Life

Йогурты Activia

Postări Recomandate

Markovka
НЕ ВСЕ ЙОГУРТЫ – ЙОГУРТЫ - nu numai despre yaurturi, dar si :"Продукты, угнетающие кишечную микрофлору:";

Антибиотики – убийцы всего живого?..etc

mdeaa...

am citit artikolul si inka o data am ramas uimita de cealatta parte a produselotr utile si sanatoase...

- mie mi s-a intimplat sa kumpar iaurt Activia si kind l-am destupat, era deasupra un strat esential de apa limpede...

atit de staniu...

-in ziua de azi deja nu stii ce sa maninci ca sa fie sanatos (((

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Katenokkate

Всем привет.

Хотелось бы поговорить о таком популярном продукте как йогурты Activia. Давайте расскажем - у кого какие изменения произошли после начала ввода в рацион этого продукта? И есть ли вообще изменения?

Partajează acest post

Link spre post
taifu6ka

я обожаю Активию особенно питьевую...ням ням..............изм

енений особых нету.......но так как ттт проблем не было-а от пару друзей слышала,что помогла у кого были проблемы со стулом....

вот так...

а вам какие вкусы нравятся?я люблюйогурт мюсли с клубникой или с пшеницей,а питьевуюс пшеницей))) :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
HasK

Activia natur помогает дочке нормалтзоать стул...у нас проблемы бывают иногда.

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

Consumam si noi si copilul :girl_impossible: In primul rind e gustos, in al doilea e sanatos.

Partajează acest post

Link spre post
Katenokkate

А вот в рекламе говорят, что снимает вздутие живота... Кто то ощутил это на себе?

Partajează acest post

Link spre post
Agnesya

Activia natur imi place si mie cu mare placere maninca si copilul e gustos .

Partajează acest post

Link spre post
danyela

Si noua ne place Activia....ii dau si baiatului.In timpul primei sarcinii am consumat-o regulat si nu am avut probleme cu constipatia.Inainte intradevar aveam balonari....cred ca intradevar a ajutat in cazul meu...

Si termenul mic de pastrare ma face sa cred ca e mai naturala decit celelalte de pe piata.

Partajează acest post

Link spre post
Ярославка

Мы тоже с помощью activia и actimel решили проблемы со стулом у ребенка. Сами пьем иногда питьевую активию, не для какого-нибудь эффекта, а просто потому, что нравится)))

Partajează acest post

Link spre post
carolina08
Si noua ne place Activia....ii dau si baiatului.In timpul primei sarcinii am consumat-o regulat si nu am avut probleme cu constipatia.Inainte intradevar aveam balonari....cred ca intradevar a ajutat in cazul meu...

Si termenul mic de pastrare ma face sa cred ca e mai naturala decit celelalte de pe piata.

copiii mei iubesc mult acest iaurt indeosebi acesta care a aparut di capsuna e foarte gustos

Partajează acest post

Link spre post
РИША

я тоже стараюсь завтракать активией...

стараюсь больше есть без всяких добавок.. я считаю она более полезная..

плохого о нет ничего сказать не могу.. мне она очень нравится...

лёгкая .. воздушная. и еще очень вкусная.. много разнообразия..

да и еще и помогает животиу...

Partajează acest post

Link spre post
Cristel

Si noua ne place Activia, indeosebi Natur si Cocos, dar am observat un lucru:

daca maninc Activia pe noapte, dupa 9 seara, noaptea am dureri intepatoare in regiunea ficatului . I s-a mai intimplat cuiva asa ceva?

Ma pune pe ganduri pentru ca inca anul trecut o prietena din Romania mi-a spus ca la ei s-au gasit ceva nereguli cu Activia si a fost scandal. Aceasta s-a intimplat inainte de promotia cu ieftinire Activia.

Partajează acest post

Link spre post
KateaM
Si noua ne place Activia, indeosebi Natur si Cocos, dar am observat un lucru:

daca maninc Activia pe noapte, dupa 9 seara, noaptea am dureri intepatoare in regiunea ficatului . I s-a mai intimplat cuiva asa ceva?

Ma pune pe ganduri pentru ca inca anul trecut o prietena din Romania mi-a spus ca la ei s-au gasit ceva nereguli cu Activia si a fost scandal. Aceasta s-a intimplat inainte de promotia cu ieftinire Activia.

Eu tot am auzit ca au avut ceva probleme cu firma Danone :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
lea

Мой ребенок на протяжении 4 лет с перерывами пытался кушать активию обычную несладкую и каждый раз сразу после нее - рвота и все, больше ничего. ладно один раз, но так было 5 раз, каждые 4 месяца- полгода мы пытались покушать активию и снова рвота. так что активия точно не для нас.

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

Scandalul lu Activia a fost mai demult de un an!

Si promotia nu are nimic cu cazul dat.

Ei incearca din nou sa cistige increderea consumatorilor, si sa intre pe piata. Plus la asta compania atrage mai mare atentie la calitatea produsului si la consumatori.

Consum eu, si fetitza. Eu il consumam cind fetita avea si dureri de burtica pe la 1 luna - trei...

Ne place la ambele. Iau mai mult de vanilie, natur copilului nu ii prea place.

p.s.

am sunat la ei si m-am plins ca cei de la Metro scot magnitii la iaurtul Danonino. Cind am fost data trecuta deja erau toate iaurturile cu magnite. Sa fi fost sunetul de vina??

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

Activia am consumat o perioada si eu, si copilul, pina kind a inceput sa scuipe. Cred ca vom face pauza vreo kiteva luni, dupa care iar vom lua Activia. La digestie ajuta foarte bine!

Partajează acest post

Link spre post
insomnia

Очень помогает для работы желудка. Классная вещь! Ем каждое утро перед завтраком. :laught:

Editat de insomnia

Partajează acest post

Link spre post
carolina08
Scandalul lu Activia a fost mai demult de un an!

Si promotia nu are nimic cu cazul dat.

Ei incearca din nou sa cistige increderea consumatorilor, si sa intre pe piata. Plus la asta compania atrage mai mare atentie la calitatea produsului si la consumatori.

Consum eu, si fetitza. Eu il consumam cind fetita avea si dureri de burtica pe la 1 luna - trei...

Ne place la ambele. Iau mai mult de vanilie, natur copilului nu ii prea place.

p.s.

am sunat la ei si m-am plins ca cei de la Metro scot magnitii la iaurtul Danonino. Cind am fost data trecuta deja erau toate iaurturile cu magnite. Sa fi fost sunetul de vina??

eu nu stiam de magneti cumpar intotdeauna de la green hils si niciodata nu erau baetelul a vazut reclama simi cerea ,am cumparat de la un marchet si am gasit

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g
p.s.

dar noi am fost chiar ieri la Metro, dar n-am gasit nici un magnet :sad:

sorry pt off-top :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Diviana

Fetitei ii dau in fiecare zi la scoala cite o activia de baut (f. rau se impaca cu mincarea de la cantina si ma gindesc ca tartinele la amiaza macar sa le manince cu iaurt ) .

In privinta magnetilor , fetelor , am fost saptamina asta la Metro si intimplator am vazut cum un tatic cotrobaia intens prin cutiile de iaurt , anume din astea cu magnet , nu prea imi dadeam seama ce face , dar acum banuiesc ce... , asa ca poate aici e problema (sa puna paznic linga rafturi) :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
Pescadito

Imi place si mie, doar o data am cumparat cu cocos si nu mi-a placut desi cocosul il ador

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

SORRY DE OFF-TOP

mdeas... iata magnitii ii scot cei ce raspund de rafturile de la lactate...:((((((

am o cunoscuta, pai ea spunea ca asa faceau inainte, si pahare de Coca Cola luau, shi cind era sub capacel la Viva cadouri tot luau.... (acum nu mai lucreaza)

Deja ma duk de la Fidesco shi iau Danonino (iar daca nu sunt magnitele chem administratorul shi ma pling lui)

Partajează acest post

Link spre post
Xiqy

Si eu si fetita avem probleme cu constipatia si chiar si medicul alergolog ne-a spus ca e cam unicul iaurt de care are voie fara adaosuri, adica Activia simplu. Rezultatele sunt satisfacatoare.

Si de Danonino, chiar ma uitam dupa magneti si m-am gandit ca asa si vin din Romania fara magneti. Carolina08 spune-mi te rog da in ce magazin anume ai gasit?

Partajează acest post

Link spre post
cristinus
Мой ребенок на протяжении 4 лет с перерывами пытался кушать активию обычную несладкую и каждый раз сразу после нее - рвота и все, больше ничего. ладно один раз, но так было 5 раз, каждые 4 месяца- полгода мы пытались покушать активию и снова рвота. так что активия точно не для нас.

Copilul meu din prima mi-a scuipat iaurtul Actinia si desigur lam mincat eu.....ei..........3 zile cu diaree am fost......de atunci nici nu merge vorba de Activia.Poate noua nu ne merge...........in general am auzit numai lucrurui bune despre acest iaurt.. :whistle3:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum