aureliana

Simptomele Dupa Transfer

Postări Recomandate

aureliana

Buna ziua, fetelor. Eu sunt utilizatoarea noua a sitului. As vrea sa va rog sa povestiti senzatiile si schimbarile in organizm dupa transferul embrionilor.a avut Respect recomandarile dumneavoastra dar mari schimbari nu simt.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fany
Buna ziua, fetelor. Eu sunt utilizatoarea noua a sitului. As vrea sa va rog sa povestiti senzatiile si schimbarile in organizm dupa transferul embrionilor.a avut Respect recomandarile dumneavoastra dar mari schimbari nu simt.

Aurelia, nu astepta schimbari, simptome, nu la toti ele sunt. In protocolul reushit nu am simtit nimic deosebit. Din contra in cel nereushit ma simteal 100% insarcinata.

Sunt cazuri cind foarte repede, la un termen mic apare toxicoza.

Absolut toate simpromele iti vor aparea dupa analiza singelui care va adeveri sarcina!

A cita zi dupa transfer e la moment?

Partajează acest post

Link spre post
Fany
a 9 zi sunt.

E prea degraba pentru careva simptome. Mai ai rabdare, in citeva zile vei da analiza de singe, din tot sufletul iti doresc sa fie pozitiv, si dupa aceasta vor fi o mie de simptome.

Test, intimplator, nu ai facut?

Partajează acest post

Link spre post
aureliana

Fany, mi-e si teama sa fac test. Sunt un pumn de nervi, nu stiu cu ce sa ma ocup ca sa mai treaca si aceste 3 zile. Se spune ca nervii tot ii o simptoma :pardon:

Partajează acest post

Link spre post
Fany
Fany, mi-e si teama sa fac test. Sunt un pumn de nervi, nu stiu cu ce sa ma ocup ca sa mai treaca si aceste 3 zile. Se spune ca nervii tot ii o simptoma :pardon:

Gindeste-te in felul urmator, tu ai acum in burtica un bebelus sau poate chear doi, facind nervi- tu faci mai rau si tie si bebelusilor.

Daca stai acasa, te poti ocupa de orice! uite la un film bun, pregateste ceva extraordinar de gustos, daca ai posibilitate poti pentu zilele ramase sa ieshi la serviciu, tot mai simplu va trece timpul.

Eu nu am avut asa rabdare ca tine, si prima si a doua oara am facut teste foarte degraba.

Inca ceva ma ajuta pe mine sa treaca timpul- citeam istorii cu final pozitiv, pe net sunt multe saituri cu istorii pozitive dupa ЭКО. Poate te ajuta si iti vor inspira optimism!

Partajează acest post

Link spre post
aureliana

Fany, iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajare. Dar in a cata zi dupa transfer pot sa fac un test?

Partajează acest post

Link spre post
mirabela1982
E prea degraba pentru careva simptome. Mai ai rabdare, in citeva zile vei da analiza de singe, din tot sufletul iti doresc sa fie pozitiv, si dupa aceasta vor fi o mie de simptome.

Test, intimplator, nu ai facut?

Iti doresc din tot sufletul sa fie pozitiv. Si ca timpul sa treaca mai repede si mai usor, te sfatui sa fii intre oamenii apropiati si cita mai multa comunicare...

Partajează acest post

Link spre post
Fany
Fany, iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajare. Dar in a cata zi dupa transfer pot sa fac un test?

Cred ca la 11-12 zi testul poate arata. La mine deacum a aratat.

Dar totusi cel mai sigur e analiza de singe. Sunt cazuri cin testele nu arata.

Daca ai avut atita rabdare, mai rabda citeva zile.

Dar poate ai careva simptome, poate ne povesteshti?

Simti ceva deosebit?

Partajează acest post

Link spre post
aureliana

Simt greutate in piept, ca este imflat, dar poate fi si de la progesteron pe care il admiinistrez. Mai e si burta un pic imflata. In rest, nimic deosebit. Simt ca nu mai am putere, o slabiciune totala., dar care poate fi cauzata si de la administrarea medicamentelor necesare. Am avut un vis cu poarca facuta la cuptor, poarca mare si era impluta cu purcei multi tot copti si cand ducea chelneru pe talger parca a picat jos talgeru dar nu toti purceii s-au murdarit. Ce-o fi insemnand si asta nu stiu. Am cautat prin net si am gasit ceva ce ar indica la sarcina, doar ca poarca tb sa fie vie, dar la mine ra deja facuta la cuptor :ok::rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Mika

Aureliana, stiu din propria experienta cyt de greu trec aceste 14 zile pina la testul de singe, dar, din pacate toate simptoamele de pyna atunci nu spun prea multe. Testul poate sa arate pozitiv la 11-12 zi dar poate sa nu arate nimic vre-o trei saptamyni, in dependenta de fiziologia organismului. Eu iti doresc succese, si nu atrage atentia la toate visele si reactiile corpului. Foarte curind o sa afli rezultatul sigur!!!

Tzin pumnii @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Partajează acest post

Link spre post
Fany
Simt greutate in piept, ca este imflat, dar poate fi si de la progesteron pe care il admiinistrez. Mai e si burta un pic imflata. In rest, nimic deosebit. Simt ca nu mai am putere, o slabiciune totala., dar care poate fi cauzata si de la administrarea medicamentelor necesare. Am avut un vis cu poarca facuta la cuptor, poarca mare si era impluta cu purcei multi tot copti si cand ducea chelneru pe talger parca a picat jos talgeru dar nu toti purceii s-au murdarit. Ce-o fi insemnand si asta nu stiu. Am cautat prin net si am gasit ceva ce ar indica la sarcina, doar ca poarca tb sa fie vie, dar la mine ra deja facuta la cuptor :ok::rolleyes:

Nu atrage atentie la vise!

Greutate la piept- e bine, chear daca e influenta progesteronului!

Burta la mine la fel era putin umflata si nu s-a mai desumflat :)! Iti doresc si tie la fel!

Slabiciunea la fel e un simptom pozitiv!

Rabdare si numai emotii pozitive!

Cind mergi sa dai analiza la singe?

Cine iti este medicul?

Partajează acest post

Link spre post
aureliana

Va multumesc , fetelor foarte mult penttru sustinere, va anunt dupa rezultatul testului. : :sad:

Partajează acest post

Link spre post
livancom

Organismul nu reactioneaza asa de repede si este individual. Toxicoza apare abia dupa a doua saptamina, doar in burta poate sa apara senzatie de furnici. Anstiziolog spunea ca aceste zile trebuie sa te pregatesi moral si sa vorbesti cu baby.

Toate simptome de sarcina apar indata dupa ce afli ca esti insarcinata la 10 zi de transfer

Partajează acest post

Link spre post
Mika
Va multumesc , fetelor foarte mult penttru sustinere, va anunt dupa rezultatul testului. : :laught1:

Aureliana, ce se aude la voi? Ai facut testul?

Partajează acest post

Link spre post
Mika
Testul negativ.

:boredom::cry::son3::girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
Fany
Testul negativ.

Imi pare foarte rau! Puteri, trebuie sa mergi mai departe!

Partajează acest post

Link spre post
mara

Fetelor scri-ti ce smptome ati avut dupa transferul embrionilor si daca a fost reusita FIV.

Partajează acest post

Link spre post
mara

Sint in perioada de asteptare vineri merg sa fac HCG, dar am emotii forte mari nu stiu ce sa cred.Transferul a fost pe 17,09,11.Dupa 3 zile de la transfer a aparut febra 37,1-37,3 , pieptul este un pic marit un pic dureros,la 24,09,11 de dimineata au aparut greturi cind maninc si dupa mincare toata ziua,tot pe 24,09,11 am facut un test de sarcina simplu de 6 lei si au iesit 2 liniute a doua foarte slaba abia vizibila , pe 26,09,11 seara am avut o singerare slaba( absorbantul de fiecare zi cu o pata mica) pina dinineta astazi am facut inca un test doua liniute a doua evidentiata mai bine .Nu stiu ce sa cred este sarcina sau nu si care a fost motivul singerarii .

Poate careva din voi a avut aceleasi simptome si care a fost rezultatul.

Partajează acest post

Link spre post
Omega

Principalul sa nu retraesti! Dar singerari pot fi, medicul meu mi-a spus sa nu ma sperii, ca dupa FIV se intimpla. Acum mai multa liniste si rabdare. Testul arata pozitiv - foarte bine. Stai mai mult culcata. Vineri vei face analiza de singe. Va fi tot pozitiva. Si apoi nu te grabi la UZI. Am citit ca la incercarea trecuta posibil ca din aceasta cauza s-a intrerupt.

Stii, la mine tot odata era retinere de 1 sau 2 saptamini si dupa UZI s-a intrerupt, atunci nu facusem inca FIV.

Dar FIV am facut prima data - anul acesta in iulie si nu s-a primit. Dar sper ca se v-a primi si fara, v-om vedea.

Iti doresc succese mari!

Partajează acest post

Link spre post
rina

consider ca trebu sa asculti intru toate de ce spune medicul, noi avem deja 12 saptamini,si totul decurge ca o sarcina normala, ceea ce tine de mica singerare e normal la cineva sa se intimple si asa,embrionul se prinde de uter, eu slava D-nului am trecut cu succes,si ecografia am facut la 3 sapt dupa transfer, nustiu totul depinde si de organismul mamei, inorice caz fii rabdatoare, gindestete la lucruri frumoase,stai linistita asculta muzica clasica,stai mai mult intinsa si pina la urma va fi bine!suuuuuuuuucces!!!!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
mara

Principalul sa nu retraesti! Dar singerari pot fi, medicul meu mi-a spus sa nu ma sperii, ca dupa FIV se intimpla. Acum mai multa liniste si rabdare. Testul arata pozitiv - foarte bine. Stai mai mult culcata. Vineri vei face analiza de singe. Va fi tot pozitiva. Si apoi nu te grabi la UZI. Am citit ca la incercarea trecuta posibil ca din aceasta cauza s-a intrerupt.

Stii, la mine tot odata era retinere de 1 sau 2 saptamini si dupa UZI s-a intrerupt, atunci nu facusem inca FIV.

Dar FIV am facut prima data - anul acesta in iulie si nu s-a primit. Dar sper ca se v-a primi si fara, v-om vedea.

Iti doresc succese mari!

Este a 3 incercare FIV pentru mine si din acest motiv sint mai speriata de orice simptom la 2 incercare a fost sarcina dar s-a intrerupt in ziua cind am fost la ecografie asa ca sigur nu mai fac ecograf la asa termen mic 3-4 saptamini, incerc sa ma calmez cum pot si cred ca de aceasta data neaparat am sa reusesc

Partajează acest post

Link spre post
mirabela1982

Fetelor scri-ti ce smptome ati avut dupa transferul embrionilor si daca a fost reusita FIV.

Fetelor, nu cautati simptome, simptomele care apar la unii sunt sau de la medicamentele agresive pe care le primim, sau de la stresul si nervii pe care le avem. Eu de exemplu, nu am avut nici un simptom, nici macar pieptul nu era angorjat, eram foarte disperata, am plecat plingind la analize si am plins pina ce am vazut cifra 765(daca nu gresesc). La ecografie mi-au aratat 3 embrioni: reductie, f.multe ecografii la termen mic, pina la urma cu ajutorul Domnului am nascut un baiatel sanatos. In toata seara ii multumesc Domnului pentru acest dar mare. Am reusit din prima incercare. Fetelor va doresc din tot sufletul(scriu si fara ca sa vreau imi curg lacrimile) sa deveniti mamici fericite. Dumnezeu sa va pazeasca!!!!

Partajează acest post

Link spre post
mirabela1982

Mara, cum tu? Am inteles ca azi dai analiza de singe? Tin punii pentru tine, tare as vrea sa ne bucuri pe noi toate!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum