marischka

Где вы покупаете парфюм?

Postări Recomandate

marischka

Я почти 2 года пользуюсь только духами CACHAREL Promisse. Первый раз купила в ДьютиФри. Запах хоть и не навязчивый, но ОЧЕНЬ стойкий. Хотя я сама этого не чувствовала, но мне все вокруг говорили "От тебя так пахнет". Купила 2 флакон в Овико. Запах тот же, но уже качество страдает :laught: Теперь мне никто не говорит. что от меня пахнет, хотя выливаю на себя намного больше духов, чем раньше. НО духи в дьютифри стоили дороже, чем в Овико!!

Где вы покупаете духи? Реально ли у нас в Молдове купить оригинал?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SoonMomHope

У меня такая же история - раньше брали в Дьютифри, потом нашли в Овико (дешевле). Запах и флакон, вроде, такие же, но менее стойкие. Наверное, вернусь в Дьютифри.

Partajează acest post

Link spre post
Магда

А мне нравится мужской Кашерель. ПОкупаю парфюм в "Овико" по карточке или на праздники, когда скидки..

Partajează acest post

Link spre post
@niri

покупаю в Capriz Parfum, уже накопила большую скидку :smile:

Partajează acest post

Link spre post
inx
покупаю в Capriz Parfum, уже накопила большую скидку :pardon:

cum vi se pare Armani -Code?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
cum vi se pare Armani -Code?

mie imi place,mi-am luat anl trecut la Craciun :pardon:

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Noi cumparam de la <Ovico>, imi place cum se deserveste.Nu se uita cum esti imbracat si consultantii nu sunt ingimfate, deseori ma cioknesk cu asa tipuri si in asa caz nu-ti ramine dekit sa ceri condica.<Kapriz> unde are sediu?

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk

Eu tot cumpar de la Ovico, parca nu ma deranjeaza nimic in calitatea parfumurilor... Cred ca de aceea ca nu am avit ocazia sa compar cu altceva :fool: Aromele preferate - Light Blue de la Dolce&Gabanna si Lips de la Salvadore Dalli.

Partajează acest post

Link spre post
inx
Eu tot cumpar de la Ovico, parca nu ma deranjeaza nimic in calitatea parfumurilor... Cred ca de aceea ca nu am avit ocazia sa compar cu altceva :fool: Aromele preferate - Light Blue de la Dolce&Gabanna si Lips de la Salvadore Dalli.

la noi la ce pret e Light Blue de la Dolce&Gabanna (30ml)

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk
la noi la ce pret e Light Blue de la Dolce&Gabanna (30ml)

Eu am de 50 ml. De 30 am cumparat cu 2 ani in urma, inainte de nunta si am dat 480 de lei. Dupa asta, l-am tot primit in dar, asa ca sincera sa fiu, nu stiu preturile de acum. Dar as putea presupune ca s-a mai scumpit cu vreo 100 de lei... :fool:

Partajează acest post

Link spre post
inx
Eu am de 50 ml. De 30 am cumparat cu 2 ani in urma, inainte de nunta si am dat 480 de lei. Dupa asta, l-am tot primit in dar, asa ca sincera sa fiu, nu stiu preturile de acum. Dar as putea presupune ca s-a mai scumpit cu vreo 100 de lei... :fool:

ok.merci :fool:

Partajează acest post

Link spre post
ATI

De obicei, prietenele mele imi comanda mie parfumurile sa le iau din Elvetia sau din Franta. Si am inteles ca la noi este mai ieftin ca la Chsinau.

Partajează acest post

Link spre post
Estella

Ultimile parfumuri care mi le-a daruit sotul au fost procurate din Washington si din Frankfurt...desigur sunt mai calitative decat ceea ce procur aici...din magazinele de parfumerie de la noi prefer Parfum Lux deoarece gasesc si multa cosmetica aici (nu sunt prea convinsa de calitate, dar nu merg in strainatate atat de des ca sa reusesc sa-mi procur de acolo tot ce am nevoie)

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Nicoleta
Eu tot cumpar de la Ovico, parca nu ma deranjeaza nimic in calitatea parfumurilor... Cred ca de aceea ca nu am avit ocazia sa compar cu altceva :girl_crazy: Aromele preferate - Light Blue de la Dolce&Gabanna si Lips de la Salvadore Dalli.

Daca preferati aromate de asa tip, incercati Funny de la Moschino, o sa va placa, e formidabil!

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Mie sotul imi aduce din Paris cind pleaca in deplasari in Franta. :dance3: Merge destul de des, asa ca din Chisinau nu cumpar. :mosking:

Partajează acest post

Link spre post
olya

Fetelor, eu am fost şi pe la ovico şi pe la capris etc, prin chişinău, dar am văzut că nu sunt originale (de cele originale unele se deosebesc chiar şi prin miros, nu doar după persistenţa mirosului). Sora mea are câteva, cumpărate din europa, şi am avut ocazia să compar...am rămas profund dezamăgită.

Partajează acest post

Link spre post
Five
Fetelor, eu am fost şi pe la ovico şi pe la capris etc, prin chişinău, dar am văzut că nu sunt originale (de cele originale unele se deosebesc chiar şi prin miros, nu doar după persistenţa mirosului). Sora mea are câteva, cumpărate din europa, şi am avut ocazia să compar...am rămas profund dezamăgită.

absolut de acord cu tine!

Partajează acest post

Link spre post
Dia

Я и себе и мужу покупаю духи в Овико, вполне довольна, мне и обслуживание такм нравится, иногда по часу сижу в магазине поак выбиру духи :off01:

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

в Капризе у меня дисконтка......но согласна по качеству они отличаються от тех куплиных в дютифри

Partajează acest post

Link spre post
malivina

Заказываю парфюм по каталогу - Oriflame или Hype Collection.

Partajează acest post

Link spre post
TES

+1,

imi place si Chanel Chance, desi este un parfum mai vechi, imi place mult cum miroase, fin si persistent.

Partajează acest post

Link spre post
marischka

на 999.мд постоянно разны объявления духи за 300 лей и т.д. Понятно, что это левые духи. Но я уверенаая что во всех наших магазинах продется тоже один левак,т.к. даже в Дьюти-фри духи стоят дороже. кто-то пробовал покупать духи по таким объявлениям? если запах такой же, то почему бы и не купить?

Partajează acest post

Link spre post
@niri

кто был в Турции наверное видели духи как оригинал люкс за 5 долларов :da2:

говорят, что хорошую подделку на всю косметику люкс привозят из ОАЭ - скорее всего в обьявлениях такая косметика

Partajează acest post

Link spre post
marischka
кто был в Турции наверное видели духи как оригинал люкс за 5 долларов :girl_impossible:

говорят, что хорошую подделку на всю косметику люкс привозят из ОАЭ - скорее всего в обьявлениях такая косметика

А в наших магазинах откуда?

Partajează acest post

Link spre post
@niri
А в наших магазинах откуда?

вот этого я не знаю :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum