fetito

Card Bancar | Банковская карточка

Postări Recomandate

Фунтик

Злдрaвствуйте! Тaк получилось что оплaтил я кaрточкой от Banca de Economii товaр нa Aliexpress. A сейчaс мне черезе диспут вернули деньги, кудa они придут и где я могу их снять ? 

позвоните по телефонам 022-218-132 или 022-218-133. в карточном управлении еще остались сотрудники, они проверят и скажут, куда пришли деньги

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
coment

Fetelor, Help! Imi trebuie un card Visa pentru a achita cumparaturi online. La ce banca mai bine sa ma adresez si cam cit costa serviciul pentru deschiderea cardului si plata lunara. Care sunt conditiile? Merci.....

Partajează acest post

Link spre post
mamusika
2 часа назад, coment сказал:

Fetelor, Help! Imi trebuie un card Visa pentru a achita cumparaturi online. La ce banca mai bine sa ma adresez si cam cit costa serviciul pentru deschiderea cardului si plata lunara. Care sunt conditiile? Merci.....

puteti accesa site-urile bancilor pentru informatia data

Partajează acest post

Link spre post
ElenaMD
4 часа назад, coment сказал:

Mie imi place mobias, de exemplu. Am avut si la Victoriabank, dar acolo pretul intretinerii cardului e mai mare.

Partajează acest post

Link spre post
coment

am accesat informatia bancilor, insa sunt atit de diverse carduri si conditii, ca nu stiu ce card sa aleg. Nu inteleg ce citesc, mai pe scurt...

Partajează acest post

Link spre post
mamusika
2 часа назад, coment сказал:

am accesat informatia bancilor, insa sunt atit de diverse carduri si conditii, ca nu stiu ce card sa aleg. Nu inteleg ce citesc, mai pe scurt...

aveti nevoie de card de credit sau debit?

de debit - fara imprumut, de credit e cu imprumut.

alegeti gama dorita - MasterCard sau Visa. Deja aceste doua tipuri de carduri au diferite denumiri - Visa Electron, Visa Classic, Visa Gold, etc. Denumirile difera in dependenta de conditiile cardului - suma minina pe card, comision, alte posibilitati, etc

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
La 8/17/2017 la 10:13, coment a spus:

Pt cumparaturi on-line aveti nevoie de Visa Electron sau Visa Classic.

La Victoriabank sunt:

-Visa Electron Orange (in lei) (cobrand card) - Emiterea iniţială a cardului - 1,5 EUR, Deservire lunară - 0,2 EUR.

- Visa Classic (in valuta) - Emiterea iniţială a cardului - 1,5 EUR, Deservire lunară - 1.5 EUR.

La Mobiasbanca:

- Visa Electron (in lei) - 4 euro deservirea anuala

- Visa Classic (in lei, sau USD) - 10 euro deservirea anuala.

Deja dvs decideti ce va convine mai mult.

Eu am Master card la Mobias (EUR) si Visa Classic(EUR) la Victoriabank, deservirea anuala e 10 EUR pt primul card (Mobias) si 18 EUR pt al doilea (Victoriabank). Iata pe al doilea ma gindesc sa-l inchid, ca-i cam costisitor.

Editat de tanya_g

Partajează acest post

Link spre post
keri

Девочка Скажите пожалуйста если на карточке ли они доллары Могу ли я совершить покупку на AliExpress Или надо чтоб на карточке были доллары. Заранее всем спасибо

Partajează acest post

Link spre post
abe

Ирина, леи, доллары, иены любая валюта подходит для оплаты, тк банк делает конвертацию

Partajează acest post

Link spre post
Irisca

Buna fetelor. Vreau sa intru in web banking de la maib si imi cere ID  utilizator ce trebuie sa introduc?

Partajează acest post

Link spre post
liana
Acum 23 minute, Irisca a spus:

Buna fetelor. Vreau sa intru in web banking de la maib si imi cere ID  utilizator ce trebuie sa introduc?

Numărul de identitate din buletin

Partajează acest post

Link spre post
Фунтик

может у вас просят Login ID?

Partajează acest post

Link spre post
Tary
2 часа назад, Irisca сказал:

Este necesar intai sa va inregistrati

Partajează acest post

Link spre post
InaSpain

Вопрос к тем, у кого карта Молдиндконбанка. Уже десять дней как невозможно совершать некоторые операции, а именно те которые требуют смс подтверждение. У кого-то также? 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum