crazyhome

Детский Сад №85 Str. Muzicescu,2A

Postări Recomandate

crazyhome

Девочки поделитесь мнением об этом садике или кто-нибудь может что-то слышал о нем.А то нас поставили в очередь в этот садик.Спасибо.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eliusic
Девочки поделитесь мнением об этом садике или кто-нибудь может что-то слышал о нем.А то нас поставили в очередь в этот садик.Спасибо.

Моя старшая дочь ходила в этот садик. Сад хороший, мы были довольны.

Partajează acest post

Link spre post
marieta

Copilul meu frecventeaza gradinita aceasta.Sunt foarte multumita.Educatorii sunt super.Copilul zilnic vine cu ceva nou invatat.Nu o sa regretati.

Partajează acest post

Link spre post
crazyhome
Copilul meu frecventeaza gradinita aceasta.Sunt foarte multumita.Educatorii sunt super.Copilul zilnic vine cu ceva nou invatat.Nu o sa regretati.

А разве это молдавский садик?Мне сказали что он русский и где он вообще находиться?Заранее спасибо большое за ответ.

Partajează acest post

Link spre post
marieta
А разве это молдавский садик?Мне сказали что он русский и где он вообще находиться?Заранее спасибо большое за ответ.

Да это молдавский садик.

Partajează acest post

Link spre post
Daiana D

GASESTE tema " Gradinitele sec. Buiucani", acolo sint toate adresele

Partajează acest post

Link spre post
Mars

Добрый день! Моему парню 2,5 годика, устроил его в 85 садик. Подскажите, кто знает, надо ли платить заведующей какой-то вступительный взнос? Если да, то в какой размере достаточно?

Сынишка родился посреди учебного года и его определили в группу к малявкам, а я хочу чтобы он общался с более старшими детками, имеет ли смысл договариваться о переводе в более старшую группу?

Partajează acest post

Link spre post
Mars

И еще .... малыш не знает молдавского языка и работники садика говорят, что для ребенка будет большой стресс, типа подумайте надо ли это вам и ребенку. А я думаю, что малыш должен приобщаться к молдавскому языку с садика, так ему легче потом будет его осваивать, хотя ни я, ни жена молдавского толком не знаем. Что посоветуете?

Заранее благодарю за ваше мнение и советы!

Partajează acest post

Link spre post
asha
Добрый день! Моему парню 2,5 годика, устроил его в 85 садик. Подскажите, кто знает, надо ли платить заведующей какой-то вступительный взнос? Если да, то в какой размере достаточно?

Сынишка родился посреди учебного года и его определили в группу к малявкам, а я хочу чтобы он общался с более старшими детками, имеет ли смысл договариваться о переводе в более старшую группу?

Заведущия , добрая женщина и входит в положение родителей. Мы когда посещали садик то таких детишек переводили без проблем как только освобождалось место в соотвествуйщей групе. Но если вы хотите что бы предпочли вас в первую очередь , то можете поинтерисоваться чем можите помочь садику, возможно нужно чтото перевезти, купить, прибить и т.д.

Насчет стресса :

1 зависит от темперамента ребенка, если он у вас меланхолик то не стоит отдавать.

2 дети которые пришли к нам в групу в младшем возрасте потом говорили легко и почти без ошибок, те что пришли в более старшем возрасте в итоге говорили на много хуже .

3 если собираетесь потом отдать в русскую школу то в подготовительной групе вам не помогут в подготовке , так что прейдется переводить в русский садик или посещать подготовительные курсы при русских школах.

Удачи!

Partajează acest post

Link spre post
Levtinka

И все-таки подскажите с адресом. В списке буюканских садиков название улицы написано, но ее название мне ничего не говорит. Дайте пожалуйста какие-то ориентиры.

Partajează acest post

Link spre post
asha
И все-таки подскажите с адресом. В списке буюканских садиков название улицы написано, но ее название мне ничего не говорит. Дайте пожалуйста какие-то ориентиры.

На Крянгэ за магазином Букурия (тот что рядом с рестораном СЮРПРИЗ) там 3 садика № 85 по середине .

Partajează acest post

Link spre post
Levtinka
На Крянгэ за магазином Букурия (тот что рядом с рестораном СЮРПРИЗ) там 3 садика № 85 по середине .

Там и 87-й, если я правильно понимаю...спасибо большое за ответ.

И еще вопрос, мы в очереди не стоим, легко ли договориться с заведующей? сколько примерно нужно денег? И вообще реально ли попасть в этот сад без предварительной записи в РОНО? Очень жду ответа.

Partajează acest post

Link spre post
asha

И еще вопрос, мы в очереди не стоим, легко ли договориться с заведующей? сколько примерно нужно денег? И вообще реально ли попасть в этот сад без предварительной записи в РОНО? Очень жду ответа.

Мы 3 года как ушли в школу а когда поступали в 2003 было проще, взяток не давала но заведущая отличная (по крайней мере у меня сложились хорошие отношения с ней) вы просто подойдите и поговорите с ней.... авось и повезет. Но , откладывать не стоит уже середина июня.

Partajează acest post

Link spre post
Levtinka
Мы 3 года как ушли в школу а когда поступали в 2003 было проще, взяток не давала но заведущая отличная (по крайней мере у меня сложились хорошие отношения с ней) вы просто подойдите и поговорите с ней.... авось и повезет. Но , откладывать не стоит уже середина июня.

Спасибо за ответ. Да, вот, не знаю уже...может все-таки в русский(мы русскоязычные). Никак решиться не можем. Теперь на счет 87 думаем. Знакомая туда свою дочь водила. Пойти надо прогуляться там и разведать что к чему.

Partajează acest post

Link spre post
Heliga

Ну как, прогулялись в 87? Это русский детсад? Нам тоже в садик пора, не можем определиться. Поделитесь имфой.

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

cine stie i-au in aceasta gradinita copii mai mici de doi ani?

Partajează acest post

Link spre post
dictat

расскажите, как занимаются с детками в этом саду? есть ли логопед? английский? может быть есть платные группы, где с детками занимаются активнее? очень жду ответов мамочек, чьи детки ходят в этот сад.

Partajează acest post

Link spre post
Mars

Платных групп нет, логопеда нет, английский преподают, а вообще вроде с детками занимаются неплохо. Нам садик нравится.

Partajează acest post

Link spre post
Таська

Ну как, прогулялись в 87? Это русский детсад?

русский

Partajează acest post

Link spre post
lilica1

Salut la toate mamicile,am un baiat de 4 ani si lam inscris la gr.16 dar mam razgindit ca sunt multe nuante care nu ma aranjeaza, si ma gindesc la alte 2 gradiniti 62 si 85, si mam hotarit sa plecam la gr. 85 . Cine ma poate ajuta cu un sfat, am nevoie de grupele de 4 ani de o educatoare bravo care nu striga intruna la copii si se ocupa cu ei, si citi copiii sint in grupa si care grupa de virsta 4-5 ani este mai aranjata si mai tare la matinee si in rest. VA MULTUMESC!

Partajează acest post

Link spre post
Dianacica

Buna fetelor.Si noi am fost inscrisi la aceasta gradinita.Avem 1 an si 4 luni si mi sa comunicata ce pe la 2 anisori deja putem sa mergem(cu toate ca am vrea si mai devreme).Cunoaste cineva educatoarele, ca sa poata sa ne recomande pe cineva?Care ar fi si contributiile noastre la inscrirea in gradinita si lunar dac se poate...

Partajează acest post

Link spre post
clima.ana.teut@gmail.com

as vrea sa va comunic cite ceva schimbari care s-au produs in gradinita data: din gradinita a plecat directoarea si impreuna cu ea au plecat si unii din educatori, iar din observatiile mele pentru cei de au ramas le este indiferent de copii nostri. Din toamna si pina in preyent copiii nu au vazut plimbari, asa zisa directoare cu dadaca si alte educatoare zilnic stau la cafele si distractie in grupa de cresa. Atunci ma intreb cine sta cu copiii in acest moment. De aceea v-as recomanda sa va mai ginditi daca se merita sa mergeti intracolo.

Partajează acest post

Link spre post
Radiatia

as vrea sa va comunic cite ceva schimbari care s-au produs in gradinita data: din gradinita a plecat directoarea si impreuna cu ea au plecat si unii din educatori, iar din observatiile mele pentru cei de au ramas le este indiferent de copii nostri. Din toamna si pina in preyent copiii nu au vazut plimbari, asa zisa directoare cu dadaca si alte educatoare zilnic stau la cafele si distractie in grupa de cresa. Atunci ma intreb cine sta cu copiii in acest moment. De aceea v-as recomanda sa va mai ginditi daca se merita sa mergeti intracolo.

foarte interesanta info, insa in privinta plimbarilor, traiesc chiar vis-a-vis si vad cum se joaca copii afara, anume cind este timpul frumos .... daca mai aveti ceva informatii spuneti-ne sinoua, caci stam si noi in rind la aceasta gradinita

Partajează acest post

Link spre post
Radiatia

buna ziua

ati lasat un mesaj foarte intrigant cu privire la gradinita 85.noi stam in rind la gradinita aceasta. puteti sa ne spuneti mai multe despre gradinita data, ce este neinregula cu ea. Dvs. aveti copil la aceasta gradinita. astazi am intilnit o persoana care a negat ceea ce ati scris Dvs.luminatine cu privire la opinia dvs despre gradinita data

Partajează acest post

Link spre post
Lolla

Fetita mea merge la 85. Si suntem foarte dezamagiti. carte nu se face. Grija nu prea au de copii, educatoarele stau la taclale toata ziua. Tipa la copii, iar in grupa noastra legea o face dadaca, care are un limbaj foarte urat si-i cam sperie pe copii. Sincer daca gasesc alternativa o sa-mi schimb copilul de acolo.

In plus mobilele sunt foarte vechi si urate, platim in fiecare luna inafara de bonul de plata si fondul gradinitei-120 lei. Dadaca nu ezita sa barfeasca parintii de fata cu alti parinti. iar una dintre educatoare are o metoda de lucru eu zic destructiva. Ii pune pe copii sa rade de copilul care poate a gresit ceva, cica asta ajuta copilul sa devina mai atent si ambitios, cand de fapt asta distruge psihic copii si ii inhiba. daca aveti posibilitati si alternative alegeti alta gradinita!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum