Vizitator Черная Кошка

Роддом N1

Postări Recomandate

Blaxy

Si la mine prima nastere a fost cezariana de urgenta, dupa 10 ore de chin, ca nu se deschidea.

acele 10 ore au fost cele mai lungi si cele mai cosmare cu contractii din 2 in 2 min, foarte foarte dureroase, ma rugam sa imi faca deja cezariana.

Plus ca imi spuneau ca ma prefac, cu toate ca deja eram pe jumate lesinata, fara puteri si fara aer.

Abia pe la orele 20 mi.au pus aparatul si au vazut ca deja copilul nu mai are aer avea cordonul in jurul gatului.

La 20.30 am fost operata.

Acum vreau cezariana fara nici o discutie si daca e posibil nu mai aleg altceva...nu se chinuie nici copilul atata timp sa iasa, nici eu.da e mai greu restabilirea dupa, dar nici dupa naturala nu 3 mai usor daca ai rupuri si cusuturi, mai ales daca nu o fac cum trebuie.

Si acolo si acolo este risc, atat pentru mama cat si pentru copil.

Asta este parerea mea si nu o sa o schimb niciodata.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tanetz

vorbiti cu medicul. am inteles ca dupa prima cezareana de obicei si a doua nasterea e prin cezareana.

Partajează acest post

Link spre post
Pomidorka

Мамочки подскажите пожалуйста, Бытка Тамара работает ещё в 1 роддоме??? Есть у кого то ее контакты??? Спасибо за ранее!

Partajează acest post

Link spre post
Maseania

Кто рожал у Наталья Продан или у. Gains Gicu ? Расскажите ваши отзывы!?

Partajează acest post

Link spre post
Sireteanu

Eu tot parcă normal am născut la dul Gheorghe Găină. Condițiile destul de ok pentru 2 zile de staționare 

Partajează acest post

Link spre post
Blaxy
В 29.10.2018 в 17:22, MilaMaya сказал:

Девочки подскажите, к кому можно обратиться для Кс по своему желанию? Есть ли у нас врач, который готов пойти на встречу? Очень негативный опыт от ЕР в первую беременность. 2 недели ходила крючком, примерно 2 мес восстанавливалась. Разрывы и внешний вид моих половых губ ужасен. Я не хочу опять проходить через этот Ад. 

Ответила в личку

Partajează acest post

Link spre post
Doryss

Natalia Prodan - un medic foarte bravo!

Partajează acest post

Link spre post
tanetz
La 10.08.2016 la 14:53, Ashly a spus:

Вообще роддом оставил только худшие воспоминания о персонале. Как будто стадо животных работает. Только команда, которая роды принимала, меня порадовала. Врач прекрасный, акушерка и медсестра внимательные. Очень помогли, и успокаивали и дрюкали, когда надо!!! Не пожалела о выборе врача!!!

Но после родов я сталкнулась только с алчными людьми. Не сунешь денег- слова не промолвят, ни педиатр, никто. ... Жутко противно было находиться там. Единственное, что грело, это пупсик под бочком;) и хорошо, что выписали на второй день!

прямо один в один мои впечатления от родов там в 2015 году - врач хороший, первый день после кесарева в реанимации супер, последующие дни и обслужиающий персонал - жуть

Partajează acest post

Link spre post
Pomidorka

Мамочки, сколько сейчас благодарность за роды, хоть примерно?? Можно а личку. Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
алина85

В Первой кишиневской больнице завершили капитальный ремонт приемного отделения и отделения акушерства https://www.kp.md/online/news/3288518/

Editat de алина85

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum