Infinity

Studioul Lollipops

Postări Recomandate

Infinity

Salut.

Cine a auzit de centru de creatie pentru copii LolliPops? Daca dispuneti de info - nu iezitati sa depunet aici.

Merci :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neluta
Buna, eu la fel ash dori informatzie despre acest studiou!!! Din careva surse ce shtiu eu e ca inca prin septembrie ei ramasese fara sediu shi Angela Catzer cauta sa arendeze spatziu...dar in rest nu mai shtiu nimic. Fetelor are cineva informatzie?

На сколько я знаю вот тел. 069072443

Partajează acest post

Link spre post
harnic_greerash

Si pe mine m-ar interesa info despre acest studiou, l-am vazut la Ring Star Moldova1 sunt bagati peste tot si cinta si danseaza iata ce clipuri faine am gasit de a lor, poate este totusi cineva care frecventeaza aici, ar fi super utila info despre ei, merci.

Iata ce am gasit pe net

Tata masina si-a luat

Sa vina povestea

Africa

Partajează acest post

Link spre post
sandulea

Fetita mea se ocupa la LOLLIPOPS deja al 4-lea an. Suntem foarte multumiti.

Partajează acest post

Link spre post
harnic_greerash

Pe mine tot m-ar interesa cheltuieli (plata lunara, inscrieri in studiou, costume), la ce suma va iese lunar, am inteles ca sunt cam mari...

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

din cite am aflat eu, primesc copii de la 4 ani, plata lunara, daca nu greshesc e de 450 lei, se afla la Sculeanca, ocupatziile sunt de 2 ori pe saptamina (simbata shi duminica)....

cine are mai multa informatzie Va voi fi recunoscatoare!

Partajează acest post

Link spre post
Infinity

din cite am aflat eu, primesc copii de la 4 ani, plata lunara, daca nu greshesc e de 450 lei, se afla la Sculeanca, ocupatziile sunt de 2 ori pe saptamina (simbata shi duminica)....

noi am mers pt prima data simbata asta. mergeti mai intii la o ocupatie de proba, sa vada daca copilul se acomodeaza si daca se poate de lucrat cu copilul.Plata lunara-500lei, dar la inceput se plateste si fondul grupei, o singura data in suma de 500 lei. Ocupatiile de 2 ori pe sapt cite 2 ore. Dar inainte de concerte fac ocupatii si seara, fara plata suplimentara. Inainte de concerte se cos costume, vine o croitoreasa, masoara copilasii...costumele se cos din bugetul parintilor , costumul ii apartine copilului. Unii fac numere personale, cintece, care din discutii cu parintii am inteles ca costa intre 350-500euro: cintec+ocupatii+videoclip. Sala e curata, insa vestiar nu este si copii se schimba in coridor, si e mare inghesueala. In sala e cald, in coridor e mai racoare, noi am racit :(.

acum ei completeaza grupele, copii intre 3+ ani, daca aveti nevoie de nr de tel al conducatorului artistic, scriti in privat. sper ca am fost de ajutor :).

Editat de Infinity

Partajează acest post

Link spre post
Filika

Depinde de vîrsta- Grupele cele mai mici se ocupa marti si vineri.

Fetiţa mea merege al treilea an- deja avem succese. Plusul este ca deja din primele luni fac clipuri si ies pe scenă. Noi sintem foarte bucurosi.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

si am inteles ca toata costumatia se coase de parinti si ajung preturi al 1000 lei o rochie!!!

si din cite vad se cinta sub fonograma.

cine are o informatie veridica?

pentru noi ar fi ideal aceasta formatie, deoarece fetita cinta foarte bine, dar pretul cam te opreste.

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
sandulea

si am inteles ca toata costumatia se coase de parinti si ajung preturi al 1000 lei o rochie!!!

si din cite vad se cinta sub fonograma.

cine are o informatie veridica?

pentru noi ar fi ideal aceasta formatie, deoarece fetita cinta foarte bine, dar pretul cam te opreste.

Amanda, ai dreptate, costumele se coase de parinti, si intr-adevar sunt cam la pretul care l-ai indicat tu.

Se cinta cu adevarat sub fonograma, dar altfel nu are cum sa fie. Asa sunt standardele de concursuri si emisiuni la care participam.

In rest ce pot sa va mai spun? Fetita mea se ocupa de la 5 ani si jumatate. Acum are 9 si jumatate. Suntem multumiti. In afara de aceea ca copiii cinta, danseaza, lucreaza la studiou, merg la concursuri, mai este ceva care ar multumi orice parinte: conducatorul artistic pune foarte mult accentul pe lucrul in echipa si sustinerea reciproca. Daca ati vedea cit de prietenoase sunt, cit de mult retraiesc una pentru alta in momentul concursurilor, cum asteapta cu pumnisorii strinsi notele juriului, cum sar in gitul una alteia cind cistiga, cum pling impreuna cind juriul spune ceva mai putin placut la adresa cuiva din echipa lor. Sunt foarte prietenoase, isi petrec sarbatorile, onomasticele, vacantele impreuna.

La matineele de la gradinite, de la scoala se deosebesc de copiii care nu se ocupa nicaieri prin atitudinea lor mai degajata, prin numerele care le prezinta.

Cind avea 6 ani si jumatate fetita mea a participat la concursul RING STAR de la Moldova 1. Abia atunci am vazut cit de mult s-a maturizat copilul meu. A trecut de toate trei etape a concursului, si cind i-a fost inminat trofeul a fost atit de fericita, atit de mindra, incit spunea la toti ca e cea mai fericita zi din viata ei. Dar cind ii mai spunea cineva ca a vazut-o la TV, zimbea cu o gura pina la urechi.

Dar asta desigur necesita multa munca. Cind au concerte, repetitiile dureaza ore in sir. Si cel mai interesant, cit de obositor n-ar fi, ele nu se pling niciodata.

Poate am scris cam mult, dar asta am avut a va spune.

Daca mai aveti intrebari, va raspund cu drag.

Partajează acest post

Link spre post
Filika

Lidia +1

Da ceea ce priveste maturizarea sint deacord. Acest fapt o ajuta foarte mult si la scoala. Noi am mers la scoala la 6 ani fara o luna. Învăţătoarea este încîntată de capacitatea ei de a lucra. Chiar şi la concerte. Chiar si daca nu se simnte prea bine, şi după culise abea se ţine pe picioare cînd ese pe scenă uită de tot îşi întinde zîmbetul şi înainte- Ceea ce priveste fonogramele nu e vina studioului, ci salile noastre nu sint dotate cu tehnica respectivă- aduceţi-va aminte situaţia cu Eurovision copii de anul acesta- Ce sa vorbim de copiidaca cei matri tot sub fonograma cîntă. Dar cu vocalul oricum se ocupa bine. Desigur daca vreti sa puneti punc numai pe vocal e alta situaţie. Costumele costa scump deoareca sunt special pentru scena- este un specific. Deoarece nu tot ce se priveste bine casual se priveaste bine pe scena, iar stofa si toate pribambasele costa scump. Si la urma urmei o îmbraca de nenumarate ori. Doar ca este o condiţie- costumele pentru grup rămîăn în studiou si nu se permite de îmbracat la orice ocazie (matineu, nunţi...)Dar oricum face- este benefic pentru copii

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata

Totusi primesc pe cei de trei ani+ sau nu? Si se mai fac inscrieri acum?

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

На сколько я знаю вот тел. 069072443

Fetelor, a ramas tot acest numar de contact? Puteti sami spuneti unde se afla concret studioul?

Partajează acest post

Link spre post
marina84

Девочки поднимаю вопрос, какие условия сейчас  у них, цены, пишите плиз)

Partajează acest post

Link spre post
afera

Девочки,дайте плиз координаты! Как впечатление,нравиться-не очень?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum