Viviann

Nasterea Printesei Mele Vivianei

Postări Recomandate

Viviann

Cind am aflat ca sunt insarcinata aveam 24 de ani ma simteam foarte fericita ca Dumnezeu ma ales pe mine sa aduc pe lume un copil, Denis sotul era incintat de noutatea aceasta si credea si isi dorea credca ca toti barbatii un baetel, iar eu ma rugam si parca simteam ca va fi fetita, la 12 saptamini mam dus la ecografie, de ce asa de devreme ca vroiam sa arate fetita ca am auzit ca la asa termen copilul e mic si surubul baetelului nu intotdeauna se vede, va rideti credca de mine, dar asa naiva am fost, si intradevar mi sa aratat fetita, eram foarte fericita. Sarcina am duso cu bine, nu am avut toxicoza desi se spune ca cu fetele tii rau. La 6 luni am nimerit in spital eram sami păierd fetita, mam speriat foarte tae si plingeam intruna. Medicii imi spuneau ca totul va fi bine si ca la 9-10 mai voi naste o printesa. Nu aveam rabdare dea acum sa vina acea data, eu tot is nascuta in mai pe 22 si tare imi mai doream sa nasc de ziua mea dar medicii spuneau ca fetitele indeobste ese mai repede si ca voi naste in aprilie, insa am ajuns pe 7 mai eram deacum in saptamina 40 si nimik, nici zare de dureri..........si am hotarit sa fac curatenie, am mutat patucul fetitei, miam facut caruciorul, am mutat florile si am ajuns seara si iara nimik, am ajuns pe 8 mai in ziua cea mare insa atunci dimineata cind mam sculat la 5 sa manink nu stiam de asta, si de fapt a fost prima data cind mam sculat asa de dimineata, pe la orele 2 ziua priveam un serial culcata si am simtit cum ma scap kiar am crezut ca am facut pipi insa dau sa ma sco si din mine curge apa limpede, am citit tot aici pe sait ca daca se intimpla sa se rupe apele acasa apu sa imi pun un stergar intre picioare curat deskis asa si am facut ca cind mam dus la spital medicul sa uitat cum e apa si cit a curs. De cezariana stiam ca o sa am pentruca copilul nu se intoarce mergea cu piciorusele, dar speram ca in ziua cea mare se va intoarce singur insa na fost asa, am ajuns la maternitate, mau cintarit mau controlat si mau dus in sala de operatie, am avut o operatie grea tin minte totul am simtit cum au scoso kiar si auzeam aproape totul, cum au spus ca au aninato la curisor cu skalpeliu si au cusuto pe viu, sarmanika, a fost foarte greu dar merita tot ce am indurat si azi parca a fost un vis totul . Stiti parca nici nu sunt cea care sa ingrasat ku 25 kg, mam skimbat enorm de mult dupa nastere, la moment am slabit e totul bine, dar sigur ca mai am vreo 4 kg ca sa ajung la forma pe care am avuto inINTE DE NAstere insa asta nu importa de lok.

Ma uit la moment la fetita mea si imi aduc aminte cum miau spus ca are 3.100 kg si 50 cm nu e de uitat asa ceva. Am numit-o cu sotul Viviana ca in traducere din italiana inseamna viata si kiar e viata noastra. Sunt cea mai fericita ca o am.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
olya

Săţi crească mare odoraşul şi să-ţi aducă multe bucurii!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Liliya

Felicitarile noastre,sa creasca Printesa Mare si Sanatoasa !!! :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
irinaG

Sa va creasca printesa sanatoasaa si frumoasa!!!!

:girl_dance:

Felicitari!!!

:girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
yanaG

Felicitari !!!! Sa-ti de-a Domnul sanatate,putere si rabdare p/u a o creste !!!

Partajează acest post

Link spre post
natalyg

numai clipe frumoase si placute alaturi de cei dragi!!!

Partajează acest post

Link spre post
Marinicaa

Felicitari! Sa va aduca bucurie si fericire in casa voastra! :dash1:cffeb1e44259516da3d72861bba4fb7c.gif

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum