Vizitator inna86

Temperatura La Copil

Postări Recomandate

Vizitator inna86

Doamna Aneta va rog sa ma consultati in urmatoarea intrebare. Am un baietel de 4 luni, problema este ca la bebelus tot timpul joaca temperatura, adica acum este 36.6 peste 5 minute 36.8 apoi 37 si tot asa toata ziua. Am efectat un sir de analize totul este in norma in afara de faptul ca copilul are citomegalvirus. Am efectat analiza ADN CMV prin PCR (cantitativ) in singe la 3 luni era de 10526 copii CMV, am efectuat analiza repetata peste 1 luna titrul era deja de 8695 copii CMV. Am consultat un neurolog si ne-a spus ca temperatura poate fi din cauza luptei organismului cu virusul si ne-a recomandat sa-i administram pantogam 1/4 din pastila de 3 ori pe zi. Problema este ca la 2.5 luni i-am administrat tratament de linistire printre care si pantogam tot 1 luna de 2 ori pe zi. Dumnevoastra ce parere aveti se poate sa-i administrez acest preparat la un interval asa mic si intradevar pantogamul ajuta la reglarea temperaturii corpului la copil, ce efecte negative poate provoca acest preparat? va multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Buna ziua1

Pantogamul ajuta la reglarea metabolismului in celule nervoase. Iar daca temperatura e intr-adevar de la persistenta virusului, cred ca pina nu va scapa organismul de virus, temperatura poate fi instabila, principalul sa nu fie mai mult de 37.

Daca medicul considera necesitatea preparatului il puteti administra si peste o una de la prima administrare.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum