Али4ка

Калачи

Postări Recomandate

Ксёмпа

мы заказали калачи во "Franzeluta",красивые,вкусные и не дорого вышло.Остались довольны!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ташечка

Мы когда венчались заказывали калачи в Грин Хилсе в Плазе. Они и вкусные и красивые. Скоро будем крестить дочку, так тоже там закажем.

Partajează acest post

Link spre post
D@isy
COLACI SUPER GUSTOSI SI FRUMOSI LA IMC :curtsey: MARKET

noi am primit asa colaci la o cumetrie si intradevar sunt foarte gustosi.

Partajează acest post

Link spre post
D@isy

Noi am comandat colaci de la Franzeluta 52 lei/colac de 2,2 kg.

Editat de D@isy

Partajează acest post

Link spre post
Ghera

Noi recent am comandat colaci de la Fidesco, costa 25 de lei kilogramul,..un colac are un klilogram si ceva, foarte frumosi si foarte gustosi

Partajează acest post

Link spre post
D@isy
Noi recent am comandat colaci de la Fidesco, costa 25 de lei kilogramul,..un colac are un klilogram si ceva, foarte frumosi si foarte gustosi

imi place mult coptura de la Fidesco (Telecentru), e foarte gustoasa.

Partajează acest post

Link spre post
Ghera

Da anume acolo am comandat si colacii

Partajează acest post

Link spre post
Desi

Atentie "Franzeluta" ne pacaleste

Am dat comanda de colaci la filiala de la Botanica, viz-a-vis de Asito. Se numesc "Festiv" sau "De sarbatoare", cintareste 1,7 kg si costa 45 lei. Totul a fost ok, pina i-a adus sotul acasa. Mi s-au parut cam mici, cind i-am cintarit aveau doar 1.2 kg :crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Desi

De fapt mi-au facut colaci de 32 de lei dar i-au infrumusetat ca pe cei de 45. Cind le-am sunat si le-am spuc ca i-am prins cu pacaleala mi-au spus sa vin sa "rezolvam". Sigur ca as fi vrut colaci mari si frumosi, dar nu mai aveam timp sa dau comanda de altii, asa ca am calculat acasa ce diferenta trebuie sa-mi dea si m-am dus la ei. Au inceput sa-mi calcule diferenta dar si de data asta s-au aratat necinstiti, imi calculau ca pentru colaci de 38 lei, nu 32 lei. Bine ca inainte de aceasta am cerut toate informatiile destre colaci si greutatea/preturile lor, pe telefon, tot de la ei (ei nici nu banuiau ca eram eu :crazy: ) Intr-un sfirsit mi-au dat banii. Nici in primul, nici in al doilea caz nici un cec batut la casa :tease:

Colacii au fost gustosi dar vedeti ca nu mai sunt sigura ca data viitoara in loc de colaci nu voi primi covrigi :tease:

Partajează acest post

Link spre post
Amedeia
De fapt mi-au facut colaci de 32 de lei dar i-au infrumusetat ca pe cei de 45. Cind le-am sunat si le-am spuc ca i-am prins cu pacaleala mi-au spus sa vin sa "rezolvam". Sigur ca as fi vrut colaci mari si frumosi, dar nu mai aveam timp sa dau comanda de altii, asa ca am calculat acasa ce diferenta trebuie sa-mi dea si m-am dus la ei. Au inceput sa-mi calcule diferenta dar si de data asta s-au aratat necinstiti, imi calculau ca pentru colaci de 38 lei, nu 32 lei. Bine ca inainte de aceasta am cerut toate informatiile destre colaci si greutatea/preturile lor, pe telefon, tot de la ei (ei nici nu banuiau ca eram eu :yahoo: ) Intr-un sfirsit mi-au dat banii. Nici in primul, nici in al doilea caz nici un cec batut la casa :shok:

Colacii au fost gustosi dar vedeti ca nu mai sunt sigura ca data viitoara in loc de colaci nu voi primi covrigi :cry:

DE UNDE A-TI LUAT COLACII?

Partajează acest post

Link spre post
Desi

De la Franzeluta, filiala de la Botanica vis-a -vis de Asito.

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY
Когда я была крёстной, мне дарили калачи из Фуршета - ну о-о-очень вкусные и такие красивые! Мне понравились, я поняла что и не очень дорого вышло...

A не в курсе в каком Фуршете они их заказывали???

Partajează acest post

Link spre post
Lyubasha
:lol: Cei mai gustorsi sint la Vega-L, noi acolo am facut nunta si cumatria si am facut colacii tot la ei ca sa nu alergam (frtita mea era mica avea numai o luna) asa era comod, sigur ne-au dat reducere, sincer nu mai tin minte cit au costat ,dar nu mai scump ca la franzeluta. Dupa nunta am mincat o saptamina colac de acolo cu *ссылка* si intruna, eram insarcinata si mai gustos nu imi inchipuiam ca poate fi. La cumatrie insa m-am convins e super bun si fara pofta mea mare de gravidutsa :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
radulets

noi ne-am decis ca vom comanda la Furset, kg costa 35 lei...

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

noi am comandat la IMC market...cineva spunea ca sunt cei mai buni,...dar eu asi zice ca mai buni dekit de la PLOVDIV nu am minkat niciodata...apropos,35 lei kg..

Editat de IRISIRIS777

Partajează acest post

Link spre post
Анири

Цитата(Ghera @ 22.7.2010, 23:37) <{POST_SNAPBACK}><DIV class="quotemain">Noi recent am comandat colaci de la Fidesco, costa 25 de lei kilogramul,..un colac are un klilogram si ceva, foarte frumosi si foarte gustosi

Только что принесла из Фидеско калачи красивые на вид и душистые 25 лей кг, сдобные. 

Partajează acest post

Link spre post
Ohra_08

Мы заказывали калачи за рестораном Пловдив в магазине от кондитерского цеха. Цена 45 лей за кг, но лучше брать 1,5 кг. Калачи очень вкусные и сдобные с изюмом.

Partajează acest post

Link spre post
unikorn

Мы заказывали калачи для свадьбы в Panilino очень вкусные,всё съели до последней крошки! :cry:

Partajează acest post

Link spre post
Liulik8

мы заказывали в Gogoșel,довольно не плохие

Partajează acest post

Link spre post
Ghera

Noi am comandat la Fourchet, foarte gustosi si paremi-se cel mai bun pret in comparatie cu celelalte.

Partajează acest post

Link spre post
Ella

noi am comandat la Everest 25 lei kg un colac a esit in jur de 29 de lei.Au fost foarte gustosi ca piinea si chiar a 3 zi erau tot asa de moi.

Partajează acest post

Link spre post
sergheevna

Можно поднять темку и узнать, кто в этом году крестил своих деток или собирается это делать в ближайшее время. Где, по чём заказывали/будете заказывать калачи?

что с ценами в этом году? :rolleyes:

заранее спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

fetelor, da la Franzeluta ce preturi sunt? imi trebuiesc 2 colaci mari pt nasi, adica sa margem cu ei la nunta finilor nostri, sunt gustosi? sau mai bine de la Fidesco :blush:

Partajează acest post

Link spre post
sweet angel

fetelor, da la Franzeluta ce preturi sunt? imi trebuiesc 2 colaci mari pt nasi, adica sa margem cu ei la nunta finilor nostri, sunt gustosi? sau mai bine de la Fidesco :blush:

De curind am procurat de acolo colaci mari, pentru o perche de cumatri, care nu au fost la cumatrie, erau 45 lei colacul.

Si pentru nunta cred ca tot de acolo vom lua.

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

De curind am procurat de acolo colaci mari, pentru o perche de cumatri, care nu au fost la cumatrie, erau 45 lei colacul.

Si pentru nunta cred ca tot de acolo vom lua.

se primeste cam de 1,5 kg da?

trebuie de dat comanda din timp?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum