koe84

Упаковка Подарков

Postări Recomandate

koe84

1-й способ завязывания банта на подарке.

Возьмите ленту

- Сделайте из нее последовательно друг за другом множество петель

- Закрепите их посередине

- Расправьте бант (диаметр банта зависит от используемой ленты).

65e27c0fdf8c.jpg

2-й способ.

Возьмите ленту длиной 40-50 см (Вы можете комбинировать различные расцветки, можете сделать бант любого размера и диаметра, варьируя длину ленты)

- Сложите ее в виде восьмерки, перевяжите посередине тонкой ниткой

- Сделайте еще такой же бант

- Наложите друг на друга и перевяжите посередине лентой.

dd3f95e195a8.jpg

У вас есть время потренироваться до нового года...УДАЧИ!!! :X08:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BabaYaga

Вот пора покупать и готовить подарки на Новый Год. Как вы их обычно пакуете? красиво в коробки с упаковочной бумагой и бантом или просто "в чем продали, в том и передали"?

Мне больше нравится когда все упаковано красиво. Но не всегда на это хватает времени, некоторые подарки в последний момент покупаются, в упаковочных ларьках очереди. И стоит это не дешего.

Может кто то сам как то пакует дома? Где покупаете коробки, бумагу, ленты, банты?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

La metro am vazut de vinzare hirtie si lenta pentru impachetat,parintii deobicei asa procedeaza,impachete

aza acasa si se primeste foarte frumos.

In europa totul e facut cu scop de a satisface clientul,nu doar de sarbatori dar mereu gratis orice ai procra ti-l inveleste in hirtie frumoasa si cu bant-daca rogi,unele magazine in schimbul invelirii iti anexeaza pachete din hirtii viu colorate sau cutii.Acum de anul nou predomina hirtiile cu tematica Craicunului. :X-04:

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Imi place sa impaketez kadourile, kind cumpar ceva in cutie-ma ghindesk cam ce-as putea in ea sa impaketez, daca imi convine o pastrez iar apoi cumpar hirtie speciala(Vicky, del a Metro acum am cumparat si eu)+banda abuziva(am gasit speciala pt copii) si la caz +floare cu lipici.Si sotul ma ajuta.O placere kind impaketez!

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Imi place sa impaketez kadourile, kind cumpar ceva in cutie-ma ghindesk cam ce-as putea in ea sa impaketez, daca imi convine o pastrez iar apoi cumpar hirtie speciala(Vicky, del a Metro acum am cumparat si eu)+banda abuziva(am gasit speciala pt copii) si la caz +floare cu lipici.Si sotul ma ajuta.O placere kind impaketez!

lili,

ce fel de banda adeziva special pentru copii??Ai in vedere ornamentele?Sau e Child Safe???

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor

Da, in Europa e cu totul altfel decat la noi :sad: , dar poate cu pasi de melci ii ajungem noi cumva :spiteful: Cu noi e clar, dar poate copiii nostri vor locui in Europa :clapping:

Cadourile si eu intotdeauna le impachetez, fie acasa fie la un magazin special - asa e mai placut sa le daruiesti si sa le primesti. Daca merg la magazin pu impachetare aleg hartia si fundita acolo pe loc, dar am si acasa hartie de impachetat asa just in case :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Lili
lili,

ce fel de banda adeziva special pentru copii??Ai in vedere ornamentele?Sau e Child Safe???

Colorata si ornamente in special pt copii(<scoici>)

Mi-a venit o ideie, se poate in lok de floare acum o jucarie pt brad ce nu se strica.

Partajează acest post

Link spre post
infinit

С тех пор как себя помню, всегда извращалась с подарочной уппаковкой. Кажется еще когда кулечек был наикрутейшей упаковкой, я делала коробки, вязала банты и т.п. И чем далше в лес тем больше извращенцев - сейчас дошла до того что и упаковка дложна быть нужной. В последнее время вместо упаковочной бумаги использую красивые платки, а вместо ленты красивая заколка. Коробки заменяю карзинками или красивыми шкатулками. В деньги это выходит примерно за те же суммы что и стандартная упаковка в подарочном отделе, а бывает что значительно дешевле, при этом красиво, не обычно и применмо! Однажды подарила своим друзьям пиво упакованное в бокалы - прикольно получилось!

Partajează acest post

Link spre post
coffy
С тех пор как себя помню, всегда извращалась с подарочной уппаковкой. Кажется еще когда кулечек был наикрутейшей упаковкой, я делала коробки, вязала банты и т.п. И чем далше в лес тем больше извращенцев - сейчас дошла до того что и упаковка дложна быть нужной. В последнее время вместо упаковочной бумаги использую красивые платки, а вместо ленты красивая заколка. Коробки заменяю карзинками или красивыми шкатулками. В деньги это выходит примерно за те же суммы что и стандартная упаковка в подарочном отделе, а бывает что значительно дешевле, при этом красиво, не обычно и применмо! Однажды подарила своим друзьям пиво упакованное в бокалы - прикольно получилось!

уау :pardon: где-то видела как японцы в платки оч красиво запаковывают бутылки саке и т.д..

Я стараюсь всегда упаковать подарки,особенно сейчас с обитателями дома,которые оч любят пошуршать и которым еле-еле хватает терпения,чтобы открыть подарок. В прошлом году упаковала ночью 10 подарочков для дочи-каждую мелочь в отдельную коробочку или пакетик с бантиком.

6d48c0b8c457.jpg

В Метро уже продают бумагу,ленту, на следующие выходные обязательно куплю.

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Citeodata luam cadoul care e ambalat de la magazin, dar imi place chiar mie personal sa impachetez cadourile. O fac cu mare placere, acum chiar si fiul ma mai ajuta citeodata! :x013:

Partajează acest post

Link spre post
Снежинка

Видела на центральном базаре сумочки из тонкой прозрачной ткани.Специально для подарков.Думаю купить такие или самой нашить.

Partajează acest post

Link spre post
olga_d4

eu de asemenea prefer sa ambalez cadourile acasa.Imi cumpar toate necesare si ma apuc de lucru, e foarte placut sa te ocupi de asa ceva cind stii ca o faci pentru cineva drag

Partajează acest post

Link spre post
Миа

с удовольствием сама запаковываю подарки, ленту брала в бутике на цветочном рынке на гоголя

Partajează acest post

Link spre post
koe84

Я тоже люблю сама этим заниматься.. это мне доставляет огромное удовольствие... а какие ваши идеи по оформлению подарка.

А могу я вам скинуть некоторые виды оформления

http://www.probuem.ru/newyear/16697

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum