ihtus

Фонд Группы (ежемесячный Взнос)

Postări Recomandate

ihtus

какие расценки в ваших группах?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
September

Mы сдаём не в фонд группы, а в фонд садика (всё через кассовый апарат, каждый месяц нам дают чек). Платим по 400 лей ежемесячно.

Partajează acest post

Link spre post
delia
Mы сдаём не в фонд группы, а в фонд садика (всё через кассовый апарат, каждый месяц нам дают чек). Платим по 400 лей ежемесячно.

:wink2: 400 lei in afara bonului lunar pentru alimentatie???

Partajează acest post

Link spre post
Oxidado

Мы сдаем 150 лей в фонд садика (оттуда берутся деньги на группу, на вознаграждение воспитателям.. и т.д.). 400 лей помимо квитанции - круть! (это случайно не в 88 садике?)

Partajează acest post

Link spre post
Людочка.

Мы ходим в обычный садик, гос. В фонд группы сдаём по 30 лей ежем., по крайне мере сдавали, сегодня будет собрание может что-то поменялось. Кроме этого даю каждый месяц даю воспит. по 100 лей и нянечке 50 (не офицально конечно). Не думаю что эти деньги как-то меняют их отношение к моему ребёнку, но на душе как-то спокойнее. Знаю что многие осуждают, но я так решила для себя.

Partajează acest post

Link spre post
September
:xm_10: 400 lei in afara bonului lunar pentru alimentatie???

da, 400 lei + bonul de alimentatie :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Si la gradinita noastra nu este fondul grupei, este plata lunara care e 480 de lei. Gradinita e de stat. Grupa noastra inca mai plateste 380 deoarece asa era taxa de la inceput, insa urmatorul an dupa noi a inceput sa plateasca 480 de lei.

Partajează acest post

Link spre post
natella

мы тоже платим 400 лей (ассоциация)+ питание (200-250лей)

из 400 лей 100лей остается в группе на нужды группы

Partajează acest post

Link spre post
dalas

Каждый месяц 20лей фонд садика и 50лей фонд группы.итого 70лей.

Partajează acest post

Link spre post
Ириша

500 лей через кассовый аппарат в садике(ассоциация)+о

коло 100 лей в Банка де Экономий.

Editat de Ириша

Partajează acest post

Link spre post
ksenika

В 129 садике (5 группа детки 3 летки) 400 лей в фонд т.е. ассоциацию. БЕЗ квитанции.+ счет за питание в течение месяца. + на театры(около 20-30 лей в месяц.) + на канцелярию (280 лей правда на год). + 1 раз в 2 месяца жидкое мыло, 2 пачки салфеток и туал. бумага. При поступлении мы перечислили 1200 лей на счет сада.

У меня есть просьба- девочки пишите, пжста, какой сад и возрастную группу...

Partajează acest post

Link spre post
Флами

80 в фонд(50 на сад+30 на группу), 30 лей воспитателям и няне

47 сад

раз в год покупка конц.товаров(в этом году 125 лей)

Editat de Флами

Partajează acest post

Link spre post
Людочка.
У меня есть просьба- девочки пишите, пжста, какой сад и возрастную группу...

Сад № 168, на Ботанике. возраст - 5 лет.

Partajează acest post

Link spre post
albinutza
:xm_11: 400 lei in afara bonului lunar pentru alimentatie???

400 lei - asociatia, din banii astia se plateste adaugator la salariu pentru dadaca, educatoare si tot ce au nevoie in grupa, asa am inteles de la contabila de la gradinita.

Nu cred ca cei ce platesc numai bonul doar cu asta si raman, doar mai trebuie si sapun si hartie igienica si jucarii... asa ca oricum se mai adauga ceva, pur si simplu noi achitam tot odata si nu imblam cu stransul banilor pentru orice fleac.

Partajează acest post

Link spre post
Ларисончик

400 лей ежемесячно+ питание. Канцтовары принесли сами.

129 д/сад, Рышкановка. Группа двухлеток.

Partajează acest post

Link spre post
neli
Цитата(delia @ 17.9.2009, 8:48) <{POST_SNAPBACK}> :xm_11: 400 lei in afara bonului lunar pentru alimentatie???

400 lei - asociatia, din banii astia se plateste adaugator la salariu pentru dadaca, educatoare si tot ce au nevoie in grupa, asa am inteles de la contabila de la gradinita.

Nu cred ca cei ce platesc numai bonul doar cu asta si raman, doar mai trebuie si sapun si hartie igienica si jucarii... asa ca oricum se mai adauga ceva, pur si simplu noi achitam tot odata si nu imblam cu stransul banilor pentru orice fleac.

scuzati-ma dar sunteti convinsa ca banii d-stra se cheltuie pe necesitratile gradinitei sau a grupei in parte, va gresiti! eu stiu ce fac cu acesti bani in gradinita 130, ii pun in buzunar o buna parte! 25 de copii in grupa de la fiecare cite 400 de lei =10000 lei numai de la o grupa! nu cred ca intr-o luna se cheltuie pe necesitatile grupei atitea bani! e o stoarcere de bani neintemeaiata, parerea mea...

noi am achitat la intrare 300 lei, asociatia 100 lei (40 pentru administratie si 50 educatoare, dadaca si 10 in grupa) si bonul in jurul la 100 lei, se primeste 200 pe luna. gradinita nr.30

Editat de neli

Partajează acest post

Link spre post
September
scuzati-ma dar sunteti convinsa ca banii d-stra se cheltuie pe necesitratile gradinitei sau a grupei in parte, va gresiti! eu stiu ce fac cu acesti bani in gradinita 130, ii pun in buzunar o buna parte! 25 de copii in grupa de la fiecare cite 400 de lei =10000 lei numai de la o grupa! nu cred ca intr-o luna se cheltuie pe necesitatile grupei atitea bani! e o stoarcere de bani neintemeaiata, parerea mea...

noi am achitat la intrare 300 lei, asociatia 100 lei (40 pentru administratie si 50 educatoare, dadaca si 10 in grupa) si bonul in jurul la 100 lei, se primeste 200 pe luna. gradinita nr.30

:xm_11: nu poti fi sigur de nimic :) Fiecare decide pentru el, la ce gradinita sa mearga, daca poate/vrea sa achite sau nu.

Мы сдаем 150 лей в фонд садика (оттуда берутся деньги на группу, на вознаграждение воспитателям.. и т.д.). 400 лей помимо квитанции - круть! (это случайно не в 88 садике?)

nu

e gr.130 - "Foisor"

grupa 2-3 ani

Am uitat sa scriu, la intrare am platit 1000 lei (tot prin aparat de casa).

Partajează acest post

Link spre post
neli

:off01: nu poti fi sigur de nimic :) Fiecare decide pentru el, la ce gradinita sa mearga, daca poate/vrea sa achite sau nu.

e gr.130 - "Foisor"

grupa 2-3 ani

Am uitat sa scriu, la intrare am platit 1000 lei (tot prin aparat de casa).

da RENA sunt de acord ca fiecare decide unde sa-si dea copilul, eu am decis sa nu o dau in 130 cu toate ca am stat in rind un an si am avut posibilitate sa luam indreptare, pur si simplu eu cred ca nu are rost in primul rind la virsta de la 2-3 ei nu au asa mari activitati si in al doilea rind cind copilul e frecvent bolnav si lipseste des, ce rost are sa aciti asa bani, si in ultimul rind am auzit nemultumiri din partea parintilor de aceasta gradinita, ca in grupa pregatitoare copii nu erau pregatiti bine pentru scoala! mai bine dau acesti bani la profesori individual inaite de scoala cu vreo1-2 ani, parearea mea :curtsey:

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

La noi in grupa sunt numai 17 copii. Eu nici nu spu ca toti banii se duc numai pe asa cheltuieli, mai ramane si in buzunarul cuiva nu neg faptul, dar eu sunt deacord sa platesc banii astea daca cu copilul meu se ocupa si grupa este bine amenajata iar teritoriul gradinitei este curat. Da ca se ocupa cu ei, eu vad deja rezultate, poezii stie, cantece canta, deseneaza, in coridor pentru parinti este pus lista activitatilor pe care le au copii pentru o saptamana, luni si mercuri muzica, si arta vorbirii sau ceva de genul asta, joi sportul...

Poate nu chiar la tema si poate e un off, dar eu in fiecare dimineata si seara trec pe langa gradinita 30 asa am inteles ca e numarul (asta mii drumul catre serviciu), de la bun inceput am spus daca voi avea copil nu-l dau la aceasta gradinita, sa vedeti cum striga educatorii la copii, cum sunt lasati sa planga, ele nici o atentie, cum se catara copii pe dealul gradinitii (daca ma intelegeti ete un delusor langa terenul de joaca dupa care e gardul gradinitei) ele nici o reactie, dar copilul poate sa se lunece (eu fac comparatie cu copilul meu care o minuta nu sade locului), sa se loveasca... nu ofensez pe nimeni, dar sa-ti pui muzica la telefonul mobil (afara) si sa dansezi in timp ce fiecare copil e ocupat care si cu ce, ma scuzati...., dar cum vorbesc, eu in genere mai bine tac... Eu nu spun ca la gradinita noastra totul e bine si frumos, dar macar comportamentul educatorilor fata de copii e altul.

Editat de albinutza

Partajează acest post

Link spre post
Счастливица

Ничего себе здесь расценочки...

Мы платим 65 ей в фонд неофициально + чек в банк (всегда по разному, но до 150 леев). Группа трехлетки, садик в Дурлештах.

Салфетки, туалетную бумагу и по мелочам приносит каждый.

Partajează acest post

Link spre post
Вишенка

Ежемесячно сдаём в фонд группы 50 леев. При поступлении в сад сдали в фонд садика 150 леев.(175 садик)

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator гость

118 садик

ежемесячно 220 лей в фонд группы,помимо квитанции

со слов воспитателей по 50 лей идет каждому воспитателю(у нас их 2) 20 лей нянечке,музыкальному работнику и т

остальное на мясо (у нас оно каждый день кроме понедельника) и другие продукты

детей кормят хорошо

канцелярские товары покупаются отдельно

ремонт собираем отдельно

игрушки отдельно

книжки и прописи-отдельно

белье стираем сами

Partajează acest post

Link spre post
natshady

Сад №211, группа4х леток:

1. 140 лей неоффициально, воспитателю и няне

2. от 140 -180 питание

3. 100 лей в год на чистящие средства

4. Мыло, салфетки, т. бумага- ежемесячно

5. На ремонт дополнительно от 100 -1200 лей

6. Канцтовары, книжки,дидакт. материал от 150 -300 лей

7. и по мелочам в течении месяца около 100 лей набегает

8. Бельё тоже стираем сами

Editat de Natshady

Partajează acest post

Link spre post
avika

Садик №60.

Ежемесячно в фонд садика 50 лей,

книжки, дидакт. материал около 100 лей в год,

счёт за питание через банк до 150 лей,

канц. товары приносим сами.

Partajează acest post

Link spre post
peresmeshnik

Садик 12 Калинка, младшая группа (2,5-3,5)

Ежемесячно - 160 лей фонд группы, нас двое, но я плачу как за одну

По квитанции ежемесячно около 100 лей в банке

Моющие средства на полгода -сами купили

Канцтовары, для уроков - сами купили

Игрушки - принесли, что не жалко

первый взнос 700 лей на ремонт -обещали больше не брать

Плюс по мелочевке - мультики, театр, цирк.

Хочу сказать, что садик у нас очень чистый, ухоженный, красивый, кормят хорошо. Я очень довольна соотношение цена-качество.Занимаются с детьми прекрасно и языки и музыка и физкультура и тд и тп.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum