Murka

Cadou Mamei La Zi De Nastere

Postări Recomandate

Murka

Sfatuiti-ma,va rog fetelor. E pe 8 decembrie si nimic nu-mi trece prin cap... Cel mai mare cadou o i-l fac prin martie,dar acum ce sa-i daruiesc? Nu implineste o virsta rotunda,dar as vrea ceva deosebit. Cosmetica are o gramada,parfumuri la fel. Am auzit ca pe 8 si 9 decembrie,radio Noroc organizeaza concert la Palatul National,poate sa-i i-au 2 bilete pt ea si tata? Ce ziceti de asa cadou? Sau poate altceva?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inx
Am auzit ca pe 8 si 9 decembrie,radio Noroc organizeaza concert la Palatul National,poate sa-i i-au 2 bilete pt ea si tata? Ce ziceti de asa cadou? Sau poate altceva?

e o idee buna

(P.S.eu am facut asa cadou)

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25

La mine e aceiasi problema! Ziua mamei e pe 4 decembrie.

Ideea cu concertul mi se pare reusita. E un cadou foarte original!

Eu ma gindeam la un parfum sau o haina. Pina cind nimic concret!

daca imi vine vri-o idee reusita voi scri neaparat :smile1: :blush1:

Partajează acest post

Link spre post
Lili

La mama (soakra) e pe 30.11. si azi la fel cautam ceva, m-am ghindit la o tigae TEFAL-380lei, am reducere 100 lei la ALINA, insa nu m-am hotarit.

Dar la mama ta cred ca e o ideie buna cu biletele, va aflati in oras si nu e problema kum sa se deplaseze, dar muzica sa fie ce doreste.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Bilete la concert cred ca e idee buna,la fel un curs de masaj relaxant e binevenit :cool: Mai ales daca face munca de birou(mai mult sezind),dupa 40 ani cam apar probleme cu spinarea.

Soacra e omagiata pe 28 noiembrie si i-am facut la comanda un pulover si un fular crosetat de mina din cashemir-asta pentru ca peste hotare lucrurile de mina sunt pretuite :smile: Daca mamei tale ii plac lucrurile de mina poti face comanda,in 2-3 maxim saptamini e gata.

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

Сite mame sunt nascute la inceputul iernii! Mama mea e nascuta pe 2 decembrie. Are jubileu. Inca nu stiu ce cadou sa-i fac. Pentru ea concert nu ar fi interesant avind in vedere ca e muzician si regulat fregventeaza Sala cu orga, Filarmonica...

Partajează acest post

Link spre post
inx
La mine e aceiasi problema! Ziua mamei e pe 4 decembrie.

la noi nanasa e sarbatorita pe 04.12

asa ca trebuie sa ma gindesc si eu la un cadou...

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
la noi nanasa e sarbatorita pe 04.12

asa ca trebuie sa ma gindesc si eu la un cadou...

Da?Ce coincidenta :smile:

Si ce te gindesti sa-i cumperi?

Partajează acest post

Link spre post
Murka

Multumesc,fetelor. Cred ca totusi ramin la cadoul cu concertul. Pe urma o sa va scriu ce impresii a avut,pina atunci eu mai sint pe aici :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Igna

Azi este ziua mamei mele,cadou nu am reusit sa procur dar stiu deja ce voi lua,un cuptor cu microunde,stiu ca nu e original dar o va ajuta in bucatarie :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Murka
Azi este ziua mamei mele,cadou nu am reusit sa procur dar stiu deja ce voi lua,un cuptor cu microunde,stiu ca nu e original dar o va ajuta in bucatarie :help:

La multi ani pt mamica ta! De ce nu e original cadoul? Destul de original mai ales ca intr-adevar e un ajutor in bucatarie. :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Azi este ziua mamei mele,cadou nu am reusit sa procur dar stiu deja ce voi lua,un cuptor cu microunde,stiu ca nu e original dar o va ajuta in bucatarie :help:

La multi ani pentru mamica ta!!! :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Crystal
Bilete la concert cred ca e idee buna,la fel un curs de masaj relaxant e binevenit :girl_dance: Mai ales daca face munca de birou(mai mult sezind),dupa 40 ani cam apar probleme cu spinarea.

Soacra e omagiata pe 28 noiembrie si i-am facut la comanda un pulover si un fular crosetat de mina din cashemir-asta pentru ca peste hotare lucrurile de mina sunt pretuite :girl_dance: Daca mamei tale ii plac lucrurile de mina poti face comanda,in 2-3 maxim saptamini e gata.

eu poate chiar si mie mias comanda ceva, nu poti sa imi dai coordonatele persoanei?

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Cuptorul cu microunde e foarte bun! Daca e cu programa Русский повар e si mai bine.In ianuarie vreau cu fratele sa ma asociez ca mamicai similar sa-i cumparam.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
eu poate chiar si mie mias comanda ceva, nu poti sa imi dai coordonatele persoanei?

Ba da, magazinul Budapest.bd.Dacia 16 bara 1,etajul 2 sectia unde se vinde lina si seturi de broderii(e doar o sectie),vinzatoarea impleteste la comanda,daca e ocupata si va trebuei urgent,atunci va recomanda pe prietena ei-ea singura transmite comanda si va o aduce.Alegeti pe loc lina,achitati cotul linei(uneori poate sa mearga mai multa lina si atunci cind veniti dupa haina gata mai achitati surplusul,sau vi se da restul de lina ce a ramas).Crosetat din lina e mai scump decit impletit cu andrelele.Face lucruri frumoase,pentru maturi si copii,pretul in depedenta de lina(una se impletste mai usor alta mai greu),fason si marime.

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Face lucruri frumoase,pentru maturi si copii,pretul in depedenta de lina(una se impletste mai usor alta mai greu),fason si marime.

Aproximativ kit costa la copil si la matur?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Face lucruri frumoase,pentru maturi si copii,pretul in depedenta de lina(una se impletste mai usor alta mai greu),fason si marime.

Aproximativ kit costa la copil si la matur?

lucrul doar pentru copil pina la 2 ani pe o vesta cu fermuar si gluga,o pereche de pantaloni,jeleta si ciorapi anul trecut a costat 200lei.Modelul l-am ales eu mai deochiat :girl_dance:

Pe pulover crosetat(care e mai scump ca cel impletit) destul de voluminos-pe o persoana de 1,85cm a costat 220lei.

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

preturile sunt destul de accesibile.

tu tie personal ai comandat ceva? si de unde se poate de ales modele?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
preturile sunt destul de accesibile.

tu tie personal ai comandat ceva? si de unde se poate de ales modele?

Da,ce e enumerat mai sus am comandat pentru fiu si soacra anul trecut.Anul acesta am procurat gata facut de la ei.Mai au si lucruri gata de vinzare,si daca e marimea si modelul ce va place puteti sa-l cumparati pe loc-asa o sa vedeti dinainte calitatea lucrului,felul cum impleteste,cit de curat etc.Si mamei anul trecut i-am facut tot aoclo o vesta.

modele de la ei alegi-au o multime de reviste ,carti de vinzare-pe care le ofera gratis pentru a alege ceva din ele daca comanzi.

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Igna, şi noi anul acesta i+am daruit mamei cuptor cu microunde. La inceput ii era frica sa se apropie de el si sa apese ceva. Dar s-a acomodat si acum nici o zi nu trece fara sa-l foloseasca.

Partajează acest post

Link spre post
inx
Da?Ce coincidenta :kiss4:

Si ce te gindesti sa-i cumperi?

nici nu stiu...poate imi dai un sfat

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Nu e vorba despre mama ci bunica-i-am luat lantisor si cruce de aur :ireful1: Lantisorul ei vechi s-a rupt de mai multe ori si se observa unde a fost reparat.Cred ca v-a fi foaret bucuroasa(o sa il minez in curind inainte de plecare) mai ales ca bunica e foarte religioasa.

Posibil si pentru mame e un cadou bun,daca prefera aurul.cind nu am fantezie asupra cadourilor deobicei iau ceva din aur. :party:

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
nici nu stiu...poate imi dai un sfat

Ceva pentru bucatarie ma gindesc ca ar merge. Sau tehnica,depinde ce-i lipseste. Eu inca ma gindesc pentru mama , mai am citeva zile :x07:

Partajează acest post

Link spre post
inx
Ceva pentru bucatarie ma gindesc ca ar merge. Sau tehnica,depinde ce-i lipseste. Eu inca ma gindesc pentru mama , mai am citeva zile :x07:

cred ca ceva pt. bucatarie...voi trece pe la mag.''Vitesse'' poate imi vine vreo idee

Partajează acest post

Link spre post
BabaYaga

я маме куплю или ДВД плэйер или микроволновку. Пойдем в магазин и там решим. ДР в это воскресенье.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum