Gia

Покупка Одежды По Интернету,

Остались ли вы довольны покупкой?  

252 membri au votat

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Gia

Если вы делали более одной покупке отвечаем с среднем.

В коментариях хотелось бы увидеть страны или названия магазинов.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Arabika

VS, neckerman.de,

cunda.de (только попробовала)

Partajează acest post

Link spre post
deuxcotes

Am facut cateva comenzi online, nu mi-a placut deloc. In primul rand, niciodata nu nimeream marimea. A mea e S si toate hainele respectiv tot de marimea S le comandam, insa toate imi erau mari! XS ori nu au in stoc, ori in principiu nu aduc. Totul e foarte scump, de 2-4 ori mai scump decat in magazine, abia daca la reduceri/promotii e cat de cat admisibil. Returnarea e incomoda, uneori se comporta agresiv de parca ti-ar face o favoare. Iti zic ca ai 10 zile la dispozitie sa returnezi, dar peste 3 zile deja incep a te sacai la cap "returnezi/nu returnezi, ce anume" etc, te suna in mod repetat si te preseaza. Cred ca pur si simplu magazinul online pe care l-am ales e unul prost. In orice caz, pentru moment, nu mai am chef sa fac asa ceva vreodata.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Am uitat sa mentionez site-ul... http://fashionclub.md/ro/

cred ca mai mult se are in vedere magazinele online de peste hotare din europa nu de la noi. Cu magazinele din europa practic nu exista asa probleme pe car ele-ati mentionat, si poti da in bara doar la inceput cu marimea dar pentru asta comanzi ceva eftin, de proba, apoi dupa ce deja stii precis ce iti convine, rar gresesti marimea si preturile sunt mult mai eftine decat la noi, mai ales in perioada reducerilor.

Ce tine de tema... fac des shopping online, comand de pe c&a, h&m, laredoute, uneori vicatoria sicret, bon prix, otto si alte magazine, comand si din magazinele americane, sunt multumita, rar am dat-o in bara, dar cu asa preturi nu este o problema sa vinzi haina care nu s-a potrivit. Rar fac cumparaturi in magazinele noastre, bine ca axista alternativa!

Editat de delia

Partajează acest post

Link spre post
andry0304

Imi place sa fac cumparauri on-line, pentru mine e mai simplu si economisesc timp! In privinta marimilor, se mai intimpla sa dau gres, dar deja urmatoarele cumparaturi stiu sigur ce sa-mi iau. Dau comanda din multe magazine: kiabi.es, blanco.es, mango.com, cunda.de, douglas.de, h$m.de, laredoute.fr, neckermann.de, rossmannversand.de, yves-rocher.de, westrags.com, venca.es. Cred ca nu am uitat nimic! :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Леляй

заказов за пару лет сделала уже много ,это были и виктория сикрет,кунда,россман,киаби,отто,некерман,пару вещей с ла редут.

Editat de Леляй

Partajează acest post

Link spre post
music_4_life

Asos, Laredoute, Victoria's secrets, HM, Cunda, Marks and Spencer, Allsaints.. вроде все :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
deuxcotes

cred ca mai mult se are in vedere magazinele online de peste hotare din europa nu de la noi.

In asa caz imi cer scuze, nu am inteles aluzia :smile:

Vad aici pe site ca peste hotare sunt des practicate cumparaturile online. Se creaza impresia ca e o placere. Sa speram ca voi ajunge si eu peste hotare, ca urasc sa fac cumparaturile si intotdeauna m-am uitat ca la un colac de salvare sa le fac online. Experienta m-a cam dezamagit, dar se pare ca doar experienta mea e asa :crazy:

Partajează acest post

Link spre post
delia

Vad aici pe site ca peste hotare sunt des practicate cumparaturile online. Se creaza impresia ca e o placere.

Mai degraba e o boala dar nu placere :girl_haha: (glumesc), ca sa faci cumparaturi online de peste hotare nui neaparat sa mergi acolo, sunt multe magazine din europa care au livrare in moldova, dar daca nu axista livrare directa, atunci se apeleaza la intermediari care te ajuta sa efectuezi comanda si carora le platesti un oarecare % din suma care oricum e cu mult mai ieftin ca in magazinele noastre.

Partajează acest post

Link spre post
aleno4ka79

Asos, Victoriasicret,

Partajează acest post

Link spre post
sini4ka

VS, m&s, m&co, next, asos, dorothy perkins, george (prin intermediari), laredoute, dpam, ebay haine Anglia, altele ebay intenational, land's end, jcpenney, neckermann (la fel prin intermediari)... S.a. magazine dar cite o singura data...

Partajează acest post

Link spre post
nikkuta

Cunda.de; otto.de; kiabi.es; H&M; taobao - mai mult comand de pe acestea. Cu marimile se mai intimpla sa dau gres la maturi; dar pentru copii de obicei n-am avut probleme. Imi place sa fac cumparaturile on-line, deoaece imi economisesc si finantele si timpul; doar ca deseori cam intrec masura, ma absoarbe procesul cumparaturilor si cam iau multe care nu-mi sunt chiar necesare, dar cind vezi asa reduceri... pur si simplu nu ma pot abtine :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
evca

laredoute, iherb, m&s, m&co, ebay, wholesale

tati, kiabi, c&a - через посредника

Editat de evca

Partajează acest post

Link spre post
doydas

Cunda.de; otto.de; kiabi.es; H&M; taobao - mai mult comand de pe acestea. Cu marimile se mai intimpla sa dau gres la maturi; dar pentru copii de obicei n-am avut probleme. Imi place sa fac cumparaturile on-line, deoaece imi economisesc si finantele si timpul; doar ca deseori cam intrec masura, ma absoarbe procesul cumparaturilor si cam iau multe care nu-mi sunt chiar necesare, dar cind vezi asa reduceri... pur si simplu nu ma pot abtine :girl_wacko:

Salut,

eu nu am cumparat niciodata online, dar cunosc bine magazinele de gen C&A, dar ei nu percep procent mare pentru livrare, si cam cit timp livreaza?

Si achitati cu cadr visa?

mersy mult pentru raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
nikkuta

Salut,

eu nu am cumparat niciodata online, dar cunosc bine magazinele de gen C&A, dar ei nu percep procent mare pentru livrare, si cam cit timp livreaza?

Si achitati cu cadr visa?

mersy mult pentru raspuns.

Eu cumparaturile le fac prin intermediari (de fapt C&A nu livreaza la noi). Coordonatele le gasiti in tema data http://mama.md/index.php?showtopic=72827. Desigur ca ei isi iau procentul lor, dar oricum iese mai ieftin sa procuri hainele astfel decit prin magazine.

Editat de nikkuta

Partajează acest post

Link spre post
doydas

Eu cumparaturile le fac prin intermediari (de fapt C&A nu livreaza la noi). Coordonatele le gasiti in tema data http://mama.md/index.php?showtopic=72827. Desigur ca ei isi iau procentul lor, dar oricum iese mai ieftin sa procuri hainele astfel decit prin magazine.

Multumesc pentru raspuns!!!

Partajează acest post

Link spre post
liubic

Imi place shoppingul penet, in primul rind pentru ca cumpar lucruri calitative la preturi rezonabile.

Cel mai des comand de pe cunda, otto, necjerman, laredoute, kiabi

Partajează acest post

Link spre post
Triniti

я на свой ДР заказала на Ебэй туфли.Пипец как их хотела.Ждала месяц.Из Штат ждала.Размер подошел,выбирала долго и сравнивала их размеры с нашими.Буду ли еще заказывать....пока не знаю.Опыт с туфлями был первый

Partajează acest post

Link spre post
Triniti

А вот муж он любитель на велосипеде покататься, группками , в общем движение у них.Он для велика тоже на Ебэй всякие интересные и очень не дорогие вещи заказывает

Partajează acest post

Link spre post
SASHULYA1

OTTO.de,H&M,New Look,M&S,ASDA,VS.

Partajează acest post

Link spre post
Luthien

постоянно заказываю с молотка, иногда новое, иногда классное бу. Заказываю там все, начиная от вещей и драгоценностей, заканчивая крутым рулем для компа

Partajează acest post

Link spre post
veesnaa

Мы часто заказываем обувь из и-нета. У меня почти вся обувь заграничная. Всё время размер подходил, прям как на меня сшиты были, что сапоги, что туфли, что босоножки. А вот приехала вчера посылка с кроссовками Reebok Easy Tone, вообще не моего размера. Вместо 38 размера, 40 размера (9 США). Вот что теперь с ними делать, ума не приложу!

Partajează acest post

Link spre post
liudmilka_d

пока что былы только 1 покупка

я ею ооочень довольна

это был сайт бонприкс.ит

заказала джинсы, размер подошел идеально, несмотря на мою полноту

так что буду еще заказывать

Partajează acest post

Link spre post
midsamer

Заказывала с многих сайтов - всем была довольна

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum