aureliana

Simptomele Dupa Transfer

Postări Recomandate

Nica1990
1 oră în urmă, Contabil a spus:

La mine aceeasi problema se opreste in dezvoltare la a 3 saptamina.acest preparat are procentaj diferit sa zicem 9% sau 20% sau indiferent? Adica preoaratul se vinde doar in ml.? Ca sa stiu cum sai transmit receta in ukraina.ms mult de ajutor.

Eu mi-am pus de 20%, la aspect e exact ca laptele, e important sa fie picurat măcar cel puțin 2.5 ore. Unde ați făcut Fiv? Analiza la imunograma nu ați făcut? 

Screenshot_20190515-075616.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nica1990
1 oră în urmă, Contabil a spus:

La mine aceeasi problema se opreste in dezvoltare la a 3 saptamina.acest preparat are procentaj diferit sa zicem 9% sau 20% sau indiferent? Adica preoaratul se vinde doar in ml.? Ca sa stiu cum sai transmit receta in ukraina.ms mult de ajutor.

Încărcați pe 999.md vad ca doamna de la care am procurat eu ultima sticla mai are încă 4 sticle, prețul e destul de bun 250 lei.credca 2 sticle o sa va ajungă. 

Partajează acest post

Link spre post
Zina08

Bună ziua.spuneti-mi vă rog cum se numeste analiza pe care ați făcut-o la imunologie.fiindca la mine tot se opresc sarcinile din evoluție și nu știu motivul.va mulțumesc

Partajează acest post

Link spre post
Nica1990
Acum 6 ore, Zina08 a spus:

Bună ziua.spuneti-mi vă rog cum se numeste analiza pe care ați făcut-o la imunologie.fiindca la mine tot se opresc sarcinile din evoluție și nu știu motivul.va mulțumesc

IMUNOFENOTIPARE LIMFOCITARĂ, CITOMETRIE ÎN Flux la MedExpert. Unde ați făcut Fiv? 

Partajează acest post

Link spre post
Zina08

Mulțumesc mult.am făcut la Repromed de 2 ori și la Medpark de 2 ori.mai am doi embrioni congelați la Medpark dar mii frica sa mai incerc...

Partajează acest post

Link spre post
Contabil
Acum 14 ore, Nica1990 a spus:

Încărcați pe 999.md vad ca doamna de la care am procurat eu ultima sticla mai are încă 4 sticle, prețul e destul de bun 250 lei.credca 2 sticle o sa va ajungă. 

Multumesc din suflet.

Partajează acest post

Link spre post
Contabil

Nica salut.am facut fiv la terramed la d.Zugravii Serghei.de 2 ori..si mai am 2 embrioni.merg la ultima incercare.despre anliza carei ai facut tu nimic nu mia spus medicul.sper cu acest preparat sa fie sanse mai mari.ms mult de ajutor.

Partajează acest post

Link spre post
Swarovsky
15 часов назад, Zina08 сказал:

Mulțumesc mult.am făcut la Repromed de 2 ori și la Medpark de 2 ori.mai am doi embrioni congelați la Medpark dar mii frica sa mai incerc...

Toate se opresc in evolutie? La cite saptamini?

Partajează acest post

Link spre post
Nica1990
Acum 14 ore, Contabil a spus:

Nica salut.am facut fiv la terramed la d.Zugravii Serghei.de 2 ori..si mai am 2 embrioni.merg la ultima incercare.despre anliza carei ai facut tu nimic nu mia spus medicul.sper cu acest preparat sa fie sanse mai mari.ms mult de ajutor.

De ce nu încerci la Pastrama, poate e mai direct cu pacientele dar mi se pare mai cu multa experiență și cu mai multe cunoștințe. 

Partajează acest post

Link spre post
Contabil

Salut.d.Zugravii e colegul lui.ei permanent concucreaza chiar si in ziua transferului au fost ambii.intimplator nu tia ramas macar o sticluta de intralipid.ca la nr.de vaiber nu au.si din 999 nu raspund.ms mult

Partajează acest post

Link spre post
Nica1990
Acum 18 minute, Contabil a spus:

Salut.d.Zugravii e colegul lui.ei permanent concucreaza chiar si in ziua transferului au fost ambii.intimplator nu tia ramas macar o sticluta de intralipid.ca la nr.de vaiber nu au.si din 999 nu raspund.ms mult

Nuu, eu doar una am cumpărat de pe 999. Dar mai încearcă cai mie tot greu mia rs la telefon, îmi trebuia urgent și sunam într-una. 

Partajează acest post

Link spre post
Contabil
Acum 22 minute, Nica1990 a spus:

Nuu, eu doar una am cumpărat de pe 999. Dar mai încearcă cai mie tot greu mia rs la telefon, îmi trebuia urgent și sunam într-una. 

Ms.

Partajează acest post

Link spre post
Rheeea

Buna fetelor. Sunt si eu una d-avoastra. Fac luna asta 29 de ani, pe 7.05 a avut loc primul ET, cu 1 emb congelat blastocist. Dupa punctie, din februarie, nu s-a putut realiza transferul din cauza unei sangerari a uterului (apropo uter unicorn, un singur ovar, celalalt scos chirurgical acum cativa ani, din cauza unui chist endometriozic). Mai am inca 6 emb. Maine este ziua a 13 a si voi merge la analiza. Printre medicam pe care le iau se numara: crinone, utrogestan, acid f, MgB6, aspenter, c-progynova si medrol. Din cele care ati dat analiza, e vreo restrictie: nu se mananca dim, nu se introduc medicam intravag? 

Mai este cineva cu probleme asemanatoare ca a mea, cu uterul?

Partajează acest post

Link spre post
Bombonika
2 часа назад, Rheeea сказал:

Buna fetelor. Sunt si eu una d-avoastra. Fac luna asta 29 de ani, pe 7.05 a avut loc primul ET, cu 1 emb congelat blastocist. Dupa punctie, din februarie, nu s-a putut realiza transferul din cauza unei sangerari a uterului (apropo uter unicorn, un singur ovar, celalalt scos chirurgical acum cativa ani, din cauza unui chist endometriozic). Mai am inca 6 emb. Maine este ziua a 13 a si voi merge la analiza. Printre medicam pe care le iau se numara: crinone, utrogestan, acid f, MgB6, aspenter, c-progynova si medrol. Din cele care ati dat analiza, e vreo restrictie: nu se mananca dim, nu se introduc medicam intravag? 

Mai este cineva cu probleme asemanatoare ca a mea, cu uterul?

Nu mincati si beti ceai sau cafea. Pe stomacul gol. Succese si cifre mari

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum