Али4ка

Калачи

Postări Recomandate

Koral

Irina asta parintii tai asa te vorbesc pe la spate? Sau scumpii socri? :scratch_one-s_head:

ai mei...din pacate:(((( socrii sunt mai simpli

Natalita merci de incurajari!!! tu stii mai bine care e situatia la noi...

Cu sotul am decis ca le vom inchina colaci, doar ca pe urma va trebuie sa-i explicam soacrei mele de ce am facut asta

Editat de irysha

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
albinutza

Cu sotul am decis ca le vom inchina colaci, doar ca pe urma va trebuie sa-i explicam soacrei mele de ce am facut asta

Irina desi nu te cunosc imi pare rau de situatia creata, imi dau seama ca taaaaaaaaaare tii greu

dar de ce atunci nu inchini si la socri?

Partajează acest post

Link spre post
SELI

Iri, probabil ca sa excluzi situatii confuze, mai bine deja sa inchinati colaci la ambii parinti, acoperiti cu un stergarel.

Partajează acest post

Link spre post
elenka

prima data aud asa ceva

La cite cheltuieli sunt la cumatrie si parintii sa mai ceara colaci?! nu-mi pare normala situatia

Parintii mei n-ar accepta asa ceva, stiu sigur

Partajează acest post

Link spre post
SELI

Am mai dorit sa adaug, daca trebuie de multamit parintii cu colaci, ar fi logic de multamit si laturasii, care la fel pun bani pe masa?!

Partajează acest post

Link spre post
Koral

Irina desi nu te cunosc imi pare rau de situatia creata, imi dau seama ca taaaaaaaaaare tii greu

dar de ce atunci nu inchini si la socri?

Iri, probabil ca sa excluzi situatii confuze, mai bine deja sa inchinati colaci la ambii parinti, acoperiti cu un stergarel.

Nu m-am exprimat eu corect, sorry...Colaci vom inchina la ambii parinti- la ai mei si la socri

doar ca soacra stiu 100% ca nu va dori si va trebui sa dam explicatie de ce am facut-o, off asta e...treb sa mergem pina la capat deja

Dar pe laturasi cu ce se poate de multumit?

botezul e duminica, sotul e de dimineata pina seara la serviciu si eu cu 2copii mici acasa..nici nu m-am gindit la asta, respectiv si timpul ne preseaza, dar mai repet noi facem foarte modest, botezul micutului si dupa la restaurant- simplu fara tamada, muzicanti etc..

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Nu m-am exprimat eu corect, sorry...Colaci vom inchina la ambii parinti- la ai mei si la socri

doar ca soacra stiu 100% ca nu va dori si va trebui sa dam explicatie de ce am facut-o, off asta e...treb sa mergem pina la capat deja

botezul e duminica, sotul e de dimineata pina seara la serviciu si eu cu 2copii mici acasa..nici nu m-am gindit la asta, respectiv si timpul ne preseaza, dar mai repet noi facem foarte modest, botezul micutului si dupa la restaurant- simplu fara tamada, muzicanti etc..

Sa va fie intrun ceas bun

vei vedea ca totul va fi bine, nu retrai, si soacra va intelege si sarbatoarea va fi frumoasa.

Partajează acest post

Link spre post
SELI

Irinush nu-ti fa griji, totul o sa fie foarte frumos si stefanel vaprimiincrestinarea cumintel!!!

Pentru toti oaspetii noi am facut cadou cite o statuieta micuta cu inscriptia Razvan si data de nastere a lui.

Uite asa d5101bd66e72.jpg

Pe 999 sunt o sumedenie de propuneri cu diferite bomboniere

http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=3297405

http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=7580432

http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9473646

http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9663500

Mult succes!!!

Partajează acest post

Link spre post
livicutsa

Am mai dorit sa adaug, daca trebuie de multamit parintii cu colaci, ar fi logic de multamit si laturasii, care la fel pun bani pe masa?!

Stiu ca in regiune de nord se dau cadouri si laturasilor. Se da doar cite 1 colac si un cadou mai simplu. Personal am fost la o cumatrie unde laturasilor li s-a dat cite un colac putin mai mic decit a cumatrilor si cite un stergar de baie.

Partajează acest post

Link spre post
Alida

Si noi am dat cate o pereche de colaci la parinti. Nu cred ca e o rusine sau o cheltuiala in plus, dar fiecare cu obiceiurile lor !

Partajează acest post

Link spre post
Alida

Am comandat la Franzeluta. Foarte gustosi si frumosi !

Partajează acest post

Link spre post
NadiaB

cineva de la hypermarket nr 1 a facut comanda de colaci?sunt buni, dulci?va tog cine stie ceva despre colacii lor facuti la comanda, scrieti raspuns!

Partajează acest post

Link spre post
orion31

Irinush nu-ti fa griji, totul o sa fie foarte frumos si stefanel vaprimiincrestinarea cumintel!!!

Pentru toti oaspetii noi am facut cadou cite o statuieta micuta cu inscriptia Razvan si data de nastere a lui.

Uite asa d5101bd66e72.jpg

Pe 999 sunt o sumedenie de propuneri cu diferite bomboniere

http://999.md/Board/...x?MsgID=3297405

http://999.md/Board/...x?MsgID=7580432

http://999.md/Board/...x?MsgID=9473646

http://999.md/Board/...x?MsgID=9663500

Mult succes!!!

foarte frumoase bomboniere, daca nu e secret care e pretul?

si noi la franzeluta am dat comanda,chiar azi am fost si am intrebat pentru sora mea si pretul unui colac cu flori de 2.5kg e 95 lei, alt model de 2.2kg e 75 lei,aceeasi colaci pot fi si de 1.5kg sau 1.2kg!

Partajează acest post

Link spre post
xeanca

Noi am comandat colacii de la Panilino cu 35 lei kg si erau impachetati fiecare separat in pelicula, ceea ce e foarte comod si igienic.

Partajează acest post

Link spre post
Denise

Noi am comandat colacii de la Panilino cu 35 lei kg si erau impachetati fiecare separat in pelicula, ceea ce e foarte comod si igienic.

Xeanca, imi spuneti, Va rog, unde se afla oficiul Panilino unde se poate face comanda?

Si fetelor, marturii pentru botez de unde ati luat?

Partajează acest post

Link spre post
Olessika

Xeanca, imi spuneti, Va rog, unde se afla oficiul Panilino unde se poate face comanda?

www.panilino.md

Partajează acest post

Link spre post
xeanca

Marturii noi am luat de la *ссылка*. Ne-au facut si o reducere de 10%, caci luasem invitatiile de la nunta tot de la ei.

Partajează acest post

Link spre post
dorina20md

Eu spre exemplu, nu iubesc colacii dulci, ii aduc acasa de la cumatrii, si mii jale sa-i arunc, daca nimeni nui maninca, asa ca am inceput a spune cumatrilor sa ne dea colaci normali, ca si painea, astea shtiu sigur ca ii vom minca!!!

Partajează acest post

Link spre post
marina84

Кстати, вчера у сестры были крестины, и заказывала она калачи в Panillino! обзвонила всех и сравнила цена например у Франзелуцы один калач 69д-1,5 кг, это средняя цена у других еще дороже а такой же вес в Паниллино стоит 50л, тесто сдоба) или можно и несладкое это как закажешь, очень понравились колачи красивые, вкусные, и обернуты пленкой, гости были удивлены) приятно чтоб не все трогали своими руками....) так что рекомендую Паниллино!

Partajează acest post

Link spre post
duselu

Noi la cumatrie am comandat colacii de la brutarie din regiune, din alut simplu,nu dulci, la noi nu se practica ca colacii sa fie dulci, dar frumos ornamentati, unul mai simplu dar aldoilea care-i deasupra cu flori, mai bogat.

Am inchinat colaci si parintilor nostri cu cadou cu mult mai simplu decit cumatrilor, si plus tuturor invitatilor bomboniere, ceea ce a fost o noutate, noi am facut cumatria in sat, si asa ceva numai vazu-se nimeni, chiar si cei de la sala (asta a fost in august 2011).

Partajează acest post

Link spre post
vulpita

Noi la nunta am comandat colacii la Franzeluta,au fost super de gustosi.La cumatrie vom comanda tot de la ei.

Partajează acest post

Link spre post
AngelaLuca

noi la nunta am comandat colacii,biscuiti,jemne si torta de la Panelino,totul a fost gustos, frumos si ft comod(ei tot au adus,ei au luat vesela noi nici o grija n-am avuy)

la fel peste 2 ani la cumatrie ei ne-au deservitm,gustos,frumos si comod...

Partajează acest post

Link spre post
Tess

fetelor, cine a mai comandat colaci recent de la panilino, cum sint? dorim si torta s-o comandam...

Partajează acest post

Link spre post
niusik

Заказывала калачи во франзелуце. И очень довольна осталась. Они делают на ваш вкус и цвет, и цены приемлемые

Partajează acest post

Link spre post
oxanika

1 data am comandat la Franzeluta, la 2 botez-in supermarket nr. 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum