insomnia

Дюфастон Или Утрожестан? Что Лучше?

Postări Recomandate

davidut

Eu de la 5 sapt primesc Dufaston. Aveam dureri ca de ciclu si scurgeri maronii. Ele apareau la cel mai mic efort fizic. Acum ma simt bine, insa ginecologul a spus sa-l primesc pina la 20sapt

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lykke

при Б прописали и Утрожестан и Дюфастон одновременно.пропила курс в 20 дней и никаких побочных)

Partajează acest post

Link spre post
GNadejda
La 8/7/2014 la 21:21, innulia90 a spus:

Am termen de 6 saptamini. Am mici dureri abdominale. Medicul mai prescris Papaverin, Nospa si Diufaston. Ce parere aveti despre Diufaston la asa termen. Nu este percilos sal beau 10 zile?

De ce sa fie periculos, daca este predestinat pt a sustine sarcina:) Daca o sa cititt atent, fiecare femeie din acest forum a administrat sau Dupphaston sau Utrogestan. Asa ca administrati fara grija..mai ales ca aveti numai 10 zile...Cumnata mea a administrat din prima luna de nastere pin in ziua in care a nascut:)

Eu personal am administrat Utrogestan dupa schema, cate 400mg, apoi 300mg...200mg....100 mg....si am finisat in saptama 12

Partajează acest post

Link spre post
innulia90

De ce sa fie periculos, daca este predestinat pt a sustine sarcina:) Daca o sa cititt atent, fiecare femeie din acest forum a administrat sau Dupphaston sau Utrogestan. Asa ca administrati fara grija..mai ales ca aveti numai 10 zile...Cumnata mea a administrat din prima luna de nastere pin in ziua in care a nascut:)

Eu personal am administrat Utrogestan dupa schema, cate 400mg, apoi 300mg...200mg....100 mg....si am finisat in saptama 12

da, am citit mult si pe forum si pe net . deja sa amestecat toata informatia in cap=) medicul mia zis sa beau diufaston 2 pastile pe zi. 10 zile. eu am citit ca daca incepi sal beai trebuie sa continui pin in saptamina a 16. deci nu se lasa asa brusc si sa micsoreaza doza. E adevarat? Sarcina sa primit din prima incercare, diskomfort nu am. Asa putin simt greutate in amdomen, nu am greturi sau eleminari cafenii sau cu singe. Deci stau la dubii. Luni mam inskris la alt medik la o klinika privata sa vad ce va spune

Editat de innulia90

Partajează acest post

Link spre post
Kristina1

от утрожестана меня рвало

Partajează acest post

Link spre post
ledacat

Первую беременность сохраняли утрожестаном, очень помог, таблетки вводили вагинально, никаких побочных эффектов не было

Partajează acest post

Link spre post
Bony

Практически всю Б принимала Утрожестан с перерывами в 3-5 недель, так вот в периоды приема утрожестана вес прибавляла быстрее, чем в перерывах между приемами.

Partajează acest post

Link spre post
Homiak

Пила дюфастон, от утражестана был сильный зуд(, а когда пила его, тошнило.

Partajează acest post

Link spre post
Dikovinka88

От утражестана были очень сильные головные боли

Partajează acest post

Link spre post
antoshik27

Пила дюфастон в начале, потом назначили утрожестан...как мне врач объяснил в нем большая доза прогестерона....чувствовала от последнего себя плохо...тогда она сказала мне его принимать, как свечи...вот так, берите на заметку, если что!

Partajează acest post

Link spre post
Moon9276

а мне ни те, ни те не помогли..был гипертонус, врач посоветовала без этих таблеток обходиться, я перестала их принимать перешла на валерианку - почувствовала улучшение на следующий день) и через неделю прошли все колющие боли и тонус ушёл..

Partajează acest post

Link spre post
Delfinka
3 часа назад, Moon9276 сказал:

а мне ни те, ни те не помогли..был гипертонус, врач посоветовала без этих таблеток обходиться, я перестала их принимать перешла на валерианку - почувствовала улучшение на следующий день) и через неделю прошли все колющие боли и тонус ушёл..

дюфастон и утрожестан не от тонуса. это дополнительный прогестерон, гормон, который во время Б должен быть в достаточном количестве. 

от тонуса магний, ппапверин, поменьше нервничать и не напрягаться много 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum