BabaYaga

Вы держите косметику в ванной?

Postări Recomandate

BabaYaga

У меня часть косметики в ванной, потому что там крашусь. Не все но немного есть. Кроме этого там у меня крема для теля, рук, ног, маски, и др.

Мне мама постоянно говорила что нельзя в ванной держать так как от перепадов температуры, влажности, пара все это портится. Хочется верить что не портится. Хотя логика в этом есть. Но ведь удобно держать это там!

Вы храните в ванной косметику? если да то какую? Заметили что это влияет на качество?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky

La noi baia personala e compusa din 2 parti,baia si WC-acolo tin doar spumele si gelurile pentru baie si lotiunele de corp.Iar lavuarul e ca o anexa in dormitor linga baie,acolo e si dressing-room si locul unde ma machiez,deci restul cosmeticii se pastreaza aici.

Am observat ca cosmetica lasata de soacra in baia pentru oaspeti(dus si WC) dupa un timp intr-adevar isi pierde proprietatile,dupa citeva luni crema de fata a luat aspect galbui si miros neplacut.Posibil si asupra la alte produse actioneaza,mai bine cred e de pastrat departe de locul unde facem baie-dus.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

храню гели для душа, крема для тела, лица, тоник и жидкость для снятия макияжа. все остальное храню в другом месте.

Partajează acest post

Link spre post
Lili

In baie tin doar ce folosesk pentru dus(gel, sampon, balzam pt par) iar restul-in odaie (in baie mi-i incomod sa ma folosesk :wink2: )

Partajează acest post

Link spre post
inx
In baie tin doar ce folosesk pentru dus(gel, sampon, balzam pt par)

+scrub pt.fata/picioare

Partajează acest post

Link spre post
dinchyk
Вы храните в ванной косметику? если да то какую? Заметили что это влияет на качество?

Am invatat din experienta mamei si nu tin nimic din cosmetica in baie (exceptie - sampon, gel de dus, etc). Intr-adevar, produsele isi pierd din proprietati. Cremele, inclusiv scraburile si lotiunile de corp le tin in dulapiorul din camera (si restul cosmeticii, la fel).

Partajează acest post

Link spre post
lyona

Я в ванне не храню, потому что там не крашусь, да у меня там и ложить-то некуда. Не знаю на сколько там сильный перепад температуры, а вот пудру и тени я бы там точно держать не стала (из-за влажности).

Partajează acest post

Link spre post
koe84

В Ванной я держу только, то, что предназначено для нее. Остальное: крем, молочко, гель для тела, косметику и др. держу в спец.тумбочке...

Черная Кошка твоя мама права по поводу перепадов температуры...появля

ются бактерии которых мы не видим, но с течением времени это скажется на нас...

А главное ни одну косметику нельзя держать больше 3 месяцев, как бы ты часто или редко ни красилась... так как они на прилавках не известно сколько стоят времени и плюс у нас дома...Проконсультир

овали в салоне красоты.. :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
marischka

Я в ванной храню всю косметику, кроме декоративной!

Partajează acest post

Link spre post
Вишенка
раню гели для душа, крема для тела, лица, тоник и жидкость для снятия макияжа. все остальноре храню в другом месте.

+1

Partajează acest post

Link spre post
Отрада

я в ванной держу косметику по уходу, декоративную в другом месте

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

In baie ti dor demachiantul,lotiune tonica,crema pentru fata si pentru ochi,iar ma machiez in antreu(mai luminos) in fata oglinzii dulapului culisant,unde si tin restul cosmeticii.

Partajează acest post

Link spre post
amalica

In baie am lotiunile demakiante si crema de fata + crema pentru pleoape si mai am si un srab. Poate nu-i chear bine dar e foarte inkomod sa port tot timpul dupa mine lotiunile demakiante. Dar deja cosmetica decorativa o tin in dormitor.

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
раню гели для душа, крема для тела, лица, тоник и жидкость для снятия макияжа. все остальное храню в другом месте.

Так же, но есть и пару масок для лица ( которые не надо хранить в холодильнике)

Partajează acest post

Link spre post
September
я в ванной держу косметику по уходу, декоративную в другом месте

+1 :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
nisha

По уходу тоже в ванной,но бесит неимоверно,куча баночек-скляночек повсюду.Сказала переедем,в ванной обязательно шкафчик под умывальником или как получится сделаем и туда все сгребу,нечего валяться!

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

декоративную в косметичке на полке держу. а по уходу вся в ванной.

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade

pastrez ın baıe gelurıle de dus , sampon , masca de par , condıtıoner de par , masca de fata , spuma de fata ... restu pastrez ın dormıtor ıntr-un dulapıor-masuta cu oglında specıal destınat pentru cosmetıca

Partajează acest post

Link spre post
vika4ka
храню гели для душа, крема для тела, лица, тоник и жидкость для снятия макияжа. все остальное храню в другом месте.

+1 :smile: la fel!

Partajează acest post

Link spre post
Malina

вот и у меня именно такой список получился... думаю, что косметику в ванной держать не стоит, :girl_in_love: да и я там не крашусь, поэтому и не держу...

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci

В ванной держу только гели для душа, скрабы для тела и лица ну и ещё пару масочек для лица-пока в ванной лежу-наношу. Всё остальное в другом месте.

Partajează acest post

Link spre post
Katrina

У меня в ванной тольго гели, скрабы для душа, маски пена для ванны, крем для дела, соли и всё, остальное в шкафчике в спальне, т.к. перепад температур в ванне бывает сильный, муж по полчаса под горячим душем любит стоять.

Partajează acest post

Link spre post
Marelea

In baie tin doar geluri pt dus, samponuri, balsame pt par, niste masti pt fata, gel demachiant, masti pt par. Toata cosmetica decoratica chiar si laptisor demachiant si tonic tin in camera.. unde am o oglinda mare si ma simt mai comfortabil decat in baie. In baie sunt doar produse care sunt legate de apa, ca sa zic asa..

Partajează acest post

Link spre post
Lesika

Вся косметика в ванной, кроме декоративной.

Partajează acest post

Link spre post
Мама Даньки

в ванной

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum