BabaYaga

Piele uscata/Сухая кожа

Postări Recomandate

BabaYaga

Насколько я поняла косметика Vichy делится на несколько категорий. Одна из них Vichy oligo 25.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ATI

Deci seria, OLIGO 25, precum sint si alte serii de creme din Vichy se refera la pielea uscata. OLIGO 25 poate fi utilizata deja de la o virsta de 20 ani. Sint 2 feluri de creme: pentru pilea uscata si pentru pielea grasa.

Aici voi incerca sa numerotez cremele VICHY ce se refera la pielea uscata si la ce virsta pot fi folosite:

pina la 20 ani: OLIGO 25, NUTRILOGIE

20-30 ani: OLIGO 25, NUTRILOGIE, THERMAL

30-40 ani: NUTRILOGIE, iar pentru piele foarte uscata: MYOKINE

40-50 ani: LIFTACTIV PRO

peste 50 ani: NOVADIOL

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Myokine e si pentru primele riduri superficiale.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Mi-am procurat acum Nutriologie 2-e pentru piele uscata si foarte uscata,imi place mult,nu e prima data ce folosesc,dar aternez deobicei din seria Vichy.

Nutriologie 1 e pentru piele normala si cu tendinta spre grasa.

Partajează acest post

Link spre post
TES
Mi-am procurat acum Nutriologie 2-e pentru piele uscata si foarte uscata,imi place mult,nu e prima data ce folosesc,dar aternez deobicei din seria Vichy.

Nutriologie 1 e pentru piele normala si cu tendinta spre grasa.

Stiti, privind schimbul tipului de cosmetica, eu am citit pe net ca chiar se recomanda acest schimb, adica dupa ce termini o colectie, incerci alta, apoi poti reveni la cea veche.Astfel pielea nu face deprindere.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Stiti, privind schimbul tipului de cosmetica, eu am citit pe net ca chiar se recomanda acest schimb, adica dupa ce termini o colectie, incerci alta, apoi poti reveni la cea veche.Astfel pielea nu face deprindere.

Da si eu am observat ca e mai efectiv pentru piele asa, la fel si ce tine de sampon-conditioner,masti de fata.

Partajează acest post

Link spre post
lady_marmalade

myokine este pentru ridurile mimice , oligo 25 este foarte efectiv

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
myokine este pentru ridurile mimice , oligo 25 este foarte efectiv

Ridurile mimice sunt superficiale si profunde, Myokine e pentru ridurile superficiale ( aparitia primelor riduri) .

Partajează acest post

Link spre post
tanea3386

de unde pot procura aceste produse?si la ce pret sunt?

Partajează acest post

Link spre post
danusic
de unde pot procura aceste produse?si la ce pret sunt?

Sunt la farmacii,is cam scumpusoare,vre-o300 si ceva

Partajează acest post

Link spre post
LYDKA

У кого ооочень сухая и чувствительная кожа, рекомендую на зиму крем f07584_full.jpg . Продаеться во всех аптеках Felicia. Меня зимой только этот крем спасает от сухости и раздражения от перепада температур. :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
Lunitza

Da..si eu am folosit Avene Hydrance optimale, Riche pentru piele uscata si ft uscata, doar ca eu o folosesc tot anul, practic, pentru ca pielea mea chiar e uscata rau in anumite zone.

Ce nu imi place e ca dispare imediat efectul dupa 3-4 zile de nefolosire a cremei :(. Acuma am luat iarasi oc rema de la avene, pentru piele ultrasensibila. Iaca asa chin :( Cel putin bine ca nu am iritatii si hidrateaza destul de ok, dar iarasi, daca nu dai 3-4, moare efectul.

ps: abia acuma am observat si eu ca de fapt este vorba despre Vichy in tema )))

Daca ar fi sa fac o comparatie intre produsele Vichy si Avene, optez pentru varianta 2 :).

Editat de Lunitza

Partajează acest post

Link spre post
Demetra

Cosmetica Vichy este buna, calitativa, dar face parte din cosmetica de nivel mediu. Ca si mary Kay. Am folosit, a fost OK. In Franta - Vichy este considerata o cosmetica mediocra, daca sincer...

Acuma folosesc cosmetica de lux, numarul doi dupa vinzari pe glob - Artistry si sunt foarte multumita, ei au tehnologii brevetate, au laboratoare de cercetare, raspund pentru calitatea lor! Asta imi place la ei.

Partajează acest post

Link spre post
IryshaIrysha

Eu folosesc cosmetica Nourifusion,este calitativa,inlatura bine cosurile si curata bine pielea,si ma bucura mult.Am folosit si Vichy dar n-am primit asa un rezultat bun ca acum .

Partajează acest post

Link spre post
Mioly

Из дешевых doliva - 100 лей и хорошо... подходит для чувствительной кожи... совсем не могу терпеть лореаль и гарньер, а долива радует... покупала дневной увлажняющий, сглаживает чешуйки которые вдруг утром обнаружились(на столько сухая шкура, не уследишь)... как основу под макияж можно... намазала... 5 минут и можно тоналить... вечерний был клевый с миндалем тоже долива... он тоже увлажняющий, но пожирнее... утром даже после умывания приятненько... потом купила антирид... хуже... дневной закончился.. теперь его мажу... вот думаю виши купить, говорят нельзя долго одной фирмой пользоваться... голубая глина!!!! люблю страстно!!! развела водой до консистенции сметаны, намазала... оно как подсохнет смывается водой, я еще тру губкой для лица... шкура чистая, черные точки вычищает, лушпайки ВСЕ ВСЕ ВСЕ снимает... потом кремчиком и красота! даже цвет лица выравнивает...

Editat de Mioly

Partajează acest post

Link spre post
oliushka_12

Очень хорошо увлажняет кожу - экстраувлажняющий ночной крем от Mary Kay 51f790c475ac2_images.jpgПроверено!

Partajează acest post

Link spre post
duseonocek

Из дешевых doliva - 100 лей и хорошо... подходит для чувствительной кожи... совсем не могу терпеть лореаль и гарньер, а долива радует... покупала дневной увлажняющий, сглаживает чешуйки которые вдруг утром обнаружились(на столько сухая шкура, не уследишь)... как основу под макияж можно... намазала... 5 минут и можно тоналить... вечерний был клевый с миндалем тоже долива... он тоже увлажняющий, но пожирнее... утром даже после умывания приятненько... потом купила антирид... хуже... дневной закончился.. теперь его мажу... вот думаю виши купить, говорят нельзя долго одной фирмой пользоваться... голубая глина!!!! люблю страстно!!! развела водой до консистенции сметаны, намазала... оно как подсохнет смывается водой, я еще тру губкой для лица... шкура чистая, черные точки вычищает, лушпайки ВСЕ ВСЕ ВСЕ снимает... потом кремчиком и красота! даже цвет лица выравнивает...

а вот мне почемуто глины практически не подходят, даже розовая которая для чувствительной и то раздражения после неё, жесть(

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum