre post
Алиса

обожаю эту музыку)) хотя это и не совсем мое время. я бы с удовольствием на дискотеках только бы под нее и танцевала. но.... туговато у нас этим в городе

Partajează acest post

Link spre post
lolito4ka

Как встречаемся с друзьями когда у нас когда у друзей дома, обязательно слушаем Ретро 80 :girl_dance: :girl_dance: :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
SuperMom

Pentru mine "retro" inseamna Billy Holiday, Duke Ellington, Doris Day, Ella Fitzerald si altii.

Ador muzica anilor '30-'60!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum