KsiuKS

Плакали ли вы на вашей свадьбе если да то почему? или из-за чего ?

Postări Recomandate

Pusea

Spre mirarea mea nu am plins deloc fiindca am facut asta inainte de nunta, pt ce sa pling daca m-am ales cu cel mai dulce sot, dar cu parintii ma vad destul de des nu mai zic de faptul ca ma sun cu mama in fiecare zi de citeva ori. :beach:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cacao

А чего плакать-то? Выходишь замуж за любимого человека, будешь жить с ним вместе - радоваться надо) У нас свадьбы не было, но думаю что если бы была то мы бы в основном смеялись. Я никого не хочу обидеть но мне на свадьбах, особенно в ЗАГСе всегда смешно когда начинают закатывать торжественные речи :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Nu am plins, nu am avut motive.De fericire? Eram foarte-foarte fericita,insa fara lacrimi(kind copilul l-am simtit pe burta dupa nastere, atunci- da...lacrimi)

Partajează acest post

Link spre post
Murka

Eu am plins pt ca plingeau ai mei :wink2: Printe lacrimile mele trebuia sa-l linistesc pe sot,el e asa de emotiv... :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Lelika

Я очень сентиментальная. И всегда говорила, что не хочу свадьбу, так как буду плакать. Все родные смеялись и спрашивали зачем плакать, когда радоваться надо???

Стоим в ЗАГСе. Ведущая говорит речь. Все так трогательно. Я еле держусь. В это время моя мама начинает плакать навзрыд, просто в голос. Я поворачиваюсь. А оказывается все плачут!!! Одна я держусь. Родители все в слезах! Гости и друзья! И мой жених стоит и лпачет! Ну тут и я не выдержала.

У нас была на свадье аналогичная ситуация!

Мы с моим папочкой танцевали под песню Кобзона "Я тебя люблю доченька, за тебя молюсь доченька, как ты там без меня? Счастлива же будь доченька, и удачлива доченька, за твою любовь доченька, пью сегодня до дна"

Все в зале плакали, папа плакал и я, когда его увидела, вместе с ним заревела. И даже сейчас, когда смотрю запись свадьбы, на этом моменте мокреют глаза или перематываю.

Я тоже танцевала с папулей под эту песню. И тоже плакали. Даже его друзья плакали....

А потом мой муж танцевал со своей мамой под песню о сыне. И опять все плакали. Это были единственные 2 момента за всю свадьбу....

А на снятие фаты мы смеялись в голос )))

Partajează acest post

Link spre post
LissyFox

Mie mi-au dat lacrimilie putin la inregistrarea civila, la momentul cind a inceput a vorbi despre parinti.

Dar la "dezbracat mireasa" prietenii imi spuneau sa pling dar noi (cu sotul deja :)) rideam in plina voce. :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Beatrice

Я плакала в ЗАКС-е когда расписовали а на сомои свадьбе плакала когда видела что у отца слезы наварачивоют.Всетоки единственоя доця. :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
Аниken

Я на своей свадьбе не плакала. И в ЗАГСе - не хотелось. Тётенька, которая речь говорила - была очень такчина.

А вот мой брат младший, за одно с моей тёте рыдали на взрыв =(

Когда проходили в комнату для поздравлений после росписи - слышала, как мой папик брата успокаивал - "Чего плачешь - она же за хорошего человека замуж выходит - радоваться надо!!!"

На раздевание я тоже не плакала. И вобще кажись ни кто не плакал, всё было тихо мирно, но долго =((

Partajează acest post

Link spre post
JulB

Я очень сентиментальная и плакала на свадьбе. В ЗАГСе, когда про родителей стали говорить (обоих на тот момент уже не было) , а потом родители мужа настояли на поездке на кладбище. Вот там и я ревела уже до подтекания туши, а на самой свадьбе-все смеялись и ixtym хорошо проволили время

Partajează acest post

Link spre post
atitasiki

Я на раздевании плакала. Пока меня "раздевали", папа песню играл, очень эмоционально.

Partajează acest post

Link spre post
irusik

Da, m-au atins cuvintele despre "adio, viaţa de apoi (viaţa alături de părinţi)", dar în rest eram veselă.

Partajează acest post

Link spre post
murzilka

AM PLANS LA STAREA CIVILA, AU PLANS SI PARINTII MEI SI SOCRII, AI MEI AU PLANS FIINDCA SUNT CEA MAI MICA SI NU AU VRUT SA MA CASATORESC ASA TANARA (EU AVEAM 20) DAR LA NUNTA LA DEZBRACAT DELOC AM AVUT CHEAR O DISPOZITIE FOARTE RIDICATA SI AM FOST FOARTE VESELA FIINCA ERAM CEA MAI FERICITA CA M-AM CASATORIT CU IUBITUL MEU :party::mosking::party:

Partajează acest post

Link spre post
ira

Всплакнула, когда уже в зале за столом ведущая стала читать стихи о маме. Потом сколько раз смотрела кассету тоже на этом месте реветь начинала. А теперь вообще смотреть кассету не могу, каждый раз больно на душе.

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

всплакнули только наши мамы на регистрации, когда, по обычаю, мы благодарили родителей.

Partajează acest post

Link spre post
amiga_

eu am plins de 3 ori.cind am auzit cum pipaia limuzina afara inainte de a intra sotul in casa,la inregistrare cind neau pus sa multumim parintii(atunci plingeau si mamele noastre),si la dezbracatul miresei.

da am vazut o nunta unde mireasa era foarte vesela,si la dezbracat inloc sa plinga ea plingea sotul ei....dar nu pur si simplu vreo 2 lacrimi,chiar plingea tare tare....ce mam mai ris,era de alde maminkin sinocek :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Lucky))
А я всплакнула :)

Когда мы встретились с нашим ведущим, он ни чего не расказывал что как будет, сказал только останитесь довольны, так оно и было.

Так вот он запел песню, которую вы наверника знаете она звучит почти на каждой свадьбе, исполняет ее помоему Кабзон, там такие слова -,Уходит девочка к другому, он не соперник мне но все же, короче смысл в том что эта песня поется от лица отца, как папа вспоминает о моем детстве, а теперь я ухажу :( И мы с моим папой танцевали под эту песню, а потом вышел мой муж и папа должен был передать меня ему и когда я увиидела что у моего папы слезы в глазах, я заплакала. Даже сейчас пишу это и у меня мурашки по коже :)

А я знаю этого ведущего, это наверное Слава Фарбер! Он был ведущим на свадьбе у моей подружки. Музыканты у него обалденные-группа "Престиж". :rolleyes: Было супер! :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Si eu am plins de 3 ori:

1. Cind a venit sotul sa ma ia de-acasa

2. La Oficiul Starii Civile

3. La dezbracatul miresei

Partajează acest post

Link spre post
olya

OOOOOOO, eu am plâns în dimineaţa nunţii, la ora 6, când m-a sunat frizeriţa şi a spus că nu poate să mă coafeze că e bolnavă.... :cry: şi în bocet m-am apropiat de geam şi când am văzut că afară toarnă o ploaie, de nu se vede la un metru..... oooo, am avut o dimineaţă pe cinste.

p.s. Spre ora 12 eram deja coafată, machiată, cu zâmbet pe buze, iar afară era soare!

Partajează acest post

Link spre post
amalica
OOOOOOO, eu am plâns în dimineaţa nunţii, la ora 6, când m-a sunat frizeriţa şi a spus că nu poate să mă coafeze că e bolnavă.... :rolleyes: şi în bocet m-am apropiat de geam şi când am văzut că afară toarnă o ploaie, de nu se vede la un metru..... oooo, am avut o dimineaţă pe cinste.

p.s. Spre ora 12 eram deja coafată, machiată, cu zâmbet pe buze, iar afară era soare!

Sarmana de tine, si cum te-ai descurcat cu coafura si makiajul - ai mers la prima frizerie de linga casa ? Mie cam mi-i frica de asa cazuri.

Partajează acest post

Link spre post
fetito

Уверена, что буду реветь во время танца с папой.... :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
anteta

Am plins un pic doar la dezbracarea miresei, vazind-o pe maicamea ca plingea. (ea deobicei nu plige asa usor, dar atunci m-a facut si pe mine sa bocesc) :smile: dar si cintecul cela de jale actioneaza: "ia-ti mireasa ziua buna/ de la frati, de la surori... (ceva de genul asta)

Dar mi-a trecut repede supararea! :smile:

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga
OOOOOOO, eu am plâns în dimineaţa nunţii, la ora 6, când m-a sunat frizeriţa şi a spus că nu poate să mă coafeze că e bolnavă.... :smile: şi în bocet m-am apropiat de geam şi când am văzut că afară toarnă o ploaie, de nu se vede la un metru..... oooo, am avut o dimineaţă pe cinste.

О, знакомая ситуация. Накакуне свадьбы, уже в 10 вечера решила я еще раз звякнуть моей парихмахерше уточнить о времени на утро когда она подъедет. К слову, я у нее до свадьбы 2 раза была, делала пробные прически. И тут она мне заявляет "Ой, Боже!!! У меня на одно время 2 невесты. Вы обе Лены и я запуталась. Кто первый меня из дома заберет, к той и поеду" :smile: Дальше рассказывать не буду :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Нет не плакала и не понимаю почему другие плачут, когда сникали фату улыбалась во весь рот, радоватся надо что вступаеш в новую жизнь.

Partajează acest post

Link spre post
Laura
OOOOOOO, eu am plâns în dimineaţa nunţii, la ora 6, când m-a sunat frizeriţa şi a spus că nu poate să mă coafeze că e bolnavă.... :ireful1: şi în bocet m-am apropiat de geam şi când am văzut că afară toarnă o ploaie, de nu se vede la un metru..... oooo, am avut o dimineaţă pe cinste.

Daaaaaaaa, credeam ca numai eu am trecut prin asa ceva.

Am avut o coafura ca si acum plang, desi au trecut 7 ani.

Mama mea plangea de dimineata.

Am plans la starea civila, dar au plans toti, parintii sotului meu sunt decedati si cand a inceput doamna de acolo sa spuna poeziile alea despre parinti, a inceput jalea.

A incput sa planga sotul, dup care a inceput eu, dupa noi a inceput sa planga toata lumea, de nu sti domna d la starea civila care-i problema.

Cand am iesit din sala lumea care astepta la rand se uita tare mirata la noi. Dup aia n-am mai plans, la dezbracat mireasa ma uitam la mirele meu, sa nu-i vad pe toti cei care plang.

Partajează acest post

Link spre post
amalica
S teh por kogda ea uznala 4to jdu rebeona4ika ea stala takoi sentimentalinai, vot v peatnitzu svadiba, i u minea uje drajit golas, navernoe kogda uviju mamu ili kovoto kto budit plakati tak razrevusi..... :girl_haha: , hatea mi s mujem jiveom 1.5 goda vmeste, vseoravno ..... :girl_haha:

Надо както настроить родных чтобы не плакали, я своим сказала чтобы при нас не плакали а то слезы это заразительная штука, :cry: и потом почему плакать ведь не на войну уходим - в наше время гражданский брак перед самой свадьбой вещь нормальная и родители уже свыклись с идеей что доча уже взрослая поэтому я очень прошу своих чтобы не плакали - и так много переживаний у молодых и у родителей, макияж испортиться в конце концов. :sorry: Радоваться надо - наконец-то дочку замуж выдали :val21:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum