Postări Recomandate

ihtus

В Любознайку наша Инга малую свою водит, может отпишется в этой темке.

Мы в том же здании в молдавскую Албинуцу ходим, в коридорах с Ингой пересекаемся иногда.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Beauty
В Любознайку наша Инга малую свою водит, может отпишется в этой темке.

Мы в том же здании в молдавскую Албинуцу ходим, в коридорах с Ингой пересекаемся иногда.

albinuta de la ce virsta e?

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

e de la 3 anisori

de 3 ori pe saptamina cite 3 lectii

se incep la 16.40

luni: muzica, coreografia, pictura

joi: l.romana, l. engleza, matematica

vineri: l.romana, l. engleza, matematica

300 lei pe luna

Partajează acest post

Link spre post
Infinity
e de la 3 anisori

de 3 ori pe saptamina cite 3 lectii

se incep la 16.40

luni: muzica, coreografia, pictura

joi: l.romana, l. engleza, matematica

vineri: l.romana, l. engleza, matematica

300 lei pe luna

Ai putea sa-mi coordonatele: tel, adressa?

Partajează acest post

Link spre post
ihtus
Ai putea sa-mi coordonatele: tel, adressa?

Adresa

Адрес: Ботаника. ул. Христо Ботев 9/3. Здание школы искуств

079405995 Любовь Ивановна (directoarea)

Partajează acest post

Link spre post
POLLYY

Девчата при музыкальной школе на ботанике (выше базарчика тысяча мелочей) открылся детский центр АЛБИНУЦА, (в этой же школе обитает любознайка) преподаватели хорошие (это я не по совему опыту а говорила долго долго с директором), пригласили нас на утренник новогодний посмотреть что да как, мне понравилось (к примеру в любознайке вся новгодняя музыка была с компа, а в албинуце с пианино т.е. в живую, мне это понравилось больше) а, забыла это на РУМЫНСКОМ языке, много русских деток ходит и их приобщают к румынскому, английский математика чтение рисование и танцы, 3 раза в неделю по 300 лей в месяц (в любознайке 600) как сказали мне мол любознайка давно и они уже "крутые поэтому и стоимость такая, короче я пока туда и близско от дома. весной нас ждут как раз подрастем чуток, и рада что отпала проблема с румынским садиком , можем спокойно идти в русский, в этом центре общаться будут на румынском думаю достаточно , мы тоже язык знаем преподы натаскают меня и мужа как учить малышку дальше)))....вот, если интересно пишите сообщу телефон, правда у меня мобильный директора но думаю это то что надо, она женщина строгая и толковая все сразу и объяснит...

Partajează acest post

Link spre post
iira

Pollyy. а можно по подробней: с какого возраста, где именно- кабинет, кто занимается с ними, чем занимаются, в какие дни недели, сколько по продолжительности, с родителями , без. спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
POLLYY
Pollyy. а можно по подробней: с какого возраста, где именно- кабинет, кто занимается с ними, чем занимаются, в какие дни недели, сколько по продолжительности, с родителями , без. спасибо!

вообще с трех лет, но если ребенок морально подготовлен то и раньше, вот мы начнем с 2,7 надеюсь пойдет нормально, и вроде без родителей.но чтобы это не было испорченным телефоном вот номер мобильного их директора 079405995 любовь ивановна.албинуца!

Partajează acest post

Link spre post
lilu-

Девочки ,поделитесь пожалуйста информацией о румынских развивающих центрах .

Очень интересует центр "Албинуца",может кто-то водит туда деток или куда-то ещё.

Partajează acest post

Link spre post
lilu-

Salut,fetelor!

Noi am gasit centrul de dezvoltare prescolara "Albinuta"

Acolo primesc copii de la 3 anisori (daca nu ma gresesc).

Se afla in scoala muzicala "Stircea" Hristobotiev 9/3.Tot acolo e si "Liuboznaica"

Noi avem lectii de l.romina,matematica,

desen,muzica,l.englez

a,dans.In luna 300 lei.

tel de contact 769452 Liubivi Ivanovna.

mob 079405995.

Partajează acest post

Link spre post
Света
Nimeni chiar nu ne spune daca sunt si grupe romine???

Там же где и "Любознайка" есть "Албинуца" на румынском языке. Деталей не знаю, мы ходили в "Любознайку" и видели деток которые занимались в Албинуце".

Partajează acest post

Link spre post
ihtus
Nimeni chiar nu ne spune daca sunt si grupe romine???

Danusik, daca mai rasfoiesti, eu am scris in tema despre scoale pregatotoare Albinuta.

Partajează acest post

Link spre post
Lucicuta
Salut,fetelor!

Noi am gasit centrul de dezvoltare prescolara "Albinuta"

Acolo primesc copii de la 3 anisori (daca nu ma gresesc).

Se afla in scoala muzicala "Stircea" Hristobotiev 9/3.Tot acolo e si "Liuboznaica"

Noi avem lectii de l.romina,matematica,

desen,muzica,l.engle

z

a,dans.In luna 300 lei.

tel de contact 769452 Liubivi Ivanovna.

mob 079405995.

Salutare!!!

Dar puteti sa-mi spuneti daca poti sa duci copilul paralel la gradinita si la centrul de dezvoltare???? Va rog sa-mi scrieti urgent, fiindca copilul este in grupa pregetitoare dar mare treaba nu face in grupa si deaceea asvrea sa facem lectii particulare de pregatire pentru scoala....

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

Lucicuta, mai sus sunt telefoanele directoarei si puteti suna si sa intrebati personal ce va intereseaza....

cu toate ca eu cred ca daca lectiile incep de la 16.40, reusiti si la gradinita si la "Albinuta"!

Partajează acest post

Link spre post
lilu-
Salutare!!!

Dar puteti sa-mi spuneti daca poti sa duci copilul paralel la gradinita si la centrul de dezvoltare???? Va rog sa-mi scrieti urgent, fiindca copilul este in grupa pregetitoare dar mare treaba nu face in grupa si deaceea asvrea sa facem lectii particulare de pregatire pentru scoala....

da.erau toti copiii de la gradinita.veneau cu parintii sa-u bunicii.oricum precizati ora pe telefon si ve-ti lua decizia...

Partajează acest post

Link spre post
paula

copii de 6 ani acolo tot primesc? sunt mai multe grupe de diferite virste? :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Ollya

Spuneti va rog cei care frecventeaza acest centru, ca nu prea am inteles din tema, daca parintii stau cu copiii in timpul lectiilor?

Partajează acest post

Link spre post
ЛяЛя

девочки,а как вы думаете,если отдать расскоязычного ребенка в "Albinuta",будет ли ему интересно?

Partajează acest post

Link spre post
murzik

нам 4года и мы на летнее время хотели куда то попасть ,конечно желательно на ботанике .подскажите пожалуйста если кто то что то знает .спасибо :curtsey:

Editat de murzik

Partajează acest post

Link spre post
astra

нам 4года и мы на летнее время хотели куда то попасть ,конечно желательно на ботанике .подскажите пожалуйста если кто то что то знает .спасибо :curtsey:

Мне тоже интересно. Если кто знает поподробнее, как сейчас в Албинуце, напишите.

Partajează acest post

Link spre post
SANA

Насчет летнего время не знаю, но мы ходим с сентября по настоящее время. Ре очень нравиться там учиться, хотя мы русскоязычные. Все Преподаватели -супер, так как они привили ей любовь к учебе /дома сама делает уроки/. До этого мы ходили в Ципор , там она все время плакала и не хотела ни учиться ни ходить в подготовишку.

Partajează acest post

Link spre post
astra

Sana, а какие там сейчас цены?

Partajează acest post

Link spre post
SANA

500 lei и в начале года платили 100лей типа за аренду и тд. занятия 3 раза в неделю есть утренние и обеденные группы

Partajează acest post

Link spre post
zicusoare

Buna fetelor!

Sincer eu am avut o experienta mai putin fericita cu centrul Albinuta. Am mers acolo cu fetitza mea de cind avea 3 ani si am avut probleme si cu profa de la acel moment si cu organizarea. Tot timpul ba era curent, ba stateau cite 3 in banca si n-aveau loc, ba miros de vopsea, ba orarul se schimba intr-una, profesorii la fel, etc. Bani se stringeau intr-una pentru cite ceva plus atitudinea parca le eram datori cu ceva. Sincer se adunasera prea multe. Dar cel mai mult m-a deranjat atitudinea profei. Fetitza mea termina prima temele corect si intoarcea foaia sa deseneze pentru ca dura pina cind ii verifica pe ceilalti copilasi. Nu facea galagie, statea cuminte in banca. Profesoara a certat-o ca tre sa stea cu mainile pe banca fara sa faca nimic pina ea verifica. I-am explicat ca are 3 ani si nu poti s-o pui sa stea cu ochii tintuiti in tabla 10 min, daca desena flori si soare, in liniste si dupa ce termina tema, nu vad ce probleme facea. Cea mai mare problema a fost cu 2 fetite.Pentru ca ele erau disperate sa stea cu fetitza mea si faceau isterie si erau galagioase, profesoara a scos-o in fata sa stea in picioare ca alea sa se linisteasca. Asta a pus capac si am plecat de acolo. Nu vad cum poti sa pedepsesti un copil, sa-l scoti sa stea in picioare in fata clasei la virsta asta mai ales, cind de vina sunt alti 2 copii. Trebuia sa le mute in alta banca sau ceva, dar cica nu putea ca alea se asezau jos si faceau isterie, iar parintii nu reactionau defel. SI atunci cum poate fi normal ca sa pedepsesti copilul cuminte pt ca e cuminte. Si am plecat de acolo. Dupa aceea am mers la FasTrackids. Aici am gasit total alta atitudine, si conditii si grupe mici de 6-7 persoane. Si am ramas tare multumita. La moment o duc doar la cursuri de pilates si cultura vorbirii la botanica. SI vreau tare mult de saptamina viitoare sa mergem la inot.

Editat de zicusoare

Partajează acest post

Link spre post
SANA

не знаю, не знаю, у нас такого нет.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum