lyona

Пластика груди

Postări Recomandate

Chirurg
В 05.09.2018 в 22:34, vkirnev сказал:

очень за вас рада, от всей души :val15:это моя мечта сделать грудь, надеюсь когда нибудь исполнится. Я тут отзывы про евросиликон читала, неоднозначные. А ментор говорят лучше.Концу с ментором не работает?

https://relatii.net/2018/10/02/iata-ce-se-intampla-cu-femeia-cand-intalneste-barbatul-care-i-place-cu-adevarat/

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olika_B

Buna ziua

Fetelor am decis si eu sa ma impart cu experienta mea, poate va ajuta pe cineva.
Am facut augumentarea mamara pe data de 19 septembrie 2018 la domnul ANATOLIE TARAN (clinica Terramed). Sa spun ca sunt MEGAMULȚUMITĂ este putin spus, pentru ca de fapt sunt in al 9-lea cer de fericire. :rolleyes:
Dl. Anatolie mi-a efectuat implantarea prin areola, exact cum imi doream. Din momentul cind am mers la dumnealui la consultatie pe 24 august, am inteles ca aceata e omul pe care-l cautam si nu m-am gresit. Fetelor e un adevarat PROFESIONIST. E foarte, dar foarte atent cu pacientul. Dimineata si seara obligatoriu ma vizita, uneori chiar si pe parcursul zilei, cu toate ca are un program destul de incarcat. Suplimentar, ma vedea desigur la pansamentul zilnic pe perioada aflării in clinica, iar dupa externare peste 1-2 zile. In afara de aceasta, dupa externare, zilnic ma intreba cum ma simt. Deci fetelor, o astfel de atitudine grijulie fata de pacient nu am mai intilnit de la nici un medic, niciodata.

La prima consultatie m-a ascultat atent ce mi-as dori si despre ce ma deranjeaza (asimestrie proeminenta dupa ce am inceput sa fac sport si am ramas practic doar cu piele in loc de sâni ), dupa care dl. Anatolie mi-a explicat in detalii si argumentat cum vede dumnealui soluționarea problemei mele. Deci, in final am inteles ca am nimerit pe mâini bune si l-am lasat pe dumnealui sa decida asupra implantului cel mai potrivit pentru mine, si in genere sa faca tot ceea ce considera dumnealui cel mai bine, unica cerinta a mea fiind - sa nu fie vulgar, ci armonios cu formele si constituția mea.

Despre operatie si postoperatie:
Am intrat in sala de operatie foarte calma, fericita si intr-o dispozitie foarte buna, nu mi-a fost deloc frica si asta e multumita domnului Taran, deoarece am avut incredere absoluta in dumnealui si eram sigură ca totul va decurge perfect, fapt pentru care ii spun un mare mare mare MULTUMESC. De asemenea, as vrea sa spun ca sunt la fel de multumita de antesteziologul meu domnul Mihai Boiciuc, care mi-a daruit cel mai dulce somn de pe timpurile cind eram bebeluș :), care a durat in total peste 11 ore (conform aplicației din telefon). :))
Am dormit foarte bine, dupa ce m-am trezit la fel ma simteam foarte ușurica, senina si fara vreo reactie adversa. Nu am avut dureri, nu am avut stare de voma, nici macar nu am visat ceva :). Am iesit foarte bine din narcoză. Am stat in stationar 5 zile dupa operatie, ceea ce dupa mine este foarte corect si chiar benefic pentru pacient, dat fiind ca te afli 24/24 sub supraveghere medicala, si fapt care iarasi vorbeste despre atitudinea profesionista si grijulie față de pacient.

Despre recuperare postoperatorie:
Azi sunt la ziua 23 dupa intervenție si ma simt minunat, exact ca si pina acum. Dupa operatie la a 3-a zi am refuzat analgezicele, deoarece pentru mine durerea era absolut suportabila.
Mai mult ma durea spatele de la dormit decit sânii :)
Activitățile zilnice sunt plimbarile si pregatirea mincarii :) , cam atât ce mi se permite :) . Chiar daca sunt o persoana foarte activa fizic, il ascult pe domnul doctor si nu incalc regimul si restrictiile pe care mi le-a impus pentru moment.

Concluzie:
Un mare multumesc domnului Anatolie Taran pentru ca m-a facut fericita si mi-a readus formele anterioare a sânilor, ba chiar mult mai frumoase le-a facut. Multumesc pentru grija dumnealui, multumesc pentru atitudine, pentru rabdare si receptivitate.
Dumnealui este THE BEST.
Daca ar trebui ași repeta procedura de 10 ori, si ași face-o cu ochii inchiși.
Planific pentru viitor sa fac blefaroplastie si cu siguranra ca vin la domnul Anatolie Taran. Nu-l schimb pentru nimeni altul. Sa-i dea Domnul sănătate

Mulțumesc domnului Mihai Boiciuc, pentru ca mi-a ales cea mai potrivita narcoză si ca mi-a oferit cel mai dulce somn pe care-l tin eu minte :biggrin:

Recomandari:
Aduceti in ordine starea sănătății daca doriti implanturi. Ascultați parerea medicului pe care l-ati ales, atunci cind decideti asupra formei si marimii. Respectati toate recomandarile medicului vostru. Si nu va fie frica de operatie, mergeti cu incredere, cu buna dispozitie, pentru ca nu e chiar atit de strasnic , iar rezultatul este pe masura si isi merita efortul (cel putin in cazul meu).

P.s. Atașez citeva poze pentru comparatie. 

2018-10-07_06.00.35.jpg

2018-10-12_14.08.53.jpg

2018-10-12_14.12.24.jpg

20181008_224202.jpg

20181008_205302.jpg

20181012_135513.jpg

20180928_123755.jpg

Partajează acest post

Link spre post
bonafidekishinev

У кого есть номер Концу Г,напишите пожалуйста 

Partajează acest post

Link spre post
bonafidekishinev
В 12.10.2018 в 15:17, Olika_B сказал:

Buna ziua

Fetelor am decis si eu sa ma impart cu experienta mea, poate va ajuta pe cineva.
Am facut augumentarea mamara pe data de 19 septembrie 2018 la domnul ANATOLIE TARAN (clinica Terramed). Sa spun ca sunt MEGA

Cit va costat?

Editat de Снежинка

Partajează acest post

Link spre post
Olika_B
44 минуты назад, bonafidekishinev сказал:

Cit va costat?

3200€ + 1200 lei bustiera + Analizele preoperatorii (aproximativ 100€ in total). 

Partajează acest post

Link spre post
bonafidekishinev
В 20.03.2013 в 18:52, mirella сказал:

Buna seara, va pot recomanda pe doctor Mahovici, de la Galaxia, foarte bine lucreaza, sora mea a facut la el, Lucreaza cu implanturi de foarte buna calitate MENTOR, produse in America. rezultatul este perfect. Va pot trimite pe email pozele pina la implant si dupa a surorii mele daca doriti

Tremiteti mi mie va rog, Bonafidekishinev@yandex.com 

Partajează acest post

Link spre post
Vиктория

Всем привет. Давно мечтала увеличить грудь и вот моя мечта осуществилась!!!Долго выбирала, прочитал весь интернет , посоветовалась со всеми с кем могла , боялась ужасно. По совету , обратилась в клинику доктора  Виорела Коти и не прогодала. Все прошло очень быстро : пришла, обустроилась в палате,позвали в операционную, заснула и через мгновение проснулась и вот я счастливая обладательница красивой груди. Конечно болело в первый день, обезболивающие помогли. Доктор настоящий профессионал, протезы голландские Mentor. Все чистенько , обстановка спокойная , отношение супер. В общем , не бойтесь , девочки , измените свою жизнь к лучшему!!!

Partajează acest post

Link spre post
Rijek
20 часов назад, Vиктория сказал:

Всем привет. Давно мечтала увеличить грудь и вот моя мечта осуществилась!!!Долго выбирала, прочитал весь интернет , посоветовалась со всеми с кем могла , боялась ужасно. По совету , обратилась в клинику доктора  Виорела Коти и не прогодала. Все прошло очень быстро : пришла, обустроилась в палате,позвали в операционную, заснула и через мгновение проснулась и вот я счастливая обладательница красивой груди. Конечно болело в первый день, обезболивающие помогли. Доктор настоящий профессионал, протезы голландские Mentor. Все чистенько , обстановка спокойная , отношение супер. В общем , не бойтесь , девочки , измените свою жизнь к лучшему!!!

Добрый день , Виктория. 

Я Вас поздравляю !!!! 

Это моя маленькая мечта ((( 

Могу ли  я Вас попросить отправить фото до и после операции в личку

заранее благодарю

Partajează acest post

Link spre post
Antitsirk
La 26.11.2018 la 8:07, Vиктория a spus:

Добрый день! Можно пожалуйста и мне фото до и после??! Я тоже у Котя хочу сделать грудь. Подскажите пожалуйста сколько дней после операции вам понадобилась помощь Другого человека? 

Partajează acest post

Link spre post
Sil

Buna! Cunoaște-ți la noi in Chișinău se lucrează cu Implanturile “Motiva” am inteles ca-s de ultima generație și cele mai naturale. In România deja au apărut, dar as fi vrut la noi in țara sa fac intervenția, sa nu fiu nevoită sa umblu pe drumuri...

Partajează acest post

Link spre post
alinka001
La 25.05.2018 la 8:29, Елена1988 a spus:

А вы у кого делали грудь? В какой клинике?

Mahovici Igor, galaxia 

Partajează acest post

Link spre post
vkirnev
В 24.01.2019 в 22:29, alinka001 сказал:

Mahovici Igor, galaxia 

с какими имплантами он работает?

Partajează acest post

Link spre post
alinka001

Mentor, așa am ales eu, de fapt ambii, lucrează și cu altele un dependentă de ce aveți nevoie și de ca doriti

Partajează acest post

Link spre post
Mira_Mira82
В 12.10.2018 в 13:17, Olika_B сказал:

Buna ziua

Am facut augumentarea mamara pe data de 19 septembrie 2018 la domnul ANATOLIE TARAN (clinica Terramed). Sa spun ca sunt MEGAMULȚUMITĂ este putin spus, pentru ca de fapt sunt in al 9-lea cer de fericire. :rolleyes:
Dl. Anatolie mi-a efectuat implantarea prin areola, exact cum imi doream. Din momentul cind am mers la dumnealui la consultatie pe 24 august, am inteles ca aceata e omul pe care-l cautam si nu m-am gresit. Fetelor e un adevarat PROFESIONIST. E foarte, dar foarte atent cu pacientul. Dimineata si seara obligatoriu ma vizita, uneori chiar si pe parcursul zilei, cu toate ca are un program destul de incarcat. Suplimentar, ma vedea desigur la pansamentul zilnic pe perioada aflării in clinica, iar dupa externare peste 1-2 zile. In afara de aceasta, dupa externare, zilnic ma intreba cum ma simt. Deci fetelor, o astfel de atitudine grijulie fata de pacient nu am mai intilnit de la nici un medic, niciodata.

La prima consultatie m-a ascultat atent ce mi-as dori si despre ce ma deranjeaza (asimestrie proeminenta dupa ce am inceput sa fac sport si am ramas practic doar cu piele in loc de sâni ), dupa care dl. Anatolie mi-a explicat in detalii si argumentat cum vede dumnealui soluționarea problemei mele. Deci, in final am inteles ca am nimerit pe mâini bune si l-am lasat pe dumnealui sa decida asupra implantului cel mai potrivit pentru mine, si in genere sa faca tot ceea ce considera dumnealui cel mai bine, unica cerinta a mea fiind - sa nu fie vulgar, ci armonios cu formele si constituția mea.

Despre operatie si postoperatie:
Am intrat in sala de operatie foarte calma, fericita si intr-o dispozitie foarte buna, nu mi-a fost deloc frica si asta e multumita domnului Taran, deoarece am avut incredere absoluta in dumnealui si eram sigură ca totul va decurge perfect, fapt pentru care ii spun un mare mare mare MULTUMESC. De asemenea, as vrea sa spun ca sunt la fel de multumita de antesteziologul meu domnul Mihai Boiciuc, care mi-a daruit cel mai dulce somn de pe timpurile cind eram bebeluș :), care a durat in total peste 11 ore (conform aplicației din telefon). :))
Am dormit foarte bine, dupa ce m-am trezit la fel ma simteam foarte ușurica, senina si fara vreo reactie adversa. Nu am avut dureri, nu am avut stare de voma, nici macar nu am visat ceva :). Am iesit foarte bine din narcoză. Am stat in stationar 5 zile dupa operatie, ceea ce dupa mine este foarte corect si chiar benefic pentru pacient, dat fiind ca te afli 24/24 sub supraveghere medicala, si fapt care iarasi vorbeste despre atitudinea profesionista si grijulie față de pacient.

Despre recuperare postoperatorie:
Azi sunt la ziua 23 dupa intervenție si ma simt minunat, exact ca si pina acum. Dupa operatie la a 3-a zi am refuzat analgezicele, deoarece pentru mine durerea era absolut suportabila.
Mai mult ma durea spatele de la dormit decit sânii :)
Activitățile zilnice sunt plimbarile si pregatirea mincarii :) , cam atât ce mi se permite :) . Chiar daca sunt o persoana foarte activa fizic, il ascult pe domnul doctor si nu incalc regimul si restrictiile pe care mi le-a impus pentru moment.

Concluzie:
Un mare multumesc domnului Anatolie Taran pentru ca m-a facut fericita si mi-a readus formele anterioare a sânilor, ba chiar mult mai frumoase le-a facut. Multumesc pentru grija dumnealui, multumesc pentru atitudine, pentru rabdare si receptivitate.
Dumnealui este THE BEST.
Daca ar trebui ași repeta procedura de 10 ori, si ași face-o cu ochii inchiși.
Planific pentru viitor sa fac blefaroplastie si cu siguranra ca vin la domnul Anatolie Taran. Nu-l schimb pentru nimeni altul. Sa-i dea Domnul sănătate

Mulțumesc domnului Mihai Boiciuc, pentru ca mi-a ales cea mai potrivita narcoză si ca mi-a oferit cel mai dulce somn pe care-l tin eu minte :biggrin:

Recomandari:
Aduceti in ordine starea sănătății daca doriti implanturi. Ascultați parerea medicului pe care l-ati ales, atunci cind decideti asupra formei si marimii. Respectati toate recomandarile medicului vostru. Si nu va fie frica de operatie, mergeti cu incredere, cu buna dispozitie, pentru ca nu e chiar atit de strasnic , iar rezultatul este pe masura si isi merita efortul (cel putin in cazul meu).

P.s. Atașez citeva poze pentru comparatie. 

2018-10-07_06.00.35.jpg

2018-10-12_14.08.53.jpg

2018-10-12_14.12.24.jpg

20181008_224202.jpg

20181008_205302.jpg

20181012_135513.jpg

20180928_123755.jpg

Есть ещё кто то кто делал грудь у Anatolie Taran ? 

Partajează acest post

Link spre post
vkirnev

Всем привет девочки. Кажется совсем скоро я сделаю грудь ))))) скажите кто делал уже, сколько времени проходит с момента первичной консультации и до операции? Готовились ли вы как то к операции? Витамин С например и железо пить для поднятия гемоглобина. У меня на примете 3 врача - Концу, Таран, Махович. К кому пойти????? Если из вас кто то курит, говорили ли вам бросать заранее перед операцией? У меня паника, куча вопросов и не знаю что еще спросить )))))))

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum