delia

"proteflazid" - Administrarea Preparatului In Sarcina

Postări Recomandate

delia

Fetelor, a folosit cineca din voi preparatul "proteflazid" in sarcina, sau in genere l-a folosit cineva??? Si daca l-ati folosit, m-ar interesa ce efect a avut. Stiu ca este vorba despre un preparat de origine vegetala de ultima generatie ce are un efect antiviral si imunomodulator foarte puternic, si se zice ca se administreaza si in sarcina. Mi-a fost prescris si nu stiu ce sa fac.....sa-l iau ori nu :sad: . Daca cineva detine vre-o informatie vis - a - vis de acest preparat, va rog sa va impartasiti si cu mine. :blum: .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
delia
:wink2: Nimeni nu ma poate ajuta???????????

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk

Eu am luat acest preparat in timpul sarcinii. Efecte negative nu a avut, doar ca are un gust tare aiurea (nici zaharul nu-l poate neutraliza). Ei, dar pina la capat m-am obsnuit. Ce altceva ai vrea sa stii in afara de aceea ca costa un pumn de bani :wink2: ?

Partajează acest post

Link spre post
delia
Eu am luat acest preparat in timpul sarcinii. Efecte negative nu a avut, doar ca are un gust tare aiurea (nici zaharul nu-l poate neutraliza). Ei, dar pina la capat m-am obsnuit. Ce altceva ai vrea sa stii in afara de aceea ca costa un pumn de bani :pleasantry: ?

Merci mult pentru raspuns, eu deja l-am cumparat si stiu ca e ff scump,dar totusi ezit sa-l administrez. Mi-i frica sa nui fac rau bebelusului. Eu sunt purtatoare de citomegalovirus si herpes cu toate ca eruptii de herpes nu am avut nici o data in viata,si nu stiu ce sa fac, sal iau ori nu :unknw: . Spunemi te rog, ai simtit vre - un efect dupa administrare, te-a ajutat? Si inca ceva, la ce termen l-ai primit?

Merci anticipat, si iti multumesc ca nu ai trecut indiferenta peste intrebare. :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
delia
Eu am luat acest preparat in timpul sarcinii. Efecte negative nu a avut, doar ca are un gust tare aiurea (nici zaharul nu-l poate neutraliza). Ei, dar pina la capat m-am obsnuit. Ce altceva ai vrea sa stii in afara de aceea ca costa un pumn de bani :pleasantry: ?

Ezit din motivul ca unii medici au pareri diferite si sunt un pic confuza....... :unknw: . Unii zic ca e foarte bun chiar si pentru profilaxie,altii zic ca nu e cazul de administrat in sarcina preparate imunomodulatorii daca nu exista reactivare a virusilor. De aceia am vrut sa vad ce zic fetele care deja l-au folosit in sarcina.

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk
Ezit din motivul ca unii medici au pareri diferite si sunt un pic confuza....... :ok: . Unii zic ca e foarte bun chiar si pentru profilaxie,altii zic ca nu e cazul de administrat in sarcina preparate imunomodulatorii daca nu exista reactivare a virusilor. De aceia am vrut sa vad ce zic fetele care deja l-au folosit in sarcina.

Sorry ca asa tirziu iti raspund, nu am avut Internet vre-o doua zile.

Preparatul l-am administrat cind aveam vreo cinci luni de sarcina, apropos din aceleasi motive ca si tine. Eu am un ginecolog foarte bun in care am incredere foarte mare. Cind am dat analizele repetate, herpes-ul era negativ, iar citomegalovirusul - la acelasi nivel. Ce tine de efectele negative asupra copilului, nici nu stiu ce sa-ti spun. Parca sintem perfect sanatosi, cu exceptia hemangiomei pe care tre sa o scoatem in curind. Dar asta nu-i de la preparat.

Partajează acest post

Link spre post
delia
Sorry ca asa tirziu iti raspund, nu am avut Internet vre-o doua zile.

Preparatul l-am administrat cind aveam vreo cinci luni de sarcina, apropos din aceleasi motive ca si tine. Eu am un ginecolog foarte bun in care am incredere foarte mare. Cind am dat analizele repetate, herpes-ul era negativ, iar citomegalovirusul - la acelasi nivel. Ce tine de efectele negative asupra copilului, nici nu stiu ce sa-ti spun. Parca sintem perfect sanatosi, cu exceptia hemangiomei pe care tre sa o scoatem in curind. Dar asta nu-i de la preparat.

:ireful1: Iti multumesc mult p/u raspuns,ma hotarasc eu pina la urma ce voi face.....Cred ca am sa fac niste investigatii sa vad care e situatia,si pe urma iau o decizie. Un pic m-ai linistit, merci. :pardon:

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk
:ireful1: Iti multumesc mult p/u raspuns,ma hotarasc eu pina la urma ce voi face.....Cred ca am sa fac niste investigatii sa vad care e situatia,si pe urma iau o decizie. Un pic m-ai linistit, merci. :pardon:

Vezi in tema "Citomegalovirus" am mai scris citeva modalitati de tratare a virusului. Una dintre care este lasero-terapia. Tie nu ti-a fost recomandata?

Partajează acest post

Link spre post
delia
Vezi in tema "Citomegalovirus" am mai scris citeva modalitati de tratare a virusului. Una dintre care este lasero-terapia. Tie nu ti-a fost recomandata?

Nu mi-au recomandato dar am auzit si eu de aceasta metoda

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum