Anastasia

"на Горшок" на улице / WC la plimbare

Postări Recomandate

Anastasia

Сегодня гуляля с малышом и вдруг он захотел писать :tease: У нас в таких ситуациях времени на раздумья нет, надо действовать.

Вот теперь переживаю не застудила ли я ему чего-нибуть (-8 мороза)?:whistle3:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Фунтик

Я читала, что нужно для таких случаев носить с собой памперс и бегом бежать в подъезд, чтоб там он на него пописал. Получается, что не на улице и не так холодно.

Сама я еще это не практиковала, дите маленькое для этого.

Partajează acest post

Link spre post
Gavanna

а если просто писюлю вытащить и пописить по мужски стоя?

мы больше часа не гуляем. писаем перед выходом из дома. пока проколов не было - спокойно терпим до дома.

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

а с девочкой что делать?

Partajează acest post

Link spre post
Anastasia
Я читала, что нужно для таких случаев носить с собой памперс и бегом бежать в подъезд, чтоб там он на него пописал. Получается, что не на улице и не так холодно.

Сама я еще это не практиковала, дите маленькое для этого.

Спасибо но нам этот метод не подходит, мы гуляли в парке :lol:

Partajează acest post

Link spre post
Coria
а с девочкой что делать?

Desi in casa face la olita afara o imbrac in pampersi-chilotei.Daca vrea si inca nu ajungem acasa atunci stau fara grija ca nu se uda, dar in acelasi timp o rog sa rabde pina acasa.

Cand era cald, faceam pipi afara, acum insa nu as indrazni sa o dezbrac...brr.

Desi la baieti e mai simplu, totusi e frig afara.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

мне кажется в таком возрасте нет особой разницы мальчик это или девочка. я бы ниодно ни другого не решилась раздеть в мороз. да и добежать до укрытия мне кажется быстрее чем распаковать комбезы и все что под ним.

я бы скорей памперс одевала и просила дотерпеть. а не получилось бы - так не страшно.

Partajează acest post

Link spre post
Счастливица
Сегодня гуляля с малышом и вдруг он захотел писать :girl_wacko: У нас в таких ситуациях времени на раздумья нет, надо действовать.

Вот теперь переживаю не застудила ли я ему чего-нибуть (-8 мороза)? :girl_in_love:

Если ребенок жалуется на боль при мочеиспускании, то стоит задуматься. Если нет, то вряд ли таким образом можно за 1 минутку простудить почки или др.внутренние органы

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

А зачем рисковать? Хотя моя тоже просится и садится на горшок, но на улице не рискую, а вдруг ей приспичит, то тогда что делать? Не представляю ее мокрой по этому морозу, так что лучше подгузник одеть, но до выхода из дома, посадить ре на горшок.

Partajează acest post

Link spre post
Леляй

если комбез слитный, то тогда да-неудобно, а если раздельный,то по-быстрому наверное можно, а что ж делать если некуда, мы перед улицей тоже всегда на горшок сажаем, но если гулять больше часа , то ребенку в туалет же надо, если прогулки рядом с большими магазинами, то мажно там сходить, обычно во всех есть туалет.

Partajează acest post

Link spre post
ирина85
Сегодня гуляля с малышом и вдруг он захотел писать :xm_18: У нас в таких ситуациях времени на раздумья нет, надо действовать.

Вот теперь переживаю не застудила ли я ему чего-нибуть (-8 мороза)?:curtsey:

я тоже перед прогулкой сынишку на горшок высаживаю,на час прогулки хватает,а больше по времени в такой мороз не рискуем гулять! :ok:

Partajează acest post

Link spre post
egora

Я тоже одеваю памперс ,не рискую,так как мой сынуля в дабавок еще и не хочет просится,поэтому вот так ,без памперса не выходим.Конечно если с расчетом,что идем гулять не надолго,то естественно перед выходом на горшок сажаю,ну в таком случае можно и без памперса.

Editat de egora

Partajează acest post

Link spre post
tiffany

Unde duceti copii la WC cind iesiti la plimbare? Eu il tin pe Mihaita pipi mai ca oriunde, la un copac, in iarba...si daca face caca? patesc rusinea.... :scratch_one-s_head: El inca nu poate spune ce vrea, fie pipi sau caca, zice la tot "caca". Unde ii duceti pe ai vostri? Unde ii tineti sa-si faca treburile daca prin apropiere nui nimic potrivit si sa fie si mai departe de terenul de joaca? si daca sinteti in transport?

Partajează acest post

Link spre post
Coria

Asa ca si voi daca se simte necesitate atunci cautam un loc mai dosit...Victoriei mele a inceput sa-i placa dupa ce a vazut urma uda pe pamint...mai ales ca pe urma imi zice ca vrea sa se joace in glod :))

Partajează acest post

Link spre post
tiffany
Asa ca si voi daca se simte necesitate atunci cautam un loc mai dosit...Victoriei mele a inceput sa-i placa dupa ce a vazut urma uda pe pamint...mai ales ca pe urma imi zice ca vrea sa se joace in glod :))

Nu ma sfideaza faptul cind face pipi, dar daca el nu poate zice ce necesitati are eu mai des il tin la ghici, da-da nu-nu... si de fiecare data tresa gasesc un loc cit mai ascuns in caz ca face caca :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

De obicei cautam un loc mai dosit...

Dar s-a intimplat si asa ceva:

Eram in toiul reparatiiei a camerei de baie, si cutreieram magazinele in cautarea teracotei. De obicei unde se vinde teracota, gresie se vind si chiuvete, unitazuri si... fetita cum dadea cu ochii de ele zicea ca vrea la WC. S-a intimplat sa fim la Keramin, intrebam consultantii unde putem sa ducem copilul sa faca pipi, la care ei imi raspund ca WC e doar pentru personalul lor si e intrzis strainilor. Am ramas stupefiata, un asa mare centru ce vinde anume obiecte sanitare nu are un WC pentru clienti. Ce era sa facem, am iesit afara si fetita a facut pipi linga masina noastra , care era parcata drept in fata magazinului.

Editat de Ianna

Partajează acest post

Link spre post
masha05

Pina acuma cautam mereu un loc mai dosit,dar odata fetita de aproape 3 ani a dat de nada ca exista WC prin magazine si acuma am marea bataie de cap sa rog prin magazine sa-mi dea voie si de obicei primesc un raspuns afirmativ sau caut WC public.

Partajează acest post

Link spre post
Natishka

Мальчишкам наверное проще в этом отношении :girl_haha: Может мой опыт кому поможет-стараюсь брать с собой бутылочку,пописяли и в мусорку выкинули :mail1: .

Partajează acest post

Link spre post
swetlanna86
noi avem o problemă copilul face pipi doar la oala lui de acasă,cînd mergem undeva pe mai mult timp luăm şi oala cu noi,sper cu timpul să scăpăm de oală.copilul are 1.8 luni

Da ,si eu am o problema ca a ta,si fetita e de aceeasi virsta ca copilul tau.Cind esim la plimbare,face pipi,si cind ne intoarcem..............

Unde duceti copii la WC cind iesiti la plimbare? Eu il tin pe Mihaita pipi mai ca oriunde, la un copac, in iarba...si daca face caca? patesc rusinea.... :girl_haha: El inca nu poate spune ce vrea, fie pipi sau caca, zice la tot "caca". Unde ii duceti pe ai vostri? Unde ii tineti sa-si faca treburile daca prin apropiere nui nimic potrivit si sa fie si mai departe de terenul de joaca? si daca sinteti in transport?

Noi pina nu demult am stat in pampers,dar aproape de 1luna,nu mai stam.....si cind eseam la plimbare,in pampers,la bunei...in pampers..

...am fost la tara,pe cind erau caldurele,si soacra ia scos pampersul,si a stat toata ziua in chilotei,de atunci nu mai folosim pampers...

si eu sint asa multumita :girl_impossible: pentru ca fetita mea se cere la olita,ba chiar citeodata se duce singurica :girl_crazy: ...........

Editat de Кисюня

Partajează acest post

Link spre post
сластена

Noi abia incepem din cind in cind sa ne cerem la olita. Afara il pun sa faca de pe sezute ca fetele, fiindca din picioare nicidecum nu vrea :rolleyes: , dar tot facem unde suntem, la copac sau la iarba.

Partajează acest post

Link spre post
delia

La noi e o problema intreaga, afara refuza categoric sa faca la copacel sau in iarba, doar acasa la olita. Kind mergem undeva mai departe de casa ii pun scutec, dar oricum refuza sa faca si in scutec, tine pina ajungem acasa si nu e bine :rolleyes: , nu stiu cum s-o obisnuiesc sa faca la copacel! :mail1:

Partajează acest post

Link spre post
tiffany

Kiar nu stiu de ce unii copii fac doar la olita lor... Stiu si eu persoane care iau intotdeauna oala cu ei, oriunde ar merge. ptiu-ptiu Mihaita unde il pun acolo face, fie la oala acasa, la oala la bunica, afara, din picioare sau sezute :) Il tin mai des pe sezute ca sau pipi sau caca, adesea zice la ambele caca :) Cu pampers demuuuult nul tin, nici anul nu-l implinise... De cerut la oala se cere dar nu de fiecare data. Daca e fara kilotei fuge singur si se aseaza, daca e imbracat sau se cere sau eu il intreb daca nu vrea... Se scapa in pantaloni cind e concentrat asupra unui lucru si nu-si da seama ca vrea la oala :laught1:

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Madama mea nu vrea sa faca pipi afara la copac sau in iarba, de-acum cind nu mai poate face in pantaloni dar nici nu accepta s-o tin :tease:

Partajează acest post

Link spre post
Lady

vasino%20ekko%20potette.jpg

In Europa se folosesc asa olite cu punga. Dupa ce copilul a facut treba, punga se arunca la gunoi. :tease:

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Китайский метод. :girl_haha:

aziya124.jpg

kaidangku[4].jpg

IMG_2046.jpg

split-pants.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum